Jak hluboko zasadit rajčata?



V__K - (36) - 191.35 (?)
21.5.2010 23:34

Ne ne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 241.33 (?), 21.5.2010 21:36, zobrazeno: 36084x

Dobrý večer,

v půlce února jsem zasadil semínka rajčat BONSET F1 a současné době již dosahují výšky 1,5 včetně plastového kelímku 0,5 (jogobella). Kvetou a některá mají již 1cm plody. Kořeny jsou jen v kelímku, složení kompost hlína 1:1. Výška prvních květenství, ted již vlastně plodů je 75-80 cm nad okrajem kelímku. Jak hluboko bych je měl zasadit aby z toho něco. Bojím se, když to zasadím hodně že by to mohlo uhnít? Doposud jsem pěstoval keříčkové. Tyto tyčkové jsou můj první pokus. Mám je doma za oknem a zatím se jim daří.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
V__K - (36) - 191.35 (?), 21.5.2010 22:10

Je to moooc přerostlá sadba. Vysévat je stačí na konci března. Obávám se, že až je vysadíte ven, bude s nimi ámen. Nejsou otužilá, jsou přerostlá a mají řídká pletiva. Staraá rostlina si méně zvykne, než mladá. Rajčata se sázejí šikmo a 3/4 stonku se zahrnou zemí, ovšem při normální výšce cca do 30 cm. Vysaďte je jen tochu níže než jsou a kolmo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 68.212 (?), 21.5.2010 22:11

hluboko, nebojte se toho, rajče pustí ze stonku nové kořeny

a sázejte šikmo, rajče se narovná a zvětší se kořenový systém více do plochy

editace: vyfoťte to, kolega výše má asi pravdu, zřejmě je máte hodně přerostlé tím teplem za oknem, i když to že mají plody mi překvapuje, čekal bych čistě vytáhlou sadbu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.62 (?), 21.5.2010 23:03

Taky jsem jednou sázela pěkně vyčouhlá rajčata. Vyryla jsem rygoly asi 15 cm hluboké, položila do nich rajčata od jihu k severu a asi 40 cm odlistěného stonku jsem zaházela. Venku zůstalo asi 20 cm rostliny. Rostly jako divý. Problém byl, že ze země lezly fazochy, nejdřív jsem je ulamovala, pak jsem je tam nechala a nikdy před tím ani po tom jsem neměla tolik rajčat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.33 (?), 21.5.2010 23:05

Původně jsem je chtěl sadit na záhon v polovině dubna, bohužel počasí tomu nepřálo. Před rokem v dubnu to byla nádhera, inu počasí člověk neporučí. Tento rok to není žádná sláva. Foto zde, zde a zde.  Jedinou nevýhodou je potřeba zalévat každý den, mají obrovskou spotřebu vody. Taky hodně větrat v místnosti.   PS: jak mám vkládat fotky, aby na ně byl přímo náhled?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
V__K - (36) - 191.35 (?), 21.5.2010 23:12

Já bych koupil nová rajčata na trhu. Nechci se Vás dotknout, to ne. Taky experimentuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.33 (?), 21.5.2010 23:27

Snad jsem vás moc nešokoval?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
V__K - (36) - 191.35 (?), 21.5.2010 23:34

Ne ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 21.5.2010 23:19
Já mám stejný "problém", navíc jsem z důvodu nedostatku mísata pro melouny dal sazenice rajčat v dubnu ven a chlad i mokro se na nich "podepsalo". To že jsou vytáhlé budiž, ale spíše mi vadí že jsou nevzhledná a poničená. Vyvrtám díru do a zhruba 2/3 sazenice dám do země. Pokud chcete vkládat fotky musíte být zaregistrován a přihlášen.
Zde jsem zhruba vyznačil jak hluboko sázím.
Zde jsem zhruba vyznačil jak hluboko sázím.
Zde je vrták na díry pro vytáhlá rajčata v zátiší s paprikami a lilky.
Zde je vrták na díry pro vytáhlá rajčata v zátiší s paprikami a lilky.
Pro pariky a lilek, nejdou hluboko jak rajčata, jsem použil novodurovou trubku. Zapíchnu ji do země, zakvedlám a je hotova díra velikosti kelímku.
Pro pariky a lilek, nejdou hluboko jak rajčata, jsem použil novodurovou trubku. Zapíchnu ji do země, zakvedlám a je hotova díra velikosti kelímku.
Zde experimentuji z rajčaty v plastové kádi asi 60 cm hluboké o průměru 80 cm. Rajčata odrůdy DeBarao - červené, žluté, růžové a černé.
Zde experimentuji z rajčaty v plastové kádi asi 60 cm hluboké o průměru 80 cm. Rajčata odrůdy DeBarao - červené, žluté, růžové a černé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.33 (?), 21.5.2010 23:38

Pane Mirku,

taky jsem přišel o část keříčkových rajčat tento rok. Stačilo par bouřek a bylo po nich. Přemokřeno, do toho chlad a amen... Vrták doma mám, akorát ta díra by musela být počítám 55 cm, což je při průměru 30cm x 16 rostlin vcelku dřina. Uvidím kam až se dostanu. Každopádně je zkusím přikrýt děrovanou folií. Udělám jim ochranu (tunel z foliaku) kvuli možnému teplotnímu šoku a vodě. V roce 2009 jsem měl keříčkové rajčata až do konce června ve foliovníkovém tunelu a ani jedno mi neodešlo, úroda obrovská. Na jiné zahradě bez folie a všechna měla u štopky černý flek, nemluvě o tom že rostlinky byli poloviční. Vše jsem oštřoval KUPRIKOLEM. Tento rok se obávám, že to nebude moc slavné, moc vody, nízká teplota.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika