Copak je to za rostlinu?



host - 96.96 (?) 
9.9.2013 20:44, zobrazeno: 4857x

Poradí mi prosím někdo, co je tato rostlina zač? Máme to v trvalkovém záhoně již řadu let. Mamka se to marně pokoušela vyplet, ale vždy se to znovu objevilo. Po důkladnějším zásahu jsem zjistila, že je to vrostlé v kořenech růže, má to ztlustlé bílé kořeny, trochu připomínající bílou ředkev, ale nejsou až tak velké. Tvoří přízemní růžici listů, které jsou na delším nachovém řapíku, listy jsou u báze srdčité se zubatým okrajem. Kvést jsem to nikdy neviděla. Předem děkuji za jakoukoliv radu.

1
1
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 96.96 (?), 9.9.2013 20:47

celá rostlina

celá
celá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.96 (?), 9.9.2013 20:49
a kořen
kořen
kořen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.87 (?), 9.9.2013 22:19

Připomíná mi to listem zvonek výběžkatý, mám ho v hortenzii, pokud ho neoškubu, tak i kvete. Také ho nemohu vydolovat.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 238.68 (?), 9.9.2013 22:30

Prvně jsem chtěl napsat, že o zvonku výběžkatém jsem nikdy neslyšel a že je to podle mého názoru zvonek řepkovitý, ale pak jsem si vyhledal, že to jsou synonyma. takže se vlastně na určení plevele shodneme. A s obtížností jeho hubení také.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 9.9.2013 22:51

Možná stejný, možná jiný... ale taky se tohohle "zvonkozmetka"  v denivce nedokážu zbavit laugh


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.96 (?), 10.9.2013 18:56

Všem moc děkuji, ano je to určitě zmiňovaný zvonek. Nedostal šanci vykvést a tak jsme ho nepoznali. Snažím se ho vyplít už celkem dlouho, ale asi budu muset ten zbytek dorazit lokálně nějakým herbicidem. Zná někdo nějaký osvědčený herbicid, který zničí celou rostlinu i s kořeny, jež by si poradil i se zvonkem řepkovitým?

Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika