Slivovice trochu jinak



host - 101.84 (?)
11.1.2010 15:46

Dělám silnější likéry tak kolem 50ti procent. Používám jabkovicu a nejvic se mě osvědčily jahody, trnky a med. Ty k té jabkovici jdou a nebijou se mi tam chutě. Jahody používám malé, tak aby šli nasypat do flašky kterou následně zaleju destilátem. U těch jahod stačí pár týdnů a destilát se zabarví do růžova a chutná přesně jako jahody. Trnky rozříznu z jedné strany po pecku a naložím do destilátu. Nechávám tak tři měsíce v pokojové teplotě a sem tam protřepu. Vznikne temně fialový likér, sladší a perfektně chutnající po trnkách. Med sháním od včelařů i s plástvemi. A ty pak nechám stejně jakon ty trnky v destilátu vyluhovat. Vznikne bíle zakalený likér se zajímavou vůní a chutí a navíc jeto dobré když bolí v krku:)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 20.8 (?), 14.8.2009 13:30, zobrazeno: 21040x

Prosim o radu chtel bych udelat ze slívovice třeba malinovku nebo višnovici ale nevím jak na to ořechovku jsem už dělal špatná nebyla ale co jsem pil i jiné druhy tak bych to rád taky zkusil. Nemáte někdo prosím dobrý vyzkoušený recept? Díky mooc Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.71 (?), 6.9.2009 14:35

Stačí dát ovoce do velké 4l sklenice a to asi polovinu sklenice, přidat cukr, ale podle zralosti ovoce, já osobně cukr nepřidávám. Druhou polovinu sklenice zalít slivovicí a nechat ve tmě asi tak 2 měsíce, dá se to dělat skoro ze všeho ovoce, já to dělám z malin, ostružin,višní i švestek. Je to opravdu výborné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.2 (?), 6.9.2009 21:03
Ale škoda dobrej slivovice, na tieto účely používam jablčný destilát...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 51.120 (?), 8.11.2009 23:30

Škoda kazit dobrou slivovoci, meruňkovici či hruškovici. Možná, kdyby byl přebytek jablečné a byl dostatek malin. A jaká je pak koncentrace alkoholu, když je v polovině sklenice např. 52 % pálenka a zbytek je doplněn jen ovocem? Jaká je pak konzistence a čirost výsledného produktu nebo se to nějak filtruje? Není z toho nakonec jen ovocný nízkoprocentní likér? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.242 (?), 9.11.2009 17:26

Já každý rok zalívám 5l sklenicí vyšní slivovici a řeknu Vám to nemá chybu.Letos se kamarádky od manželky s těch nasáklých vyšní tak zmrskaly, že je velká škoda, že už nejde pořad natočto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.70 (?), 10.1.2010 14:20

Omlouvám se, ale narazil jsem na tento příspěvek teprve nyní... takže, obsah se většinou přefiltruje přes plátno (ale i to ovoce lze zkonzumovat, je pěkně nasáklé příslušným alkoholem...). Slitý alkohol má podle množství použitého ovoce a jeho obsahu vody asi tak poloviční koncentraci o proti původnímu. Dá se odležet a tím se dostatečně "vyčistí", prošlé zákaly sednou ke dnu a potom lze stáhnou hadičkou, nebo přefiltrovat přes papírový filtr. Potom je již většinou dostatečně čistý a "jiskrný". V řípadě, že chceme silnější alkohol, musíme použít silnější alkohol na "maceraci", nebo již "slitý" zesílit jiným, silnějším alkoholem. více třeba v publikaci : Vyrábíme domácí likéry od Herberta Georga... Zdravím Tony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 101.84 (?), 11.1.2010 15:46

Dělám silnější likéry tak kolem 50ti procent. Používám jabkovicu a nejvic se mě osvědčily jahody, trnky a med. Ty k té jabkovici jdou a nebijou se mi tam chutě. Jahody používám malé, tak aby šli nasypat do flašky kterou následně zaleju destilátem. U těch jahod stačí pár týdnů a destilát se zabarví do růžova a chutná přesně jako jahody. Trnky rozříznu z jedné strany po pecku a naložím do destilátu. Nechávám tak tři měsíce v pokojové teplotě a sem tam protřepu. Vznikne temně fialový likér, sladší a perfektně chutnající po trnkách. Med sháním od včelařů i s plástvemi. A ty pak nechám stejně jakon ty trnky v destilátu vyluhovat. Vznikne bíle zakalený likér se zajímavou vůní a chutí a navíc jeto dobré když bolí v krku:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 78.21 (?), 13.1.2010 14:35

Používám každý destilát co mi nechutná, resp. uznám za vhodné že se moc nepovedl.Vždycky skouším do litrovky a u všeho vycházím s 50 až 52% gořalky, výsledek 7ka vyčištěného likéru.Recepty:1 do cca 8deci 1 banan 1 malý vanilkový cukr, nechat 14 dní, stahnout, filtrovat dolít do 1litru vodou - bomba.2 strouhaný sušený kokos cca4 polevkové lžíce, 1 lžíce medu, občas protřepat, po třech tydnech necat sednout, stáhnout a přefiltrovat - moje baccardi 3 1/4 lahve mátovách listů, troška zeleného potravinářského barviva hodně osladit nechat měsic stáhnout, filtrovat, neředit! - tak to je lék na průdušky a zažívání, nejlépe pul malé štample večer, nebo po lžičkách do čaje. 4 Smrková- na jaře otrhat světle zelené výhonky smrčků, nejlépe z vaší zahrady, z koruny kterou se chystáte zastřihnout, protože pokud takto pleníte smrček v lese zabráníte mu na celý rok v růstu.  Výhonky dáte do lahve čím víc tím líp dolejete destilátem a pořádně dosladíte tak 10 dkg cukru nebo deci medu na litr.Filtrujete po 3 měsících.Vynikající na průdušky, požívat s rozumem v žádném případě se z toho nezrušte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika