Sejmutí etiket z lahví



host - 166.32 (?)
3.1.2015 10:29
Tak jsem zkoušel taky par fíglů jak odstranit papírovou etiketu (magistr) a nejlépe funguje tahle. Flašku nechat odmočit ve vodě cca den, pak se krásně sama sloupne a zbylé lepidlo jde náderně sundat odlakovačem na nehty :-) Nevím co je to za svinstvo, protože jsem zkoušel asi 3 druhy redidel a nic... Ale odlakovač funguje :-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.8.2014 12:25

Fakt je, že před 56 lety stačilo ponořit láhev do vlažné vody a za chvíli etiketa plavala v lavóru vedle flašky. Kdo v dětství sbíral všelijaké nálepky to dobře ví. To už je ale historie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ladysh - (2) - 77.11 (?), 6.8.2014 23:51

několik minut ponořené ve vodě, papírové oškrábat hranou nože, foliové stáhnout a pak zbytky lepidla odstraňuji drátěnkou na nádobí (kovovou) s použití tekutého mýdla. Je to s podivem, ale jde to líp než benzín nebo jiná rozpouštědla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.173 (?), 7.8.2014 13:11

3/4 výkonu a 1 min v mikrovlnce. Pokovené a zlacené etikety je dobře trochu hlídat, můžou jiskřit. Zbytky lepidla pak benzinem.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rajsa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 219.3 (?), 7.8.2014 15:53

Některé jdou natřít olejem, chvilku nechat a sloupnout jdou beze stopy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.32 (?), 3.1.2015 10:29
Tak jsem zkoušel taky par fíglů jak odstranit papírovou etiketu (magistr) a nejlépe funguje tahle. Flašku nechat odmočit ve vodě cca den, pak se krásně sama sloupne a zbylé lepidlo jde náderně sundat odlakovačem na nehty :-) Nevím co je to za svinstvo, protože jsem zkoušel asi 3 druhy redidel a nic... Ale odlakovač funguje :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 38.202 (?), 4.1.2015 19:42

Odmočit ve vodě, co nejde (papír) seškrabat tupou hranou nože. Zbytky lepidla seškrabuji mírně nahřáté (třeba vodou) nehtem a přípravkem Cif, ten obalí zbytky lepidla, aby se znovu nechytaly. Potom stačí opláchnout teplou vodou a flaška je jako nová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika