Kvas přetekl



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
29.7.2014 22:22

Nevšiml jsem si, že by P.Š. někdy doporučoval nechávat meruňkový kvas po vykvašení 3 - 6 týdnů čekat na vypálení. Jestli se ale podaří proces kvašení zpomalit, že trvá místo dvou týdnů tři, pak to na škodu rozhodně není.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 11.231 (?), 18.7.2014 12:36

Zkusil jsem, atmosféra je v pořádku. Byly to takové malé ostrůvky bílé. Už jsem je odstranil. V jiném hoboku se zase udělaly takové skvrny spíše, ale vypadá to v pořádku. Snad tomu nic nebude. Spíše problém je s místností, teplota vzrostla na 24 stupň a nevím, jak ji ochladit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 18.7.2014 12:54

Sklep je ideální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 18.7.2014 18:48

Při zakládání kvasů z třešní, višní a meruněk je pravidelně teplota vyšší než-li 25 °C a s tím také souvisí teplota plodů - takže nevyhovující. Dále kvasný proces je tzv. exothermní reakce, to znamená, že se při kvašení uvolňuje teplo. Toto jsou okolnosti, které působí negativně na budoucí kvalitu destilátů, protože kvašení jde moc rychle a uvolňují se příliš velká kvanta CO2, které unášejí vůně budoucího destilátu.  Doporučuji vložit do mrazáku dvě 2 L PET lahve s 1,7 L vody a po namrazení vložit do kvasu a pravidelně vyměňovat. Je to účinné, věřte mi to. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.68 (?), 23.7.2014 23:09

Nejlépe přenést do chladu, pokud není možnost, stačí kvas denně pořádně zamíchat, aby přebytečný CO2 unikl a kvas slehl. Ve fázi bouřlivého kvašení míchání ničemu neuškodí, naopak se předejde vytvoření naoctělého plesnivého čepce, kteří si staromilci tak rádi na kvasu (zbytečně) pěstují. Místo čepce se ke konci kvašení (dokud se ještě tvoří CO2) bečku těsně uzavře a kvas je zakonzervován, při vyšším obsahu alkoholu třeba až do jara. Jinak není problém část kvasu odlít, lepší by ale bylo ho rozdělit na půl, obě poloviny budou kvasit zhruba stejně rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 24.7.2014 7:49

Těsně uzavřít bečku ke konci kvašení, dokud se tvoří CO2,to je jako připravit časovanou bombu.Přijít pak o zuby vůbec není problém.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.252 (?), 27.7.2014 9:20

Merunkový kvas je nejlepší IHNED po ukončení bublání, tj. když neuniká nový CO2 vypálit!!! Prověřeno x krát, na hlavní kvašení a dokvášení stačí bohatě doba 10-14 dnů ve sklepě kolem 18C, při ponechání např. 3týdny a nebo dokonce 6týdnů jak tu psal jistý všeználek je šílenost a poteče vám s velkou pravděpodobností pak ředidlo z kvasu druhotně vykvašeného mléčnými či jinými kvasinkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.138 (?), 28.7.2014 21:25

Ale no tak! Všichni přeci vědí, že ten všeználek jsem já, Petr Šlosar z Chrudimi, viz vlákno "Meruňkový kvas" a s tímto takto zpracovaným kvasem jsem vloni na Floře Olomouc vyhrál kategorii meruňkovic, sežeňte si katalog.  Ale Vaše jméno mi jaksi uniklo, ale třeba napíšete něco o svých ověřitelných úspěších na jiných soutěžích.  PŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.7.2014 22:22

Nevšiml jsem si, že by P.Š. někdy doporučoval nechávat meruňkový kvas po vykvašení 3 - 6 týdnů čekat na vypálení. Jestli se ale podaří proces kvašení zpomalit, že trvá místo dvou týdnů tři, pak to na škodu rozhodně není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika