Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Jestli mohu, tak zde uvedu vlastní zkušenost. Předemříkam že vše je samozřejmě o tom co komuchutná... Před čtyřmi lety jsem po přečtení jedné rakouské knihy o výrobě destilátu dosladil řepným cukrem vše co jsem ten rok měl. Experimentoval jsem a dal asi 4kg cukru do 20 litrů hruškového moštu, kde sem nechal i část drtě. Ke kvasení jsem použil hluboce prokvasné kvasinky a samozřejmě živnou sůl. To co se dělo v demižonu mě skutečně překvapilo, kvasení bych přirovnal k varu. Kvasinky zespodu najížděly na pevné časti hrušek a doslova je žraly. Z hrušek zbyla jen tenká vrstva na vrchu demižonu. Druhé milé překvapení bylo při destilaci, teklo to skutečně proudem. Poslední překvapení nastalo, když jsem pak po odvětrání a odležení čekal, kdy ta pálenka dostane lepší chut :-(Opravdu se to nedalo moc pít. Chutnalo to jen mému 80 letému dědovi, který celý život ve sklepě pálil v konvi na mlíko se skleněným chladičem v kýbli všechno, co mu na zahradě spadlo a hnilo. Takže za mě cukr NE. Zkuste nechat překvasit sladkou vodu a pak vypálit, je to peknej hnus, proste pálenka z řepy (ještě znehodnocené řepy). O rok později jsem dával 2-3 kg cukru na 100 litrů kvasů a stejně jsem tam tu hnusnou chut cítil. Takže vloni a letos už připravuji kvas absolutně bez přídavku cukru. Kladu důraz na kvalitu a zralost ovoce, hned po nadrcení přidám hluboko prokvsné kvasinky (kvasí od cca 8 st.C), živnou sůl a ztekující enzymy, vše objednávám z jedné regionální palírny), v prvním týdnu při bouřlivém kvašení s kvasem míchám, ale v uzavřeném barelu, bezpřástupuvzduchu a pak už jen nechám at si vytvoří deku a dokvasí. Pálenka je pak mnohem lepší,  jemnějšía hlavně, piju pálenku z OVOCE. Vpalárnáchstejně platíte za vypálený alkohol, takže raději nasbíram o barel více ovoce. Ale ještě jednou zdůraznuji, je každýho věc co pije. Hodně zdaru v počínající paličské sezoně. Honza

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika