Jak se zbavit černoty z ořechů?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?) 
29.9.2008 21:45, zobrazeno: 123627x

Neví někdo, jak se zbavit černoty z ořechů??Zkoušel jsem kyselinu citronovou, odbarvovač,všemožnou kosmetiku, ale nic nepomáhá, ruce jsou pořád skoro černé.Zkoušel jsem nakonec i smíchat kyselinu citronovou a odbarvovač(formaldehid zinečnatý),jediný výsledek je šílený zápach.Děkuji Lád´a

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 29.9.2008 22:38

Černotu prý spolehlivě odstraní koncentrovanější kyselina sírová. Devět z deseti odborníků ji ale příliš nedoporučují. Jinak asi ničím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 30.9.2008 8:39

toho zabarvení se ničím nezbavíte.Zmizí časem samo.Loni mi ořechy zabarvily ruce i přes gumové rukavice..Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 30.9.2008 10:11

Nevím jestli to není zdraví škodlivé, ale zkuste Vanish na skvrny. Ja občas, když mám ruce jak kominík a ničím to nejde, hlavně kolem nehtů, tak si to potřu, chvilku nechám působit a pak si řádně ty ruce omyju v teplé vodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 248.116 (?), 30.9.2008 13:36

Kyselina dusičná nemusí mít až tak vysokou koncentraci, čerň určitě z prstů zmizí. Bohužel ve většině případů se stává, že zmizí i prsty. Jinak skutečně nepomůžou ani gumové rukavice, možná navlečeny několikery, ale to jsem nezkoušela.M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 1.10.2008 9:26

Mám na to recept. Stačí teplá voda, tekuté mydlo a za 10min. je to hotové. Hlavná procedúra spočíva v použití pemzy. Namydlené ruky sa jemne premasírujú pemzou (to platí ak ste žena a máte jemnú pokožku rúk) v mojom prípade môžem smelo pritlačiť pretože mám na rukách kožu ako hroch.Ruky máte za chvíľu čisté. Je to myslím bezpečnejšie ako použitie akýchkoľvek kyselín, aby ste nedopadli ako v tej reklame na mydlo, čo umyje ruky až na kosť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 1.10.2008 10:30

Dívám se na své ruce a napadá mě jedna drobnost. Pemzou odstraníte barvu z většiny plochy rukou, některá místa, jako lůžka nehtů, jsou nepřístupná. Ruce pak i tak vypadají nečistě. Nevím, jestli není lepší přiznat ty ořechy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.138 (?), 2.10.2008 23:44

Proč máte černé ruce od ořechů? Největší nesmysl je otloukat nezralé ořecha a pak je pracně vylupovat a uměle dosoušet. Není lepší nechat ořechy na stromě dozrát až spadnou samy a pak je na víckrát sebrat? Zkuste to. Dá to míň práce a ořechy budete mít kvalitnější. Zdravím!

Pavel skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obr - (3) - 242.128 (?), 3.10.2008 9:40

A co veverky??? Ty mi ty ořechy spolehlivě sežerou, když je nechám na stromě! (bydlíme u lesa)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 248.116 (?), 3.10.2008 13:14

Pane Skálo, není to až tak jednoduché. Kdo nemá ořešák u domu, či poblíž, aby mohl sbírat napadané ořechy každý den, sbírá i klátí. Proč? Protože pokud se tam každý den nedostane, aby ořechy sebral, v dešti, s mlhami, celkově vůbec vyšší vlhkostí, suché ořechy opět zvlhnou nebo pouze navlhnou a je zde daleko vyšší nebezpečí napadení oříšků plísněmi. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika