Jak se zbavit černoty z ořechů?



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 248.116 (?)
3.10.2008 13:43

Mívám je od ořechů spíš hnědé. Na nehty se mi osvědčilo mít je nalakované. Obarví se lak a ten se pak odlakovaček odstraní. M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 168.167 (?), 3.10.2008 13:39

Mám podobný problém s rukama i bez kontaktu s ořechy. Tento týden jsem lisoval nakvašené modré hrozny a nevím jestli jsou horší ruce černé nebo modré.

Kombinace mechanických a chemických prostředků sice funguje, ale až tak třetí den.  Ty první tři dny se raději příliš neukazuji před neinformovanými lidmi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 248.116 (?), 3.10.2008 13:43

Mívám je od ořechů spíš hnědé. Na nehty se mi osvědčilo mít je nalakované. Obarví se lak a ten se pak odlakovaček odstraní. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 3.10.2008 13:54

Ve středu tu byl velký vítr a sklátil spoustu ořechů. Šla jsem je sbírat a takhle jsem dopadla. Nikdy jsem neměla takové ruce a každý rok ořechy sbírám. Asi proto, že byly letos mokré. Zkoušela jsem všechno možné. Kamoška mi poradila: "Zkus to Savem, to odbarví všechno." Ale myslím, že to nemyslela vážně. Teda já bych se toho bála.

umyla jsem si vlasy, několikrát nádobí, drbala jsem ruce v citronu
umyla jsem si vlasy, několikrát nádobí, drbala jsem ruce v citronu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.187 (?), 3.10.2008 17:15

Já jsem savo zkusila, ale výsledek žádný. Nezabírá ani odstraňovač skvrn, jak už někdo radil. Jen při používání těchto přípravků okamžitě zjistíte, kde máte na ruce jakou oděrku. Pálí to jako čert.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 3.10.2008 20:43

Já to Savo nakonec zkusila a výsledek jak píšete veskrze žádný. Mám sice hezky vybělený dřez, ale na ruce to nezabralo, jen mi ještě dlouho smrděly chlorem, i když jsem je mockrát myla mýdlem a mazala různými krémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.130 (?), 11.12.2013 13:31

Také jsem tento podzim měla častokrát černé ruce od ořechů, ale všimla jsem si, že se mi zahojily všechny záděry.

Věřím tomu, že ta šťáva z oplodí je vyléčila a nasbírala jsem si pár do mrazáku, kdyby zase byla potřeba.

Začernání prstů jsem odstranila jedině tak, že jsem prala v ruce a prášek na praní mně ruce vyčistil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 11.12.2013 14:36

njn na barvu od ořechového oplodí mám jedinou radu. Barva je částečně rozpustná v tuku avšak do promaštěné kůže proniká pomaleji než do normálně hydratované (neřkuli žíznivě suché). Proto před sběrem a tříděním ořechů je nutné si řádně promastit ruce krémem, nechat vsáknout a zaschnout. Po práci s ořechy si ruce normálně umyji mýdlem co jde smýt a pak natřu tlustě krémem (indulona apod.) Když začne být při delším roztírání a stírání krém lehce pomerančový, setřu přebytek do hadru a jdu dělat jakoukoliv špinavou práci (plení, hrabání se v motoru, oprava jízdního kola,...). Po této práci si ruce normálně umyji mýdlem co jde smýt a pak natřu tlustě krémem (indulona apod.) Když začne být při delším roztírání a stírání krém lehce krémová setřu přebytek a ruce si umyji silněji odmašťujícím prostředkem (solvina, pur na nádobí, prací prášek,...) nebo dělám činnosti, při kterých se tyto prostředky používají (umyji si ručně auto, vytřu podlahu ve slepě,...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 3.10.2008 20:48

A ještě pro pana Skálu: Já ořechy neotloukám a čekám, až spadnou, ale ty zlotřilci padají minimálně z poloviny ve slupce. Když je tak nechám ležet v mokré trávě, jen zplesniví, než z nich ta slupka odpadne.  Takže vaše rada mi není nic platná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 3.10.2008 23:50

U mě s tím ořechem je hlavní problém, že je na veřejně přístupném místě a není náš, ale na pozemku asi obce, každý tam může bez omezení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 4.10.2008 0:08

Dnes jsem sklízela a následně škrabala mrkev, celer a petržel. Ruce mám stejně tmavé jako od ořechů a nešlo mi to ničím umýt.  Zkoušela jsem i cillit a nic nepomohlo. Pozitivní je jen to, že mi ruce voní zeleninou a to ráda čichám.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika