Orchideje vs rajčata



host - 182.50 (?) 
28.6.2015 13:29, zobrazeno: 7600x

Zdravím lidi, na tomhle foru jsem nový takže ani v orchidejich se nevyznám ale přesto píšu a možná poradíte.Letos poprvé jsem pěstoval sazenice rajčat paprik aj. zeleniny u své přítelkyně která má lepší světelné podmínky, samozřejmě už jsou v zemi.Ted o co se jedná, přítelkyně má ráda orchideje které jí však začali postupně poslední pár dní chřadnout hnědnout listy a oběvuje se asi plísen na kořenech.Dostali jsme se do výměny názoru protože mě tvrdí že za to mužou rajčata které byli ve stejné místnosti a že se to projevilo až ted cca 2 měs.někdo ji to řekl.Podle mě je to hloupost ale jak jsem psal v orchidejich se nevyznám takže nevím zdali na tom je nějaká pravda.Mužete se prosím zkušenější vyjádřit, nerad bych se hádal.Děkuji moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 28.6.2015 16:08

Nepřipadá mi to pravděpodobné... Mám orchideje na oknech namíchané s různými kytkami, vzájemné ovlivňování jsem nepozoroval. Mimochodem, jak vypadá ta plíseň na kořenech?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.50 (?), 28.6.2015 16:23

Takova bíla u kořenu listu na kořenech na srdičku a listy hnědnou a asi uhnivají.Nějak zvlašt tomu nerozumim tak snad to popisuju dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.46 (?), 28.6.2015 19:03

Nebude to plíseň, ale červci... Pravděpodobně. Ordchideje jimi občas trpí. Najděte si fotku na internetu a porovnejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.38 (?), 30.6.2015 10:50

Orchideje od rajčat plíseň nechytnou, navíc plíseň rajčat nevypadá jako,,bílá místa" a už vůbec ne jako chlupatá plíseň. Jak píšou nade mnou, budou to červci, kupte si na to,,tyčinky" do květináčů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika