Zvedák na zahradní traktor



host - 207.1 (?) 
28.3.2012 20:09, zobrazeno: 18873x

Má někdo zkušenost s prodávanými zvedáky na zahradní traktor? Na internetu jsem našel cca 3 druhy: se závitovou tyčí-zvedá na bok a potom dva téměř shodné, jeden z trubky kruhového průřezu a druhý téměř totéž jenom vyrobený z ze čtyřhranu (jeklu). Četl jsem, že na tvrdém podkladě to podklouzává. Děkuji za každý poznatek. Jde mi o snažší čištění sečení zespod.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 226.13 (?), 30.5.2012 10:27

Dobrý den.

Nemohl by někdo zkušenější připojit prosím pár řádek. Jako novopečeného majitele zahr.traktoru by mě to také zajímalo, jak vlastně čistit sekací ústrojí, praktickou radu jak zvednout a co na to olej v motoru, benzín a baterie. Díky za radu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.106 (?), 30.5.2012 11:42

Sdělím svoje zkušenosti. Po šesti letech soužití s žacím traktorem Wisconsin Riviera 120 vím, že čistit žací mechanismus je nutné, jinak traktor blbě hází do tunelu. Místo zvedáků používám řetězovou kočku, kterou přivážu za přední nárazník, napřed vzadu sundám koš a vytáhnu traktor tak vysoko, že vlastně stojí na zadní plechové desce. Očistím špachtlí, nebo lépe wapkou. Reznutí žacího šasi už neřeším, tráva je agresivní mrcha a žádný nátěr zatím nepomohl, ani stříkání olejem. Aź zrezne, koupím jiné, jestli traktor ještě bude žít. Když jsem líný, nebo prší, a nechám trávu přilepenou, je to po týdnu poznat, proto je čištění asi nezbytné. Otvory pro našroubování hadice a voda při roztočení nožů moc účinně nefunguje. Problémy s kapalinami žádné nejsou a to je traktor na zadních v úhlu více než 45 stupňů. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.9 (?), 30.7.2012 10:41

Zajímavý nápad s tou kočkou. Ono najet na nějakou rampu nebo montážní jámu sice jde, ale čištění je nepohodlné - všechno padá na člověka a do očí. Stejné by to bylo kdybych zvednul celý traktor třeba jako auto v pneuservisu na zvedáku.

Nejlepší je tedy asi nahnout a čistit stlačeným vzduchem - kompresorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.9 (?), 30.7.2012 11:08

Ještě dovětek. Z těch dvou zvedáků, co zvedají pření kola bych zvolil ten z jeklu (Lift pro). Ten Z trubek (Dakr) bych si nevybral pro menší rozchod "kolébky" a tím i menší stabilitě. Na pevném podkladu to ale nemá význam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 108.2 (?), 4.8.2014 8:53

Dobrý den, jak řešíte při tomto zvedání náplně - olej, benzín. Aku zřejmě demontujete?

Díky Z

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 4.11.2014 15:15

Já mám baterku v traktoru naležato, takže asi nepoeče.Benzín nebo olej mi netekl, měl jsem traktor podepřený paletou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Fifin - (7) - 130.22 (?), 15.1.2015 22:03

Souhlasím, nejlepší varianta řetězový zvedák(hupcuk).Mám i šroubový boční zvedák, není špatný, ale na žací šířky 122 se nedá použít, proto že kola mají menší rozchod a proto to nejde zvednout.Jinak čistit výplachem nejlépe po každém sečení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 177.62 (?), 30.1.2015 13:42

Jakykoli yvedák je fajn.Bez řadného čistění nožového prostoru docházi k zaschnuti nánosu azdrsnění povrchu, následně špatnemu vyhozu travy.Ja jsem to vyřešil velice levně.Na silnou ležatou větev jsem zavěsíl dva řetězy.Traktor jsem postavil předkem pod větev a řetězy jsem upevníl na obě strany nápravy.Pak už stačí traktor zatlačit dopředu.Traktor se zvednéa stači zajistit aby necouvl.Podle konstrukce traktoru bud´zařazením nebo zaklinovánim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika