Výsuvná pilka fiskars



host - 96.2 (?)
9.3.2015 15:00

Stejně jako se časem otupí se dají i brousit. Dělalo se to tak desítaky a stovky let a dělá se to i dnes. Je to podobné jako u jiných pil nebo řetězu do motorovky. Nedělejte z těch materiálů zas takovou vědu. Nevím cice čím a jak to kalí a brousí v které fabrice ale brousí se běžně i mnohem kvalitnější a tvrdší materiály. Sám jsem několikrát brousil zavírací Bahco a podobnou pilku pilu (výrobce neznámý, dřevěné držadlo).

Zkuste zkouknout nějaké video zde nebo zde. Stačí kvalitní úzký pilník, udržet správný směr. Brousí se nejprve sudé zuby z jedné strany, pak tytéž zuby z druhé strany atd... A na konci zkontrolovat jestli nějaký zub příliš nečouhá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 9.3.2015 13:52

Nedovedu si představit, jak se dají pilníkem ty dvouřadé zuby nabrousit. Řezáním samotného dřeva se snad otupit nedají. Vyzkoušel jsem ještě tady vychvalovanou Husqvarnu - řeže dobře, ale západka brzy přestala fungovat. Zasouvací mechanizmus fiskarsky je originální, ale limituje tvar držadla, které tak není úplně anatomické. Zatím nejlepší pilku, co jsem v ruce držel je zavírací Silky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 9.3.2015 14:17

K broušení, jednak jde o tvar zubu, který je broušený diamantem na automatech. Druhak materiál je vysokofrekvenčně kalený a tvrdý jako sklo - obvykle. Takže pilník nemá šanci. Snad nějaký diamantový brousek, ale tvar zubu je takový, že se tam sotva co dostane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 9.3.2015 14:30

Malá F. SW73- vyžaduje cit při řezu, rovné vedení-jinak se ulomí těsně nad rukojetí. Je stranově víc pružná, než chci, kroutí se-dá se narovnat s opatrností. Její větší ségra-F.SW75 je v tomto lepší, ale mně se hůře drží-kvůli většímu průměru rukojeti. Moje Top je Husgvarna, ikdyž není ani sklopná, ani zásuvná-pro bezpečnou přepravu je vybavená návlekem na prac. část. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 9.3.2015 15:00

Stejně jako se časem otupí se dají i brousit. Dělalo se to tak desítaky a stovky let a dělá se to i dnes. Je to podobné jako u jiných pil nebo řetězu do motorovky. Nedělejte z těch materiálů zas takovou vědu. Nevím cice čím a jak to kalí a brousí v které fabrice ale brousí se běžně i mnohem kvalitnější a tvrdší materiály. Sám jsem několikrát brousil zavírací Bahco a podobnou pilku pilu (výrobce neznámý, dřevěné držadlo).

Zkuste zkouknout nějaké video zde nebo zde. Stačí kvalitní úzký pilník, udržet správný směr. Brousí se nejprve sudé zuby z jedné strany, pak tytéž zuby z druhé strany atd... A na konci zkontrolovat jestli nějaký zub příliš nečouhá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 9.3.2015 16:16

Pěkná videa. Utvrdila mě v tom, že si na své pilky budu dávat dobrý pozor - žádné vyřezávání zarostlého dřeva z drátěného plotu, žádné přeřezávání kořenů. Ale co taky z nich vím určitě, že je nebudu brousit. Jak už tu bylo řečeno, trvanlivost zubů u kvalitních pilek je mimořádná. Už se mi podařilo pár zubů vylomit (Gardena), jeden list ohnout (Bahco), dalšímu ulomit špičku (kratší Fiskarska), pokazit západku (Hq), ale otupit zuby zatím ne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika