Obyčejný rýč vs. Fiskars



   Předchozí příspěvky  |  <  56,  57,  58,  59,  60  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?) 
5.11.2015 7:42

Takže ještě jednou, jak má vypadat správně nebroušené ostří rýče a je lepší to udělat bruskou (tak jak to má Fiskars) nebo vykováním (tak jak to mívalo Bahco)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 4.11.2015 8:07

Rýč z materiálu, kterému se říká nerez, protože nerezaví, jsem viděl jediný. Pokoutně se vyráběl..

Rýč z materiálu kterému se říká nerez jsem koupil nikoliv pokoutně v jistém potravinářském marketu před pár lety. Má plastovou - asi nylon - násadu. Dneska jsou podobné rýče občas vidět leckdes a ceny nejsou nijak závratné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 4.11.2015 11:11

Ještě bych doplnil: Víte pane SvKm mám rád dno brázdy pěkně v rovině, což žádným špičatým nástrojem nejde. Ryji na co největší hloubku, to znamená zarývat čepel rýče co nejkolměji do půdy. U mekhuku, při délce jeho čepele 30cm, se dostanu dost hluboko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.216 (?), 3.11.2015 21:08

Pro koho je ryti velka drina a "uz na to nesahne", tak by nemel prispivat do tohoto vlakna, ale do nejakeho jineho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 3.11.2015 12:09

Už by tu konečně měl někdo napsat co to "obyčejný rýč" skutečně znamená. Mám několik rýčů, každý je trochu jiný, tak nevím o čem je vlastně řeč. Když mi rýč po otci docházel opotřebením, měl již dost zkrácenou čepel, koupil jsem rýč nevím, jestli obyčejný, nebo neobyčejný. Ale při prvním použití jsem čepel ohnul o cca 30°.  Je to ale více než 40let tomu nazad. Je tím "obyčejný" míněn takovýto, nebo každý nefiskars?, nebo všechny jsou obyčejné, jen fiskars je neobyčejný? No přece je to Fiskars! Já ho nehaním, ale také necítím potřebu si ho koupit. Má ho sestra a zkoušel jsem ho. Ten můj stavební LUX, kterým jsem ryl v neděli mi vyhovoval lépe.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 3.11.2015 13:59

...neviete co je obycajny ryc? to je ako s tou reklamou na praci prasok, nech je akykolvek ale vsetko vyperie, NA ROZDIEL od obycajneho, ktory zanecha zaprate skvrny. Aj s obycajnym rycom je to tu na tomto vlakne. Je to taky co je horsi ako Fiskars. Po rylovani s fiskars sa citite ako znovuzrodeny, ani ste nevedeli, co je to robota. Po obycajnom... mozete rovno na masaz k chirop-raktikovi alebo napisat zavet. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 3.11.2015 18:09

Jak tady už někdo poznamenal, tak tohle vlákno je o rýčích, potažmo o rytí a jiných činnostech, které se s rýčem vykonávají. Fyzická práce mně až tak nevadí, po rytí jsem asi jako každý unavený, ale když se potom vykoupu, tak ten dobrý pocit mně nic nenahradí. Je to asi tak, jako bych  podal nějaký sportovní výkon. Nerozumím tomu, proč každý kdo si něco nového koupí, poučuje ostatní jak je to výhodné a co to všechno umí (Fiskars, Vari). Vypadá to tak, jako bychom my co ryjeme rýčem byli úplní hotentoti. Už jsem tady myslím jednou psal, že jsem měl (pochopitelně rodiče)  od roku 1970 nebo 1971 celou soupravu Terry z Agrostroje Nový Jičin (první vyrobená serie ještě s některými komponenty dovezenými z Francie). Takže vím jak se oře pole, jak špatně se oře u plotu,  a jak nelze použít příslušenství v husté výsadbě rybízů. Když jsem pole pronajal, tak jsem v polovině devadesátých let Terru se vším příslušenstvím prodal a dodnes toho nelituji.
           Vladimír
PS.: Tomu pánovi co má problémy s rytím bych doporučil, aby napsal závěť co nejdříve, protože Fiskars není žádnou zárukou, že to s ním při rytí nešlahne. Rytí je pochopitelně fyzicky náročná práce ať se ryje s čímkoliv třeba i s lopatou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 3.11.2015 20:05

Chlape, vy máte vždy nějaký vejšplecht. Možná jsem měl jednou v rukou bratra toho vašeho ohnutého rýče. Byl to kousek na kterém bylo vyraženo „made in USSR“, byl to kus plechu bez jakéhokoliv prolisu, mělo to jen stočenou tulej, aby se někam mohla zastrčit násada. Já osobně všechny rýče mimo Xactu od Fiskars považuji, za lopaty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 3.11.2015 21:42

Milej zlatej FO, co je obyčejný rýč se musíte zeptat hosta 197.98, jediný on vám to může vysvětlit, protože je zakladatelem vlákna a tím pádem musí perfektně vědět co tím myslel. Hlavně to vs., to je jak pěst na oko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 4.11.2015 9:02

Pokud je pro nekoho ryti prilis namahave nebo na to nema cas, tak at neryje, nikdo ho nenuti. Ale za naprosty ulet povazuji, aby tito radilkove radili tem, kteri s rytim nemaji problem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  56,  57,  58,  59,  60  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika