Obyčejný rýč vs. Fiskars



   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
                     
host - 14.197 (?) 
3.11.2014 23:04

Internet je vsemocne medium. Neviem si predstavit ze by bol niekto ochotny pred vznikom internetu diskutovat o ryloch a rylovani. Este tak o otlakoch na rukach... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 125.77 (?), 4.11.2014 16:51

dekuji, to ale neni odpoved na moji otazku, bavime se o tom, zda tyto ryce jsou nebo nejsou padelky... urcite ho nekdo doma ma, tak se ptam, zda je OK, nebo ne.. to je vse.. pokud k tematuu nic nemate prosim nezapojujte se..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 4.11.2014 17:14

Vyberte si ryc dle vlastniho rozumu, nejsou jen ryce Fiskars a Fiskars neni vseobecnou zarukou nejlepsi kvality (u mne spise naopak). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.89 (?), 4.11.2014 18:58

Nie su to fejky. Fiskars ma uz asi 10 rokov tovaren v Polsku a myslim, ze nou pokryva vacsinu dodavok v strednej Europe. Nemam moznost porovnat sucasne vyrobky z Finska a z Polska, akurat sused ma asi 8-rocny Fiskars ryl, ktory mozno je z Finska a mozno nie. Odhladnuc od rozdielov danych mierne odlisnym typom, som nepostrehol nejake zasadne rozdiely. Mozno rokmi isla kvalita dolu, ako niektori pisu, ale rovnako isla aj cena, pricom pod ten druhy pokles sa urcite podpisalo aj zvysenie objemu produkcie a vyssia konkurencia predajcov na internete, co kedysi nebolo. Takze ten cenovy pokles nemusi byt nutne sposobeny poklesom kvality.

Ako som spominal, mam spicaty strieborny ergonomic. Pokial si spravne pamatam, tak som ho kontroloval a bolo tam niekde Made in poland. Zatial som spokojny, na beznu robotu v zahrade a okolo domu je vyborny. Ale je to hobby naradie a nie profi, takze kto s tym potrebuje robit kazdy den, moze byt sklamany, ale aj nemusi. Za 20 euro co som zaplatil sa urcite oplatilo.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.150 (?), 4.11.2014 20:16

Ake padelky?!  Ryl je na robotu. To nie je umelecke dielo. Ked mi chodil rylovat Jano, bolo mu jedno ci je to taka, alebo onaka znacka. Zarobil, potom par dni pil a prisiel znovu. Obcas hovoril: "len kopat a kopat, daj mi aj nejaku inu robotu". Keby mal za usami, tak by povedal, ze kym nebude Fiskars, robit nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.170 (?), 26.2.2015 20:30

Tak teprve dnes jsem zjistil co je zač ten hladký stříbrný rýč, se kterým se mi tak dobře dělá a který preferuji nad Fiskarsem.

Možná to někomu bude k smíchu, ale je to rýč z Lidlu. Už když jsem v letáku viděl akci, praštil mě rýč do očí, že vypadá úplně stejně jako ten náš. A taky že jo.

Šel jsem do Lidlu s tím, že pokud to bude on, beru ještě jeden na druhou zahradu.

A je to skutečně on. Lakovaná jasanová násada a materiál rýče je leštěný nerez. Bude potřeba ho ještě nabrousit a bude to super. Cena? 369,- Kč.

rýč LIDL
rýč LIDL
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jana.S - (19) - 44.139 (?), 27.2.2015 0:01

Tak my máme obyčejné rýče, ale asi před 6 lety jsme zakoupili rýč a rycí vidle značky Stainless, nerezové a musím říct, že ačkoliv jsme je několikrát někde zapomněli tak nezrezavěly, jsou stále bezvadně ostré (a to máme dost kamenito, takže každou chvíli někde kutáme nějaký balvan) při rytí se na nich nedrží půda a co mě osobně dost překvapuje, tak nejsou ani moc poškrábané. Zahrada 4500 m2 a v sezoně jsou každý den v práci. Za mě tedy velmi výhodný nákup, ačkoliv si cenu nepamatuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.2.2015 10:29

Rezavění rýčů je to poslední, co mi na nich vadí. Mám rýče snad 100 let staré, rezavé, ale ne skrz, tak o nic nejde. Ale než přišly Fiskarsy, musel jsem mít zásobu rýčů, jelikož každou chváíli byl nějaký ohnutý nebo zlomené toporo. Při vyrývání stromků ze školky i několik za den. Buď jsem stářím zeslábl nebo je F. nezlomný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 27.2.2015 11:48

U "F" se už polepšili, nejnovější nejlevnější modely jsou opět ohnutelné a zlomitelné wink. (nebo že by to byly padělky?).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.2.2015 15:14

O tomhle nemluvím. To není rýč, to je hračka pro slečny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika