Obyčejný rýč vs. Fiskars



   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
                     
host - 147.46 (?) 
30.10.2015 19:59

Kolik stál ten zázrak a má něco vypáleného ve dřevě násady?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 30.10.2015 22:50

Rýč jsem vybíral přesně popisu rýpala 147.46 a nestál mnoho, asi jen tak 1/4 ceny Fiskars Xact. Do čech ho z dálného východu dováží renomovaná firma N.Garden a ačkoliv je na násadě vypáleno Mc´HOOK a na čepeli je polepka se stejnýmk logem, tak jej nazývá Prima Oblouk EAN:8590811513445.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 31.10.2015 10:42

Tak ten mekhuk, neni opatřen hrubým nánosem barvy práškovou technologií, která se loupe, takže už si vymýšlíte. Čepel je opatřena nánosem nějaké černé barvy ve velmi tenké a přilnavé vrstvě. Barva se neloupala, ani když jsem ostřil tento rýč svým způsobem. Zatím se nebudu šířit jakým, protože bych jen nahrával šťouralorýpalům. Mohl bych mu vyčíst ještě, to, že čepel neni vyrobena ve tvaru části válcové plochy se středovým zpevňjícím klínovým prolisem, který vyusťuje v tulej. Samotná čepel je provedena jako velmi mělká miska, o čemž svědčí optřebení barvy na jistých místech. Abych to věděl, tak musím provádět tu správnou činnost na záhoně. U počitače bych to nezjistil!! Při správném používání, je to téměř dobrý rýč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 31.10.2015 17:01

"Železo" je u toho konkrétního levného rýče provedeno obstojně kovacím lisem zatepla. Pokud jste rýč "přibrušoval" ohřátím a vykováním ostří, pak to určitě bude Vaše praktické PLUS. Byly by potvrzující fotečky, pak plus dvojnásobné. Bohužel celá šarže co v OBI měli byla vadná pro použití špatného materiálu na násadu a špatně nastavenými parametry nýtovacího lisu. Přes lak vyladala násada jako z listnatého dřeva maličko lehčího než jasanové. Po zlomení se domnívám, že byla použita nějaká forma topolového dřeva či jiná RRD. Ve srovnání s jasanem byla o 1/2 lehčí. Jenže pokud bych si měl koupit rýč, násadu zahodit a místo ní dát poctivý jasan, tak pro mne přestane být cenově zajímavý.

Je vidět, že dotyčný rýč jste opravdu v ruce měl a znáte i "striptýzový M.A.T." s loupajícím se komaxitem. Nicméně mi uveďte důvod, pane 147.46, proč kupovat levné dekorační předměty a pokoušet se s nimi pracovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 31.10.2015 17:45

To co je pro vás dekorace, je pro mne „celkem dobrý nástroj“. Ostatně, na zeď si můžete pověsit cokoliv a taktéž si můžete jako okrasu kolem svého domu naaranžovat cokoli. U snoba peníze nehrají roli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 27.10.2015 8:12

Jak se ryje jahodiště mám čerstvě vyzkoušeno úplně novým rýčem a nezlomil jsem ho při tom

To je opravdu skvělý důkaz kvality rýče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 26.10.2015 17:44

Člověče, vy popíráte vše co se v tomto vlákně táhne od začátku. Všichni, kdo s ním pracují, teda s Fiskarsem, jsou nadmíru spokojeni. Super ergonomie = při práci s ním nic nebolí. Práce pěkně odsýpá. Máte to vůbec Fiskars?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 26.10.2015 20:46

nepopírá nic. Současná velikost M je pro osoby s výškou od 160 do 170 cm, L pro osoby s výškou od 170 do 180 cm. Pán má nad 180 cm a bude si muset zvyknout, že mu bude cca o 3 cm kratší...

wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 26.10.2015 21:20

Rýč Fiskars používám léta a i proto jsem si před nějakým měsícem koupil Fiskar Xact. Na pohled hezký, ale už při koupi mě měla zarazit váha. No, chybná koupě. Těžký, nevyvážený. Skončil jen jako záložní pro případ nouze.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 27.10.2015 5:39

Jak se vyvažuje rýč? Bylo by zajímavé to vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika