Konev Fiskars



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?)
10.5.2010 20:45

Nářadí Fiskars je v pohodě, používám sekyry, pilku a nůžky. Naprostá spokojenost. Konev by mě ale nenapadlo koupit.
Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 73.122 (?), 10.5.2010 20:40, zobrazeno: 13904x
Všichni tu pějí ódy na nářadí Fiskars. Když jsem potřeboval koupit novou konev na vodu, padla mi do oka pěkně vypadající konev od Fiskarsu. Horší konev jsem nedržel v ruce... Když konev nahnu, z kropicí násady neteče nic, voda přetékající z horního otvoru mi poleje nohu a teprve po chvíli začne v neuspořádaném proudu z rozstřikovače cákat voda. Když konev postavím zpět do vodorovné polohy, z rozstřikovače to ještě chvíli cmrndá, takže si nohu poleju podruhé. A protože je to celé z umělé hmoty, kousíček plastu z rozstřikovače se po pár použití ulomil a trochu vody teče i do boku. Máte někdo s touto konví podobnou zkušenost?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 10.5.2010 20:45

Nářadí Fiskars je v pohodě, používám sekyry, pilku a nůžky. Naprostá spokojenost. Konev by mě ale nenapadlo koupit.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.89 (?), 10.5.2010 22:41

jsem ani netušil, že Fiskars dělá i konve... no blbej jsem na to dost, abych si jí koupil :) ale teď to už neudělám, dík za "ne-tip"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 134.233 (?), 10.5.2010 23:23

Mně totéž dělala laciná konev z Tesca, myslel jsem, že je chyba v nepřesně vylisovaných čtyřhranných dírách v kropáči - trčely do nich otřepy. Ten kropáč měl podobně votuněný tvar, takže asi je chyba spíš v něm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.96 (?), 11.5.2010 8:55

Nejlepší zkušenost mám s takovou tou zelenou 14l plastovou konví, kterou mívali kdysi běžně v Hornbachu a pod. V současné době je všude tentýž typ, ovšem asi 9l, (je také dobrá) ale má malý objem. Všechny větší konve, ač třeba vypadají úžasně, nejsou to pravé. Není konev jako konev. Výrobci vymýšlejí kraviny a když se něco povede, tak to zachvíli nevyrábějí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 11.5.2010 9:12

Zkusil jsem pár typů větších konví. Zalévalo se s nimi dobře, ale nedala se s nimi nabírat dešťová voda z 200 l sudů - nevešla se do nich.  S tím, že každá voda neteče z kohoutu,  výrobci (dovozci) příliš nepočítají. Tak zůstávám u starých 10l plechových.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 180.85 (?), 11.5.2010 9:49

jediné nářadí fiskars, o kterém se dá říct, že je kvaitní, jsou rýče (ovšem, dají se použít jen na něco) a sekery.

Zbytek jako třeba nůžky, stojí za prd..

Neblázněte, když má na sobě něco napsáno fiskars, neznamená to, že je to kvalitní. Konve mám staré železné, které vydržely vše, pak jsem před pár lety dostal dvě plastové, plast puchří, praská a kropítka se zanášejí. Nemluvím o tom, že nad jednou rostlinou stojím hodinu, abych ji aspoň trošku zalil. Železné konve, které jsem měl ještě před plastovými vypadají stále jako "nové".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 11.5.2010 10:16

Souhlasím, ale jen s první polovinou. Mám zelenou plastovou konev snad déle než tři roky a stále ve službě bez známek poškození. Výhoda oproti kovové je, že s vodou netaháte dvě kila železa. Dírky se ucpávají v obou typech pluismínus stejně, záleží na množství svinčíku v sudě. Plastové kropítko se čistí lépe, dá se sundat to kolečko s dírkami a vypláchnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kaccerr - (9) - 188.99 (?), 18.5.2010 15:02

ono je třeba to kropítko otočit-je otáčecí v poloze kdy směřuje nahoru lejete proud vody, když otočítee směrem dolů sprchujete. Mám ji a lepší jsem nikdy neměl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.46 (?), 24.5.2010 20:25
To otáčecí kropítko mi v obchodě připadalo hrozně hi-tech. Ono není samozřejmě vyloučeno, že jsem prostě jelito, ale proud vody dělá otvor do záhonu, případně hrozí zlomit slabší rostliny. No a při sprchování nastává výše popsané sprchování vlastní nohy...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika