Horkovzdušná pistole



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?)
27.5.2008 13:09

Plech není dobrá ochrana, má velkou tepelnou vodivost. Daleko lepší je kus azbestu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 68.48 (?), 21.5.2008 23:22, zobrazeno: 11796x

Zdravím,

scháním nějakou horkovzdušnou pistoli a kamarád mi doporučil tuto: Horkovzdušná pistole KRESS 1600 HLG E Bohužel nemám s touto značkou žádné zkušenosti tak se chci zeptat, zda-li o ni nevíte něco víc.

Děkuji

Marek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.15 (?), 22.5.2008 6:36

Tuto znacku moc neznam, ale dle materialoveho provedeni /keramicke topne teleso/ se jedna zrejme o kvalitni vyrobek s regulaci teploty takze bude mozne ji pouzivat i poloprofesionalne s dobrym vysedkem.V podobne cenove relaci jsou i pistole steinel a ty jsou dle mehou soudeni lepsi jak bosch.spicka v tomto je leister. hezky den preje Z.M. pozn: u u pistoli je nutne pred vypnutim ji nechat bezet na nejnizzsi moznou teplotu a takto ochladit topne teleso ktere ma v sobe naakumulovano spoustu tepla a stava se ze se po case uplne zdeformuji plasty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.46 (?), 23.5.2008 23:05

Máte naprostou pravdu - Leister je špice oboru... jinak Bosch není nic jiného než Steinel (jen v jiné krabici a o pár tisíc dražší). Bosch si nechává tento sortiment u Steinlu vyrábět - pouze plastový obal je jiný, po technické stránce ale téměř totožné... Rozhodně doporučuji Leister nebo Steinel (Bosch je to samé jen dražší)... zbytek jsou většinou jen hračky s nedostatečným průtokem vzduchu. J.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
januska_2008 - (7) - 36.150 (?), 26.5.2008 14:52

Dobrý den,

já jsem si vybrala tuto Black&Decker KX2000K

potřebuji na chalupě opravit okna i dveře natírané balakrylem, předchozí majitel si v něm liboval :(
Myslíte, že B&D bude pro moji potřebu dostačovat?

Za odpovědi děkuji

JanaŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 26.5.2008 18:41

Hlavně ať vám nedojde trpělivost a nasazení. Přeju samé úspěchy. Já jsem se zrovna dala do něčeho podobného- staré kazetové dveře pod několika nánosy slonové kosti a hořčičné žluti. Rozhodně vyjde levněji koupit nové dveře než staré restaurovat (spotřeba elektřiny, cena barev, šmirglů, ředidla, štětců, vlastního času a sil...). Akorát ty staré jsou hezčí.

A mám taky otázku: jak nejlépe ochránit skleněnou výplň před prasknutím (horkovzdušná pistole) a jak odstranit nátěr z různých ozdobných detailů a ze starého sklenářského tmelu kolem té výplně. Znám louhování, delta a jiné brusky, lakostan, ředidla, případně pot, krev, slzy a nářek z podpalubí.

Kdo mě spasí? Dík, H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 152.7 (?), 26.5.2008 22:04
když jsem kdysi opaloval kastláče tak jsem si tabulku zakryl lesklým plechem, který tepelné záření odrážel a částečně pohltil.Dále jsem používal nástavec, který měl jen na jedné straně široký plech a ten jsem opřel o prostor mezi dřevem a tabulkou.Opalování je hnusná smradlavá práce při které je vám blbě z výparů, smrdí celý barák ale... stojí to fakt za to. Je důležité dobře zvážit skutečný stav opalovaných věcí plísně hmiz, poškození mechanické atd. a pak se rozhodnout. Na ty místa kolem tmelu použijte chemický odstraňovač. Pokud je to možné tak opalujte co nejvíc věcí venku. A hodně štěstí stojí to za to Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 27.5.2008 8:33

Děkuju za povzbuzení, přesně to jsem potřebovala. Naštěstí pracuju na dvorku, tak akorát pak uklízím to svinstvo. A baví mě to. Na tmel dám lakostan (dík), sklo chráním kusem prkna, plech se mi dříve neosvědčil, sklo pod ním stejně popraskalo. Betonový dvorek-sen každého kutila.

Přeju všem, ať jim dnes dobře jest. H.

P.S. Pistolka je Meistercraft MHP 1500, made in Germany, abych nebyla aut of topik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 27.5.2008 13:09

Plech není dobrá ochrana, má velkou tepelnou vodivost. Daleko lepší je kus azbestu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika