Záběh nové motorové pily



Stránky: 1,  2   
host - 225.74 (?) 
25.4.2010 20:04, zobrazeno: 36493x

Dobrý den,

koupil jsem si pilu Dolmar 420C a chci se zeptat, jak ji nejlépe zaběhnout (obecně jakoukoliv pilu). Je lepší zpočátku řezat ve vyšších/nižších otáčkách, je lepší řezat tenčí/hrubší dřevo (odvětvování vs špalkování), je lepší řezat po malých dávkách a častěji pilu vypínat, nebo spíš celé odpoledne, je lepší před prací a po práci nechat chvíli pilu jet jen na volnoběh...??? Prostě univerzální postup pro ideální zaběhnutí nové pily. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.76 (?), 25.4.2010 20:17
Ostrý řetěz, jako vždy, správnou směs s olejem dle návodu, jako vždy. Řezat tak, aby se motor chladil, neřezat ve velké zátěži při nízkých otáčkách, zpočátku častěji kontrolovat napnutí řetězu, cca 2 nádržky vyřežte s mazáním na max. Udržujte průběžně čisté chladící otvory a žebra válce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.130 (?), 26.4.2010 0:16
Ešte by som dodal je dobre raz za čas pílu naprázdno vytočiť na max., ale iba na krátko tak na 3-4 s. aby motor neostal lenivý. A nehať po rezaní motor na voľnobehu minútku aby sa schladil a až potom vypnúť. M.G.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.169 (?), 26.4.2010 8:22

S tímto/ rychlé vytočení naprázdno/ bych se neztotožňoval- mluvím samozřejmě o fázi záběhu. Při prudkém přidání plynu dojde je zvýšení pracovních tlaků ve válci což není v rámci záběhu záhodno. V záběhu jemně a piánko.  

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 26.4.2010 10:33

Tohel nemyslíte vážně, že ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.74 (?), 26.4.2010 20:03

Díky za rady! Ještě se chci zeptat, jestli pila po záběhu přestane smrdět. Mám zatím najeto asi 3 nádržky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 26.4.2010 20:12

Předpokládám, že mícháte směs 1:50. Mě tato pila vůbec nesmrdí, ale možná je to pro mě taková změna podle jiných pil, že to tak nevnímám, jako Vy, který máte jen tuto pilu. Po záběhu - asi 10 - 15 nádržek se může motor zatěžovat naplno, což není dodržováno, já to také nedodržuji. Důležitější je ponechat nastavení karburátoru po tuto dobu, aby se motor více mazal. Potom je možné přesně seřídit karburátor, což způsobí, že pila Vám bude už jen vonět -  doufám :)).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.149 (?), 26.4.2010 20:54

Mám také PS420C. Pila smrdí jen pokud je katalysátor studený. Jakmile se ohřeje je po smradu. Trochu nepříjemné u této pily je, že je katalyzátor silně rozpálený a musí se s tím počítat než se pila uloží.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.72 (?), 26.4.2010 21:10
A také po startu na sytič se spaluje obohacená směs.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 225.74 (?), 26.4.2010 21:53

Mám ještě starou vyšlehanou Stihl 011AV, z které se valí modré oblaka viditelné na sto metrů. Dolmar je samozřejmě pokrok vpřed, ale i tak je ten smrad dost cítitelný. Snad to tedy dle slov JS po záběhu a seštelování karburátoru přejde. Jinak pila smrdí nejen po startu, ale třeba i po dvaceti minutách chodu, kdy už je výfuk žhavý. Déle ji nenechávám běžet, dávám jí čas od času odpočinout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika