Řetězová pila neřeže - co s tím?



host - 44.138 (?)
28.9.2009 21:13

Žádná el. pila řetězová nemá přepěťovou ochranu!! „ El. motor nemáte šanci poškodit, neboť jede v podstatě naprázdno a nic se mu nestane.“ přesně naopak!! Pokud obsluha chce něco uřezat s tupým řetězem musí na pilu tak přitlačit až začne pila opět řezat a to elektrický motor ničí. Případná proudová ochrana není všemocná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 28.9.2009 20:51

Když bude dělat to samé, tak se nic nestalo, jen zjistíte, že je problém někde jinde. Ale to jen odpovídám, ale sám tomu nevěřím. Více věřím tomu, že je problém v tom, že se o něco řetěz rychle otupí, nebo se rychle otupí, protože je špatně naostřen. To uhýbání něco naznačuje. Máte vybroušené břity tak, že horní plochy jsou bez poškozených hran a ostří se nesmí lesknout, to značí že břit není vybroušen a má otupené hrany. Poškozená odolná vrstva - chromová - na zubech musí být vybroušena, jinak zuby neřežou, zuby musí mít stejnou délku, omezovací zuby musí být sníženy na 0,65mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.154 (?), 28.9.2009 20:39

100 let staré trámy jsou uplně hotové-červotoč a zatékající voda ho po takové době zničí, takže mě netahejte za nos, zlomí se sám, to není potřeba ani řezat a kdyby jste měl přeci jen velmi zdravé krovy, což pochybuji stačí ostrý řetěz a pokud má vaše hoby pilka možnost nastavit mazání řetezu na maximum nebudete mít sebemenší problém!!!S pozdravem majitel MS361

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 28.9.2009 20:53

128.154, nic ve zlém, jste sice majitel MS 361, ale moc jste toho zatím nenařezal. O zdravých krovech pochybovat můžete, ale jinak nic. Má chalupa s původní vazbou stojí a věřte že pevně od roku 1892! To samé platí o jejich stěnách! Je totiž roubená, takže mi ještě chvilku povídejte o "hotových" trámech. Až bude určena k likvidaci, velice rád vás s vaší profi pilou pozvu řezat :-). To víte, mám jen hobby STIHL 036, MS 440, 064, takže bez nastavení dávkování oleje a řežu cca den, dva do roka. Tazatelova el. pila asi bude taky hobby s příkonem 2000W. Ale vážně, 37.57 píšete že akát je pokácený dříve, jak dlouho leží? Půl roku, rok, to je to o čem píšu, v takovém dřevu lituji vás i pilu. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.146 (?), 28.9.2009 20:59

 zkuste mrknout, jestli nemáte křivě nasazenou lištu, resp. nečistoty na dosedací ploše, možná to tím nebude, ale mě to způsobilo jistý problém... 1b

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 242.116 (?), 28.9.2009 21:09
Lehce odbocuju, ale rozrezaval jsem ocaskou starou kulnu na uhli. Po 20 rezech odesel list Bosch Shark za tri stovky, ktery na normalnim drevu vydrzi nekolik let. Musel jsem pouzit specialni urceny i na kov. To je ma zkusenost se starymi tramy a prkny. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 28.9.2009 21:01

No já jsem takový starý krovy řezal a můžu říct že k věčeru když už se začalo stmívat a chtěl jsem to ještě dodělat tak bylo vidět jak se jiskří od řetězu, a od hrřbíků to rozhodně nebylo, asi tam byly ocelový červotoči!!! S pozdravem majitel PS 6400HSH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.146 (?), 28.9.2009 21:08

 nebyly natřený vápnem nebo vymazaný hlínou? taky bych to viděl na otupení řetězu hlínou nebo pískem, prachem apod...1b

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 28.9.2009 21:10

Ale ne, prostě ten prach tam je. Až se budou řezat trámy od dnešních odizolovaných vazeb, rozhodně ho bude méně. Tašky a zejména betonové, ty šedé, samozřejmě "pouští" jemný prach při každém větru, teplem, či chladem zapříčiněném sotva patrném posouvání, na spoustě půd se skladovalo seno. Týdně nabrousím dost řetězů tesařům a vždy je vidět kde se přistavovalo, mněnilo, opravovalo. Nové vazby jim řetězy neničí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.138 (?), 28.9.2009 21:13

Žádná el. pila řetězová nemá přepěťovou ochranu!! „ El. motor nemáte šanci poškodit, neboť jede v podstatě naprázdno a nic se mu nestane.“ přesně naopak!! Pokud obsluha chce něco uřezat s tupým řetězem musí na pilu tak přitlačit až začne pila opět řezat a to elektrický motor ničí. Případná proudová ochrana není všemocná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 28.9.2009 21:17

Vážený pane 44.138, co je dle vás "nadproudový jistič "??? záležitost použitá a osazená na všech STIHL el. pilách???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika