Poraďte brusku



leny239 - (3) - 255.19 (?)
26.11.2014 14:44

Děkuji za vysvětlení, mě tyto stroje opravdu nic neříkají a při pročítání diskuzí rozumím tak polovině. Jsem ráda, že jste se zabýval mou otázkou a snad to pomůže nejenom mě. Zaráží mě akorát, že za tu cenu je potřeba se v tom ještě "šťourat" a dolaďovat. No, snad budu mít štěstí na kus a budu kupovat co nejblíže k vánocům, ať si to může manžel ještě osahat ve vratné 14ti denní lhůtě. Ještě jednou děkuji Lenka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
leny239 - (3) - 255.19 (?), 25.11.2014 13:24, zobrazeno: 6750x

Prosím o radu. Chtěla bych manželovi koupit brusku, ale po přečtení mnoha diskuzí stále nevím. Váhám mezi: Gude P 2300A, Hecht 9230, Einhell BG-CS 235 E a Proteco bpr 145-230. Cenově jsou nastejno. Na Proteco jsem žádnou reakci nenašla. Budu ráda, když mi pomůžete s výberem. Díky za příspěvky. Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 115.117 (?), 25.11.2014 13:59

Až na Hecht 9230 to jsou všechno stejné výrobky s jinou nálepkou. Hecht 9230 je vysší řada = totéž co Gude 2500 Pro atd. takže z vašeho výběru je to jednoznačně volba Hecht 9230. Rozdíl je v upínací hlavě, je lepší s lepší asymetrickou aretací.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.11.2014 14:00

Já nevím. U dárků v ceně přes 2000 Kč bych obětoval to překvapení pod vánočním stromečkem a raději požádal manžela, ať si vybere sám. Děláme to tak celá rodina a nemyslím si, že by někdo měl z dárku menší radost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.37 (?), 25.11.2014 14:11

Kupte Hecht 9230. Mám ji již dva roky a splnila mé očekávání. Myslím, že bude spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.117 (?), 25.11.2014 15:17

Pokud chcete koupit brusku manželovi, ptát se ho nemusíte, nic lepšího v této ceně neseženete, to samé ale strojně mnohem přesnější koupíte leda od Oregonu a cena je 5x vysší = 10 a víc tisíc. Tyto brusky jsou čínská výroba, takže co kus to originál a velmi často se stává, že brusku musíte doladit, případně si vyrobit nový unašeč atd. i tak pokud má známého soustružníka jsou to v rámci cenového rozdílu za kvalitní brusku zkousnutelné dodělávky. Váš výběr brusek bych změnil na modely Gude 2500, Hecht 9230, Sharks CSS235-01 a vybral bych podle ceny, protože jsou to prakticky ty samé výrobky a v cenové relaci 2000Kč to nej. Dobré je nakupovat v kamené prodejně, kde můžete případně zboží vyměnit nebo vyreklamovat, při objednání přes internet je potřeba rychle zboží vyzkoušet, aby se dalo pokud bude zmetkové během 14ti dnů vrátit v zákonné lhůtě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
leny239 - (3) - 255.19 (?), 25.11.2014 18:04

Velice vám děkuji za odpovědi a že jste mi podstatně usnadnili mé rozhodování. Je to tedy jasné.

Manželovi to říct nemohu, sám by si koupil levnější a já bych chtěla, aby mu to alespoň nějakou dobu a dobře fungovalo. Na tu Gude 2500 jsem se taky koukala (i na recenze), ale zas tak v oběhu naše pila není. Unašeč nevím co je a soustružníka neznáme, ale snad už si chlap poradí :-) Za připomenutí 14ti denní lhůty děkuji.

A teď by mohla přijít kritika na hecht 9230 :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 26.11.2014 10:30

Sharks je malinko jiný, nemá naklápěcí hlavu proti opotřebení kotouče, takže na výběr prakticky zůstává jen Gude 2500 a Hecht 9230 a jelikož je Hecht levnější, bylo by nelogické kupovat něco jiného.

Unašeč jsem vám ošipkoval červenou šipkou, je to věc co "unáší" kotouč, dost často má vůli a je i špatně obroben, to je nejdůležitější věc co je třeba si pohlídat = nasadit kotouč a zatočit a nesmí to házet, když je špatný je lepší si vyrobit nebo nechat vyrobit nový. Další věc, samotný brusný kotouč dodávaný k brusce je dost často pokřivený a na vině nemusí být jen unašeč. 

Pak už drobnosti: zelenou šipkou je označené místo kam je dobré dát gumovou podložku u mé brusky se vibracema otáčí matka posuvu zarážky řetězu, gumová podloužka otáčení brání.

A doladit šroubky čelistí které drží řetěz na požadovanou rozteč - modré šipky.

Jako uchycení mám velký kovový "L" profil který je přišroubován ke spodku brusky a druhý konec upínám do svěráku, ale stačí si sehnat dostatečně velký dřevěný čtveratý špalek a brusku si k němu přichytit vrutama, účel to splní stejně.  9230 pokud často něco řeže mu uděláte určitě radost. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
leny239 - (3) - 255.19 (?), 26.11.2014 14:44

Děkuji za vysvětlení, mě tyto stroje opravdu nic neříkají a při pročítání diskuzí rozumím tak polovině. Jsem ráda, že jste se zabýval mou otázkou a snad to pomůže nejenom mě. Zaráží mě akorát, že za tu cenu je potřeba se v tom ještě "šťourat" a dolaďovat. No, snad budu mít štěstí na kus a budu kupovat co nejblíže k vánocům, ať si to může manžel ještě osahat ve vratné 14ti denní lhůtě. Ještě jednou děkuji Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.184 (?), 27.11.2014 7:32

pokud se manžel naučí brousit ručně pilníkem tak zjistí že jakákoliv bruska jsou vyhozený prachy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.10 (?), 27.11.2014 16:18

Zdravím, hlavně když nastane stav, kdy se někde ve dřevě "řízne" do zarostlého drátu nebo něčeho podobného. Potom se na hrotech zubů "napeče" právě tento cizí kov a ztvrdne. Každým tahem pilníku se jen na jeho povrchu objeví lesklá stopa a po několika tazích pilníku je po něm. Potom nezbyde nic jiného než bruska a tak si nemyslím, že jsou to vyhozené peníze. Je dobré umět nabrousit řetěz pilníkem a to hlavně v omezených podmínkách v přírodě ale po skončení práce v klidu v dílně použít brusku. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika