Pásová pila



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?) 
17.1.2016 8:42

Máte recht. Celé vlákno je prakticky o ničem. Tazatel je rozhodnutý, není důvod diskutovat. Jediný aspekt - motor. Motor čím je starší tím je těžší ale taky robustnější. Nepřesnost výpočtu se eliminovala vyšším dimenzováním. Jinak platí co o motoru napsal SVK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 123.232 (?), 16.1.2016 21:51

3kw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 133.190 (?), 18.1.2016 19:28

No já mám teda radši cirkulku, ale ve světě se palivový dříví opravdu řeže i tou pásovkou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.6 (?), 19.1.2016 7:32

No vono na tom balkáně je to vůbec ňáký divný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 19.1.2016 14:52

Děsivé video, jak vidno, internet snese všechno. Věřím, že už jsme snad trochu někde jinde. Ochranné prvky veškeré žádné. Je otázkou, jak dlouho by to trvalo - při větším množství dřeva -  než by pracant zajel rukou do pásu nebo ji nechal pod klínem.
   U cirkulárky s kolíbkou a krytem kotouče sice taky nelze vážné zranění zcela vyloučit, ale při dodržení běžných pravidel je dost málo pravděpodobné. Tady je to jen otázkou času.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 245.185 (?), 19.1.2016 16:11

Zas mi to nedá...
a musím reagovat na p. Vysloužila:
*
Pro pobavení, protože mám rád černý humor, "U mně dobrý".
A tím nemyslím jen to příšerné video, ale i celé to vlákno a hlavně ten nápad používat pásovou pilu k řezání palivového dřívi...
*
Každý stroj, nástroj, je primárně určen k nějakému účelu, je pro něj konstruován a jeho "alternativní" použití je vždy neefektivní a nebezpečné.
Např. na cirkulárce lze taky nařezat drobné klínky, do jisté míry provádět i tvarové řezy, s kotoučem s SK plátky pro čisté řezy řezat zakřivené větve stromů po průklestech atd., atd...
*
Pro takové masochisty přikládám jeden obrázek co mi včera přistál jako reklama v poště.
A taky nápad od souseda který si vyvložkoval průmyslový pilový kotouč na řezání kovů a na cirkulárce s ním řezal hovězí kosti po domácí porážce býka.

Rafael.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.82 (?), 19.1.2016 8:12

Mnoó, ono to drevo je jak z vykladnej skrine, stiepaci klin ide ako do masla...  Rád by som videl ako na tom spracovaváva poriadne krivule, rázsochy, pokrútene trojite predpäté rozvidlenia apod a to z agatu, dubu apod, čo je v nasich končinách omnoho beznejsie palivove drevo.  sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 133.190 (?), 19.1.2016 16:46

Sice to není pásovka, ale je to taky z Balkánu. Docela by mě zajímalo, jestli má ten člověk ještě všechny prsty... :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.34 (?), 19.1.2016 20:49

vidím, že vlákno    ještě žije  ,tak jen pro  zajímavost  .Pila je  na podvozku  tvořeném koly  z německého  Haklu  smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika