Pásová pila



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 155.64 (?) 
16.1.2016 18:16

Pane Stando napřed si ujasněte rozdíl mezi HSS a tvrdokovem. Pletete hrušky s jabkamawink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 19.34 (?), 16.1.2016 18:33

No, počítat snad  ještě dovedu, ale  ,nebude to  hned tak  honem, dřevo na  letos ještě  stojí v lese.Co se týče toho motoru  ,již jsem psal  ,že mi jde taky  o váhu, na bazoši  je prodáván  motor,3,5kw s  váhou 28kg, ten co je na pile má  určitě jednou tolik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 17.1.2016 0:29

A Vy ten motor zvedáte? Pokud vím, tak pásové pily jsou (mimo tesařských) silně stacionární stroje. Lehčí motory se dělají kvůli spotřebě materiálu na jejich výrobu a ve výsledku pak ceně za nový motor. Těžké motory naopak mají lepší účinnost. Navíc setrvačnost rotoru chrání motor před krátkodobým přetížením, když najednou je řezaný materiál hustší (suk, hřebík,...) a posuv materálu proti pásu stejný. Jestliže potřebujete zkontrolovat, jestli je ten starý poctivý motor v pořádku, kupte si v Lidlu ten infračervený teploměr (asi za 500,-Kč) a proměřte si teploty po větší zátěži při řezání. Čím nižší teploty pláště, tím lepší účinnost (menší kříženec motoru s čínskou rychlovarnou konvicí). Problém by byl, pokud by jste naměřil na ložiskách vyšší teploty, než by bylo vhodné pro mazací náplně. Ale i v tomto případě bych volil repasi s výměnou ložisek na starém motoru, než schánění elektromotoru nového.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.34 (?), 17.1.2016 11:55

Tak  ,tedy, poděkuji za příspěvky  .Motor asi nechám být-utvrdil mne argument o setrvačnosti  ,jisté souvislosti  člověku prostě  uniknou..

Ale stejně, jaká pila  je skutečně  přínosnější pro  řezání palivového  dřeva jsem nevypozoroval, nevadí  ,je rozhodnuto, pásovka zůstane  doma.

Ještě jednou díkyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.64 (?), 16.1.2016 18:14

Takže podle ceny máte pás dlouhý cca 5,5 metru. Již jste jej nechal přebrousit, takže příště už nařeže méně a po dalším broušení ještě méně. Bimetalvý pás je složen z nosného pásu na který je navařen rychlořezný drát /tedy HSS/. Výškově je toho drátu tak 1,5 mm a tak to brzy odbrousíte. No a co se týká onoho "svařím si ho sám" tak ano, nějakým CO apod nějaký pofiderní svár uděláte a třeba to chvilku držet bude.  Klasicky se tyto pásy svařují natupo a musí se několikrát popouštět a podobně. Na svařovnách u znají jakým "proudem " svařovat a popouštět atd. Je to vždy dle specifikace výrobce pásů. 

Proč si myslím, že je to pitomost.  Větší dřina než na cirkulárce /tahání např. metrové kulatiny po stole, rychlost řezu, myslím, že kvalitní kotouč cca 60 cm vyjde v celkových nákladech levněji. Letos jsem řezal na HOP 60 cca 35 plm tvrdého dřeva /špalky cca 35 cm/. Jedno nabroušení a šraňk mi vydrží /pokud se nechytne někalý kamínek na cca 2 sezony. Když chytnete pásem kamínek tak je po pásu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.34 (?), 16.1.2016 18:37

Ne není po pásu..hned po  prvním řezání  ,mi byla podána  deska s  hřebíkem  ,samozřejmě sem si ho nevšimnul a  přefiknul sem ho.Vzhledem k tomu, že to bylo na začátku  řezání  ,pokračoval jsem opatrně   dál a pořezal sem  ještě 20m až potom  jsem dal  pás přebrousit a  jak už jsem psal  ani to nebylo nutné, ty pásy  jsou fakt  dobré a  odolné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.64 (?), 16.1.2016 19:01

Tak nyní nevím zda jsem to dobře pochopil. Mluvíte o nařezání 20 m dřeva v délce nebo o nařezaných 20 kubíkách palivového dřeva? No ony ty bimetalové pásy jsou určeny převážně pro řezání kovu tak není důvod aby nějaký ten hřebík nepřefikly.  Ale jo přiznávám se, že o pilových pásech ještě ledacos nevím.  Prodejem pilových pásů se zabývám jenom 25 letsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.34 (?), 16.1.2016 21:06

Bylo to  20kubíků, o metrech na délku bych myslím  nepsal..laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.34 (?), 16.1.2016 18:40

Svařuju cca  30let na 3 způsoby, tak nejaký ten  "pofiderní "  svár snad  zvládnublush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.68 (?), 16.1.2016 12:51

vice mene pan je rozhodnuty a byl rozhodnuty pilu dal pouzivat nez napsal tento dotaz. pásova pila neni vhodna k priprave palivového dreva pokud neberem odkory které vzniknou pri jejím pouzivaní pri vyrobe reziva...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika