Oleo-Mac GS 410 CX - podělte se se mnou o zkušenosti



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 81.137 (?) 
10.2.2015 15:59
Zdravím, také by mě zajímalo pokud by zahrádkář potřeboval motorovou pilou dejme tomu plus mínus kolem 5 až 6 tisíci korunami jakou by si měl vybrat spolehlivou s dobrým servisem, můžete něco doporučit z nabídky různých typů a značek, děkuji pánové.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 81.140 (?), 12.2.2015 22:51
Myslím si že pokud od oleo -mac tak jedině GS 440, ale je to Mouthfild, kdyby kvalitní pilu tak Stihl MS 211.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 13.2.2015 1:15

MS 211 není špatná pila, ale také má své mouchy. Mohu toto tvrzení napsat ze zkušeností, když jsem pilu používal na lehčí práce v lesnictví (opravy,  stavby oplocenek a mysliveckých zařízení, prostřihávky, slabé prořezávky a výřezy nežádoucích dřevin). Hobby Husqvarny nedoporučuji. Ostatně nedoporučil mě jí ani prodejce. Nebál bych se značek Echo nebo Dolmar, který týden testuji a jeví se mi jako dobrá pila. Konkrétně PS 350 C.

V prodejně Mountfield bych si jistý moc nebyl...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.229 (?), 13.2.2015 11:34

Za mne Dolmar PS 35 C - oproti 350 SC je lehčí, výkonově stejná. Lehčí kvůli jiné konstrukci karteru 35 komplet kovová klikovka v plastu (na hobby použití stačí s velkou rezervou), 350 komplet kovový karter i s olejovou nádrží (profi konstrukce). Nebo levnější PS 32 C.

350C je zbytečně bytelná, když už tak 420 SC (stejný základ s jiným válcem).

Upínání určitě klasiku na dva šrouby.

Hobby HQ nedoporučuji - plastové spotřební zboří, jen platíte za značku. Stihl je na tom o dost líp než HQ, ale nechá si to zaplatit. Ty Dolmarky jsou lepší kvalitou i cenově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.75 (?), 13.2.2015 11:52
Olejobrak stačí také je to značka ideál pro české kutily, kteří si na tom sami dělají opravy a mají radost z ne- vyhozených peněz. 350C je super vybavený stroj, kde se nebojím, že něco upadne a že se přehřeje motor. Žádný smrad start s pomocnou pružinou s prstem v nose :D.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.159 (?), 13.2.2015 16:19

Dolmar a Stihl zase nedoporučuji já. Nejlepší jsou německé pily Güde, Hecht a Fuxtec. Dobré jsou také rakouské pily Straus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 13.2.2015 22:38

Kdybych si měl koupit pilu pouze pro doma, jako zahrádkář do hranice 6 tis., jak uvádí tazatel. Jednalo by se pouze o prořezávání stromů a občasného poražení nějakého stromku, sem tam na výsek slabého paliva z prořezávek, nebo zbytků po těžbě, rozvažoval bych se mezi značkou Stihl a Dolmar.  Stihl MS 181, ale kvůli shodné hmotnosti, ale vyšší ceně MS 211. Dolmar PS 35C, jak zde dnes bylo napsáno, který je parametry téměř shodný s MS 211.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.140 (?), 14.2.2015 8:18
Dobrý den, pane Romane je vidět že s pilami máte zkušenosti a tak jsem se chtěl zeptat jestli není lepší zainvestovat a pořídit si Stihl MS 231? Jaký máte názor na tuto pilu? Samozřejmě mě zajímá i názor a zkušenosti všech co se jakýmkoliv způsobem k této pile dostali. Diky H.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.132 (?), 14.2.2015 11:58
Také by mě zajímalo jestli je ta Stihlka MS 231 opravdu tak dobrá oproti MS 211? Když je mezi nimi finanční rozdíl více než 2500 Kč? Pokud to někdo může porovnat a napsat něco blíž budu rád v obchodě jsem si obě prohlížel a nevím, i když tady na fóru je více vláken kde jsem se dočetl, že MS 211 své mouchy má tak co ta MS 231?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.174 (?), 14.2.2015 17:11

ms 211,ms 231 a ms 251 jsou na chlup stejné. Liší se jen vrtáním válce. Číňan prostě vrzne na stejný základ válec s větším vrtáním, tím to má větší objem a výkon (ale jen na papíře) a hned je na světě další model. Samozřejmě, že dražší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika