Netočí řetěz po utažení krytu



host - 44.45 (?) 
9.2.2023 15:53, zobrazeno: 1206x

Dobrý den, budu za blbce, ale nedá se nic dělat, sám si poradit nedovedu. S motorovými pilami jsem byl dosud kamarád, ale tady nevím. Koupil jsem si nový Oleomac 510, nasadil lištu, řetěz, správně (opravdu) napnul, utáhl šrouby a nejsem prostě s tím řetězem schopen rukou hnout. (zabržděný není smiley ) Lehce povolím šrouby a najednou to jde. Postup jsem opakoval x krát, návod jsem pro jistotu taky četl x krát, ale jakmile ty dva šrouby dotáhnu, řetěz se nehne a nehne a já už nevím, co kde mám hledat za chybu, kterou dělám. Nenapadlo by někoho něco, prosím? Nikdy jsem se s tím ještě nesetkal. Kdyby měl někdo radu, moc bych jí přivítal. Díky. :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.103 (?), 9.2.2023 18:01

nejjednodušší cesta je chtít, aby vám pilu vyzkoušel prodejce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 27.234 (?), 9.2.2023 19:35

Já bych začal prostudováním návodu. Nemáte tam transportní podložku? Tu je třeba vytáhnout. Řetěz nenapínejte a zkuste ním pohybovat. Zjistite jestli drhne nahoře, dole, nebo obojí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.114 (?), 20.3.2023 19:36

Pokud to ještě nemáte vyřešené, zkontrolujte zda máte správnou šířku řetězu. Dnes jsem měl vzdáleně podobný problém a hledal jsem rady na internetu, nešlo volně protáčet novým řetězem ani před dotažením lišty u STIHL MS180. Po reklamaci v obchodě mi s omluvou řetěz vyměnili, šířka 1,1mm za špatný 1,3mm. Jsem amatér, Oleomac neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 20.3.2023 20:33

nikdo není neomylný, proto jsem také psal, ať pilu vyzkouší prodejce. Ale možná to byl eshop? Ale možná už taky pila jede, jen tazatel nedal vědět, jak to dopadlo. W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika