kupa novej pily



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 106.2 (?) 
2.1.2008 19:31, zobrazeno: 116334x

Dobry den, rozhodol som sa kupit si novu pilu a potreboval by som poradit aka by sa mi najviac hodila. Uz som prelistoval toto forum takze si myslim, ze mi dokazete dobre poradit. Osobne som si presiel prospekty od Husqvarny ale nebranim sa ani inym znackam. Ide skor o to ci mi staci pila triedy farm alebo si mam zainvestovat do triedy profi. Uvediem najprv teda co by som s nou chcel robit - chcel by som s nou preriedit lesny porast pri mojom dome a vycistit kompletne cely potok. V potoku rastu samozrejme skor vrby a jelse, ten lesny porast je zlozeny hlavne z agatu a dubu. Ak som spravne vyratal priemer stromov z jednoducheho merania tak sa okrem mensich stromov jedna o asi 200 stromov s priemerom okolo 25-30 cm a asi 25 stromov  s priemerom 45-65 cm. Jedna sa o prvu fazu, takze bude nasledovat podobna zataz aj potom. Celkovo teda asi este 2 krat taka praca, aj ked to nemusi byt hned, ale bude to tento rok.

Kedze nie som velmi skuseny uzivatel, obavam sa, aby som si nekupil na taku narocnu pracu prilis slabu pilu a jej pretazovanim neznizil jej zivotnost, popripade ju uplne neznicil. Chapem, ze by mi s tymto velmi dobre poradili aj v predajni, ale velmi rad by som ich nazor porovnal s vasim. Mam totiz skusenost, ze obchodnik chce v prvom rade predat, takze by som nerad kupil nieco co nevyuzijem. Aky typ by ste mi teda odporucali? Mam volit iba profi alebo bude stacit farm? Financie su takisto faktorom, ale radsej si priplatim par tisic a utiahnem opasok ako dat 20 tisic za pilu a potom ju znicit lebo na taku zataz nebola urcena.

Dakujem za pomoc, samozrejme v pripade ze potrebujete nejake dalsie upresnenia rad odpoviem. Stefan

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 106.2 (?), 2.1.2008 20:43

Ak ste skutočne prelisoval a aj prečítal toto fórum, tak ate musel naraziť na niekoľko ľudí, ktorí riešili presne tú istú dilemu ako teraz Vy a bolo im poradené a dané na výber niekoľko variant s ktorých si mohli vybrať tú optimálnu, ktorá bude spĺňať ich nároky. Vzhľadom k tomu, že nie ste výnimka, skúste sa vrátiť ešte raz do minulých príspevkov, kde sa pretriasala táto konkrétna problematika. Určite tam nájdete odpoveď na Vašu otázku, pretože by bolo opakovaním sa riešiť základný výber stroja, ktorý sa tu už preberal. Treba si to znovu prečítať a v kľude porozmýšla. Názory a skúsenosti  predchádzajúcich  budú pre vás dobrým vodítkom.

ARB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.2 (?), 2.1.2008 21:00

tu je trosicku problem a to ten, ze ak si citam prispevky v minulosti tak trva asi 15 prispevkov kym sa dostaneme k tomu co s tym vlastne dotycny chce robit a prakticky vzdy je to pilenie dreva na zimu (co budem robit aj ja, ale to beriem ako bonusovu cinnost)

kedze sa velmi nevyznam v tom co fakt potrebujem a co je pre mna uz zbytocne navyse, popisal som co budem asi robit co najdetailnejsie aby mi niekto poradil, pretoze som predtym nikde necital ze by sa niekto chystal vypilovat les...

aby som bol uplne konkretny tak pre mna je problem ci mi staci uz povedzme HQ350 alebo to chce nieco lepsie napr. HQ357XP alebo este vyssie, ja nemam ten problem ze by som si nevedel vybrat medzi uz konkretnou kategoriou od viacerych vyrobcov, k tomu sa dostanem az potom co mi pomozete sa zaradit...

chapem, ze vas opakovanie rovnakych alebo podobnych prispevkov obtazuje ale ak nemate cas alebo chut mi poradit tak by som vas poprosil aby ste tuto temu ignoroval, nadavanie do lenivcov a hlupakov + odporucania na google totiz za radu nepovazujem a dost dobre nechapem na co ste mi pisali tak dlhy prispevok ked uplne rovnaky cas by ste stravili napisanim typu a znacky pily a nejakeho odstavca o tom co si predstavujete ze by danu pracu mohlo zvladnut

takze este raz dakujem, ze ste sa obtazoval, ale nabuduce poprosim viac k teme alebo si vylejte zlost na nejakom predmete vo vasom okoli :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 106.2 (?), 2.1.2008 21:16

aby som zase neposobil nejak nevrlo alebo nebodaj nepriatelsky, tak vas musim uistit, ze som si precital vsetko co ma zaujalo a ak by som nasiel plne uspokojujucu odpoved na svoje otazky tak by som sem nepisal

musite ale pochopit, ze v situacii ked si ide clovek po prvykrat v zivote kupit pilu v hodnote 25 000 (popr. viac) sa mu ziada komunikovat s ludmi co najviac a nie si iba precitat diskusiu, je to aspon pre mna nieco ine

asi som mal proste prispiet do uz existujucej temy cim by sa dostala dopredu a tym by sa dostalo pozornosti aj mojmu problemu, na druhej strane mi neprislo ze by na tomto fore bolo nejak privelmi vela tém a teda zalozením nejakej novej to tu zahlcujem

ak by mal niekto zaujem mi poradit a porozpravat sa o mojej dileme, dam k dispozicii svoj email, alebo icq a mozme sa porozpravat a nebudeme zbytocne rozvijat diskusiu na tomto fore

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.2 (?), 2.1.2008 22:25

Nečakajte radu typu: Tento typ  od tohto výrobcu je najlepší. Taký typ Vám nikdo seriózny nedá. V konečnom dôsledku sa budete musieť Vy rozhonúť čo kúpite. Sú to Vaše peniaze. Naviac keď ako píšete, ešte ani sám nemáte konkrétnu predstavu o objeme prác ktoré chcete vykonávať. Nuž a s tým vyhľadávaním v príspevkoch - veď o tom to je, že keď sa niečo hľadá treba tomu venovať aj nejaký ten čas, ja som našiel veľa dobrých rád - tiež neviem všetko, pri hľadaní odpovedí na mnohé otázky a ani to vyhľadávanie netrvalo neprimerane dlho. A k Vášmu "nevrlému" pôsobeniu: nie sme všetci rovnakí, každý reaguje inak, ale v mojom príspevku nepadlo ani slovo o lenivosti, obťažovaní a podobne.

*ARB*

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.122 (?), 2.1.2008 22:48

pozrite sa, NIKTO vam tu nepovie, kupte si taku ale alebo taku pilu... rozhodnutie musite urobit sam...

podla toho co ste napisali, tak farmarska pila by stacila... co sa vykonu tyka, tak sice "plati", ze mne staci taky vykon, urobim s pilou to co sused, ktory ma silnejsiu pilu a podobne, ale predsa len lepsie je mat silnejsiu pilu, hlavne ked ste uvadzali tusim buk a slusne priemery dreva...

pily Stihl nesledujem, teda vak tomu nepoviem absolutne nic, su kvalitne, su v pohode, ale nezaujimam sa o ne...

co sa tyka HQ tak v pohode je model 357xp a mohli by ste sa pozriet na 365 (maju teraz akciu a da sa kupit za nejakych 24.000 a retaz olej vam daju s radostou gratis)

pozrite sa aj na znacku Dolmar, vyzera byt celkom,sam som pred 2 tyzdnami riesil kupu novej pily a Dolmar bol tiez kandidat... maju velmi dobru konstrukciu, dobre sedia v ruke, dobru cenu a slusny vykon... zial servis je horsi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.61 (?), 3.1.2008 0:29

Popřemýšlejte o Dolmar PS 5000 (příp. PS 6400), myslím, že by to pro vás mohla být dobrá volba.

Mám PS 500 - naprostá spokojenost. Oproti 5000 má půl kila navíc, trošku menší výkon a nedělenou řetězku, jinak je shodná. Rozdíl v ceně byl ale větší než přínos pro moje řezání - vzal jsem nakonec 500.

Sehnat nejlíp asi v Rakousku, příp. v ČR po netu - kupoval jsem na podzim za 9500,- Kč.

www.dolmar.de , nebo tady na diskuzi je spousta info - zadejte do vyhledávače

Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.242 (?), 3.1.2008 9:48

Ja bych volil H 359 (2.9Kw), H357xp (3.2Kw) nebo ještě líp H365 (3.4Kw) cena skoro stejná, logicky je však o 0.5 Kg těžší a má o něco větší spotřebu než H 359, 357xp. Dálší alternativou jsou Dolmary PS5000 nebo ještě líp PS6400, jsou levnější než husqvarny a v různých hodnocení vyhrávaj nad husq. Také se rozhodujte podle servisní sítě abyste nemusel dojíždět někam 100 km. Přeju dobrý kup.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 169.201 (?), 3.1.2008 11:07

host - xxx.xxx.94.242 (?), 3.1.2008 9:48

no v podstate ste napisali to iste co ja :D kazdopadne nech kupi nieco s vykonom nad 3 kW... este stale je tu aj Stihl, ale tu neviem poradit nic...

tie HQ s oznacenim XP idu trosku na vyssie otacky a retaz zrychluje citelne skor, ale pokial ste nemali pred tym mot. pilu, tak to ani nezistite... v tazbe bola napr. HQ 365 dost oblubena...

ale to sa v podstate bavime o progi pilkach, vam by stacila aj farmarska... skuste porozmyslat aj nad Dolmar, na papieri vyzeraju dobre (myslim hmotnost, vykon, aj celkove prevedenie je ok, v ruke tiez velmi dobre sedi)

dovod preco som ja nesiel do Dolmar bol ten, ze konkretny predajca blizko mna (60km) v podstate v predajni nema ziadne nahradne diely, treba vsetko objednavat a neviem, ci ma vobec servisneho technika, teda obycajne nastavenie pily po zabehu by bol problem... teda, ked vy tento konkretny problem nebudete mat, tak kkudne si kupte Dolmar, je lacnejsia ako porovnatelna HQ ale Stihl a kvalitou su rovnake, akurat Dolmar je menej znama...

v sucastnosti sa velmi dobre predavaju aj pily Stihl :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.2 (?), 3.1.2008 13:11

napisem svoje reakcie na vase prispevky do jedneho prispevku, bude to pre mna prehladnejsie tak snad aj pre vas :)

v prvom rade by som rad povedal, ze od nikoho neziadam aby mi napisal presny typ co mi odporuca, pretoze ako spravne pisete to povazujem za nemozne.. uplne postaci minimalny vykon (parametre), ktore si myslite ze su na taku pracu potrebne (tak aby to bola praca plynula) a mozte pridat aj orientacne horny strop za ktory uz povazujete danu pilu na moje potreby zbytocnu

co sa tyka toho, aku pracu s pilou planujem robit tak som myslel, ze som to popisal dost jasne - ale skusim znova, prva faza cca 230 kusov s danymi priemermi a nasledne budem robit co do poctu a priemerov stromov podobnu pracu asi 2 krat, teda asi dalsich 400 kusov, otazkou je iba to ci to bude nepretrzita praca, alebo si dam mesiac pauzu a budem pokracovat az potom (jedna sa o dva oddelene pozemky aj ked leziace blizko seba), drevo v potoku najma vrba a jelsa, drevo mimo neho najma agat a dub (samozrejme aj ine), po skonceni tejto prace bude samozrejme pila sluzit na pripravu dreva pre domacnost ale na taku pracu urcite postacuje bohate farm trieda, o praci v lese zatial neuvazujem

vidim ze mi bola odporucena pila nad 3 kW - ak sa dobre pozeram vo farm triede u HQ, taka nie je (teda aspon podla ich katalogoveho delenia), takze to nam uz zostavaju iba profi, aj ked ste sa viacmenej zhodli ze na danu pracu by mala stacit aj farmarka

osobne mi prijde ze rozdiel v cene medzi lepsou farmarkou a tou nizsou profi triedou nie je az taky velky, takze asi sa skor priklonim k tej profi

na typoch s parametrami ktore povazujete za to co hladam ste sa prakticky uplne zhodli, ale chcel by som sa spytat napr. na taku HQ 372XP - je to uz zbytocny luxus?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika