Kterou pilu MS 362 anebo MS 391



jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 133.190 (?)
10.12.2015 18:21

Pokud si zakladatel dotazu ještě pilu nevybral, já se přikláním k tý MS391. To je ideální pila přesně na zamýšlený použití. Já sám teda při svý každodenní práci používám převážně švédské pily, ale když někdo poptává kvalitní farmářku doporučím mu Stihl. MS362 je spíše univerzální pila do těžby střední hmoty, je oproti tý farmářce lehčí kvůli manipulaci při odvětvování, má užší konstrukci, lepší akceleraci... Ale na výrobu palivového dřeva pro vlastní potřebu je to zbytečný Sice jsou ty farmářky poměrně těžký v porovnání vůči výkonu, ale při tom použití co tazatel zamejšlí to ani nepozná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                  
host - 94.115 (?), 10.12.2015 11:09

u STIHLu máte záruku na zapalování 5let (na stroje z oficiální distribuce pro ČR), jinak zapalování (elektronika) do MS 362C-M VW stojí cca 1100,-  elektromagnetický ventil v karburátoru cca 400,-

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 133.190 (?), 10.12.2015 18:21

Pokud si zakladatel dotazu ještě pilu nevybral, já se přikláním k tý MS391. To je ideální pila přesně na zamýšlený použití. Já sám teda při svý každodenní práci používám převážně švédské pily, ale když někdo poptává kvalitní farmářku doporučím mu Stihl. MS362 je spíše univerzální pila do těžby střední hmoty, je oproti tý farmářce lehčí kvůli manipulaci při odvětvování, má užší konstrukci, lepší akceleraci... Ale na výrobu palivového dřeva pro vlastní potřebu je to zbytečný Sice jsou ty farmářky poměrně těžký v porovnání vůči výkonu, ale při tom použití co tazatel zamejšlí to ani nepozná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.88 (?), 10.12.2015 18:59

Děkuji za názor pane Houha, ale co ty plastové kartery, přece jenom to není kontrukčně ověřeno co to bude dělat za 5-7 let, tolik zkušeností s používáním plastů na pilách ještě nikdo nemůže mít.. Hliníko-hořčíkové materiály jsou už tradičně odzkoušené, teplotně stabilní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.152 (?), 10.12.2015 21:04

Pokud chcete težkou neohrabanou mastodoidní plastovou farmářskou pilu, tak si klidně kupte Husqvarnu 460. Vyrábí se přes 10 let. Kroucením a podobnými deformacemi rozhodně netrpí. Husqvarny 455 a 460 posloužíly jako dárci technologie pro pily ms 291, ms 311 a ms 391 a tyto pily jsou jen kopiemi snažící se dostihnout originály. A na závěr ještě jedna šokující informace - plastové pily se vyrábí přes 30 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.88 (?), 10.12.2015 21:29

A pokud bych nechtěl těžkou, neohrabanou plastovou pilu jakou je 460, tak by jste mě doporučil pro mé potřeby kterou od Husqvarny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 133.190 (?), 10.12.2015 21:34

Tak co budou kartery dělat za 5-7 let Vám neřeknu, já vycházím ze zkušeností okolních spokojených uživatelů starších modelů (039/MS390) které si nechaly líbit docela dost. Jo a opravdu pily s plastovým uložením klikové hřídele se opravdu vyrábějí 30 let - jestli se nepletu, první byla Partner 400 (?? kdyžtak mě opravte) Jo a jestli to není o penězích, klidně si profi pilu kupte. Ale profi pila zase chce malinko jinej přístup-čerstvá směs, ostrej řetěz... Farmářky jsou konstruovaný tak že nějakou tu chybičku obsluhy snesou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.71 (?), 10.12.2015 21:47

Chcelo by to trochu nadhľadu.Potom by možno prišiel aj prehľad.Následne by ste nevypisovali nezmysly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.71 (?), 10.12.2015 21:53

*točo som napísal platí pre 186.152

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 11.12.2015 1:14

Ptal jste se mě, jestli bych vám doporučil pilu 362 nebo 391, na to jsem vám už odpověděl, že bych sáhl jinam, ale jste ve svém okolí spokojen se servisem Stihl a i jste se na začátku ptal na dva modely od Stihl. Z těch dvou bych volil jednoznačně MS362 za prvé z důvodu váhy, půlkilový rozdíl při odvětvování pocítíte okamžitě a za druhé, pila má daleko větší hodnotu, bezproblému ji v budoucnu pokud se jí budete chtít zbavit prodáte až si vyzkoušíte lepší konkurenci wink, 391 je těžká pila neohrabaná pila vhodná tak maximálně na manipulaci, odvětvování bude za trest a při špalkování doma na koze bude také zbytečně těžká, další věc v okamžiku koupě 391 klesne o 1/3 ceny a později bude neprodejná, ty pily nikdo nechce. Když dáte do farmy starý benzín, zadřete ji úplně stejně jako profi pilu její blbuvzdornost pramení z toho, že nemá tak vyhnané otáčky a není tak hnaná do výkonu. U profi pily a její plánovaném zatížení 30 kubíků ročně bych z nějaké blbuvzdornosti neměl strach, prostě stačí provádět pravidelnou údržbu a bude sloužit ta i ta. Jen s tou farmou se budete zbytečně tahat jako vůl. Finanční rozdíl je tak malý, že se to nevyplatí, možná v dřívějších dobách kdy profi pily o 10 000Kč dražší, dnes kdy je rozdíl 1000Kč je kupovat 6,4Kg farmy nelogický a hloupý čin. Farmy mají smysl kolem těch 40-50ccm kde jste cenově kolem 10 000Kč.

Jinak k tomu pánovi co si údajně koupil 560 na základě mé rady nevěřte, lže. Nikdy jsem mu nic nedoporučoval, vybral si blbě sám.  Na pilu beztal hodil 3/8 řetěz, 45cm lištu, zhodil omezováky a pak se vzteká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.71 (?), 11.12.2015 10:29

40-50ccm na špalkovanie 60cm priemeru.

Ďalšia perla.Skočím si kúpiť rámik a dám si tento klenot zarámovať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika