Husqvarna H 350 nebo Dolmar PS 500?



gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 110.159 (?)
31.8.2008 15:21

Já bych se vrátil k zakladateli tématu. On kupuje klády, které mu lesáci přivezou na zahradu. Mají v průměru min. 30cm. Zvedat takovou kládu na cirkulárku nepřichází v úvahu. Mimochodem už má objednanou dolmarku ps500. Snad bude spokojený.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 30.8.2008 11:34

Dobrá, ten příklad (16m klády na zahradě)je extrém, ale kdo má vyzkoušeny všechny varianty, ví o čem mluvím! Ten nápad tahat cirkuli do lesa však není nový a pokud problematiku lesního provozu jen trochu znáte, budete vědět co je procesor! Je to vlastně hydraulicky poháněná cirkule a krátí a odvětvuje přímo v lese. Nikoho však nenapadlo jí místo hydromotoru dát elektro. Porovnání tupého řetězu a slabé pily s cirkulí však extrém není. Mám změřeno toto srovnání a dokonce s cirkulí větší síly, po sázce s podobným zastáncem. Vytáčet jsem vás určitě nechtěl, ovšem když do diskuze o typu motorové pily zatáhnete cirkuli, pak se nedivte, kam se to může dostat. Nikoho nechci shazovat, už v úvodu jsem napsal, že každá pila má své dřevo a svého kupce! Pokud si každý příspěvek přečtete je z části, pak se dostaneme tam kde jsme. A podobně tomu je vždy, když se cítíte uražený. K mým zkušenostem, věděl jste, že zde byly i stroje, které strom neuřezávali, ale ustřihávali? Žádné enrgetické stromky průměru 10 - 15 cm, pořádné 30 cm smrky a borovice! Pracoval jsem i na manipulačním skladu a mohu říct, že zkušený pilčík dokázal mít výkon větší než linka, kde jsou použity cirkule a značně větší a silnější než ty domácké! Proč myslíte, že jako kapovací (zarovnávací) pily jsou použity lišty s řetězem? Kotouč o průměru 1,5m se kroutí a řez je nepravidelný. Toto vše je spolu s ekonomikou a ergonomií dávno vyzkoušeno a vaše chuť používat cirkuli, není ani mnou nijak napadána! Je věcí každého jak chce co dělat. Pro el. pilu mluví hlavně její použitelnost. Nenávidím však lidi co v neděli spustí cirkuli, nebo motorovku, pod oknem od obyváku! Tu motorovku jsem schopen ještě brát, ta se občas zastaví, cirkule však ne.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.185 (?), 30.8.2008 12:21

stale nechapem preco pisete o tupej retazi, poznate blbcov, ktori rezu s tupou retazou??? ja nie... mna nevytacate tym, ze argumentujete a davate rozumne priklady, uz som to pisal, som ochotny prijat akykolvek nazor, ktory je zdovodneny, vytacate ma ked spominate 16m dreva, nosenie cirkularu na zahradu, tupe retaze a pod. mne je jednoduchsie zobrat motorovu pilu a rezat ako natahovat kabel k cirkularu, teda keby som mal odstopovane, ze je to rychlejsie, tak to tak robim... ale kazdy mame inu skusenost, ale budem reprodukovat vase skusnosti v okoli chlapom, ktori maju vlastne gatre, ktori robia v lesoch, ktori maju vysoke skoly lesnicke, ze vsetko robili uplne zle, ze na pripravu palivoveho dreva jedine el.pila, cirkular vyhodit... a jediny kto ma u nas el.retazovku (vsetci maju motorove) je stolar, dnes s nim budem, tak mu poklepem po cele, ze preco pouziva cirkular, ze ci nevie, ze el.retazovka je podstatne lepsia...

p.s. u nas v nedelu ide kazdy do kostola a kto nejde, tak oddychuje, ale nikto nepracuje, nikto nepusta ziadne stroje... cez cirkevne sviatky ani zivnostnici nerobia v lese, teda nikto cirkular urcite nepusti a nereze drevo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 30.8.2008 14:11

Máte svůj rozum a nedá vám to, aby jste si neprosadil svoji pravdu! Nikde jsem nenapsal "cirkulare vyhodiť!".To co tárate je nesmysl! Povězte celému světu, že je vše špatně. Stále drčíte jedno, jako kolovrátek! Nikde jsem nenapsal, že někdo něco doposud dělal špatně, vy máte zájem se dohadovat, tak ho mějte, beze mne. Já vím, blbý čehůn vám nedal zapravdu a je oheň na střeše! Již několikrát jsem si všiml jak nabouráváte téma a pak se stále dohadujete o své pravdě. V něčem s vámi souhlasím, u vás je neděle tabu, kostel, víra a pod., zkuste tu víru přenést taky sem a nebo to co předvádíte zde, zkusit v kostele. Tlučete se ode zdi ke zdi. Velmi dobře víte jak to chodí zde, protože přez týden musí lidé vydělávat, snaží se o víkendu nahnat vše pro domácnost.  Uznal jsem, že příklad s kmeny byl extrém, ostatní, za tím si stojím a lidí co řežou tupým řetězem s pilou o výkonu do 2 kW, dubové o průměru 45cm a více, znám taky pár. Víte jasně jsem tu několikrát napsal, že se živím i opravami a prodejem, co bych asi dělal, nebýt takových lidí? Taky znám truhláře co si u mne koupil profi pilu 65 ccm na práci. Co vy na to?  Jasně jsem několikrát napsal, že každá pila má své dřevo a každá pila má svého kupce. Pochopíte vůbec co to znamená? Těžko. To není dle vašeho gusta. Končím a dál toto nemíním rozebírat, omlouvám se všem ostatním za odbočení a zbytečné zanešení tématu. 

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.185 (?), 30.8.2008 14:31

nie, zase ste ma nepochopili, ja som s vami suhlasil, napisal som, ze budem odteraz, zacnem dnes kazdemu vraviet, ze to co robil doteraz, ze drvivu cast palivoveho dreva rezal na cirkulari (aj ked v kazdej domacnosti retazova pila je) robil nespravne, uplne zle, plytval casom, robil to zbytocne dlho a bolo to aj extremne drahe... ze je vyssia produktivita prace s el. pilou, lebo isty "cechun" to tak tvrdi... ja viem, ze vy na zapad od hranic mate patent na rozum, ze u nas su blbci, ktori pouzivaju cirkular, ktori si nevedia prepocitat casovu a financnu narocnost, ktory nemaju ani skolu, ani skusenost s tym, ved ja som vam dal za pravdu :DD

diskusia nebola postavena tak, ze bud cirkular alebo retazova pila, ja som sa vyjadril, ze mam obe, napisal som, ze ludia maju v kazdom dome aj aj a pouzivaju cirkular aj napriek tomu, ze su to ludia z " od fachu", ze robia cely zivot v lese, ze mnohi z nich maju vysoke skoly lesnicke, ekonomicke a pod. ze podnikaju v tejto oblasti a poznaju vyhody spracovania palivoveho dreva, ale samozrejme vedia stale h.vno oproti vam... niekde na zaciatku som pisal o kombinacii retazova pila a cirkular, nikde som nepisal vylucne o cirkulari a stale pisem v zavislosti od konkretnych podmienok...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 30.8.2008 20:59

Dovolte také názor, na likvidaci dřeva mám k dispozici motorové pily všech, kategorií,elektrickou pilu 2,4kW a cirkuli s motorem7,5 kW s kotoučem 700mm a kolíbkou.Dřevo řežu převážně na špalky 40 cm dlouhé, jedná se většinou o listnáče do 40cm na průměru.Pokud jsem dříve řezal dřevo na menší špalíky, byla cirkule jasnou volbou.Dnes, kdy připravuji dřevo do V. U 26,těžím na velikost špalků 80cm, které pak doma el. pilou půlím.Líbí se mi převážně snadnější manipulace, neštvu sousedy hlukem, neplýtvám zbytečně eletkřinou.Cirkule má svou práci vyhraněnu na drobnější dřevo 8až 15 cm v průměru, to nechávám při těžbě v delších kusech a tam je cirkule rychlejší.Pokud se vyskytne nějaké to problematičtější dřevo, je samozřejmě mot. pila tím neůčinnějším nástrojem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.185 (?), 30.8.2008 21:19

pan Kohoutek,

dovolte aby som vam oponoval... sice suhlasim s vami, ze cirkular je hlucnejsi, verim, ze energeticky narocnejsi a suhlasim tiez, ze na hrube drevo je lepsia retazova pila, ktora je aj vsestrannejsia, to iste som napisal aj v predchadzajucich prispevkoch, ale nemate pravdu v tom, ze ta urcitych podmienok, t.j. pri urcitych priemeroch dreva (ktorych ja mam najviac) je to najrychlejsi sposob rezania dreva, pretoze Radek ma iny nazor, dokonca sa stavil aj s kamaratom a uviedol x prikladov, ze el. pila je rychlejsia ako cirkular... nam nezostava nic ine len sklonit hlavu s tym, ze cirkular je pomalsi ako el. pila, vasa skusenost je zla, moja je zla, od dnes uz robim v okoli 50km od svojho bydliska osvetu, nech ludia rezu drevo retazovymi pilami a nie cirkularmi, kedze kazdy ma obe pily...

je fajn, ze na takom fore sa moze vzdy clovek nieco nove dozvediet, cerpa nove skusenosti a zisti, ze v podstate to co robia vsetci okolo neho, to co povazuje za najlepsi sposob je uplne ale uplne zle...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 110.159 (?), 31.8.2008 15:21

Já bych se vrátil k zakladateli tématu. On kupuje klády, které mu lesáci přivezou na zahradu. Mají v průměru min. 30cm. Zvedat takovou kládu na cirkulárku nepřichází v úvahu. Mimochodem už má objednanou dolmarku ps500. Snad bude spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 1.9.2008 0:27

Udělejte závody :-) Stejné dřevo a schválně kdo bude rychlejší a levnější. Každý ať si ale u sebe pižlá jak mu to vyhovuje. Já mám radši motorovku a kozu: chvíli skládám z hromady na kozu - ticho, nemusim sledovat kde je kotouč, beru jedno poleno za druhým. Pak vezmu pilu, říznu všechno najednou, druhý řez to samé. Potom zase chvíli hážu polínka pryč - zase ticho a bezpečí :-) To co neuzvednu řežu na zemi.   Neměřil jsem jestli to je oproti cirkuli rychlejší nebo levnější, ale rozhodně je to pro mne příjemnější...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.95 (?), 21.9.2008 22:20

bunny:

Stále jste si bohužel nevšiml, že tady nikdo nepropaguje motorovku proti cirkuli. Mezi motorovou a elektrickou řetězovou pilou je při práci v okolí domu (nebo dokonce uvnitř domu) řada zásadních rozdílů: - váha, hluk, zápach, doplňování paliva, startování (pohotovost), teplota atd... Na rozdíl od cirkuli donesete elektrickou v jedné ruce k dřevu, místo aby jste dopravoval dřevo k cirkuli. To je hodně důležité, když ho třeba z nedostatku místa musíte mít i jinde, než jen blízko cirkuli.  Mám švagra na Vysočině, topí výhradně dřevem, má dvě motorovky a velkou cirkulu. Elektrickou pilu považoval za nedůstojnou hračku. Ale má malý sklep a musí dřevo řezat i během zimy. Často to znamenalo v mrazu a sněhu dřevo naložit, dovést k cirkuli, složit, nařezat, naložit, dovést do sklepa. Já jsem mu po vlastních dobrých zkušenostech koupil elektrickou pilu. Dnes na ní nedá dopustit, cirkuli vůbec nepoužívá. Buď si natáhne kabel k složenému dříví nebo si do sklepa nahází polena a rozřeže si to v pohodě a v teple. Cirkuli by tam nedostal a motorokou?... blbost, že.

Jestli vám cirkula ideálně vyhovuje, buďte rád. Je ale spousta situací, kdy je elektrická řetězovka nesrovnatelně výhodnější. Ve svém výčtu jste neuvedl, kolik z vašich známých má elektrickou pilu a přesto používá cirkuli. Pan Jiří Kohoutek to shrnul bezvadně, mohu jen potvrdit. J.L.

      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 229.105 (?), 17.9.2008 0:27

Také se rozhoduji mezi těmito dvouma stroji a fakt nevim, ktery zvolit...
Husqvarnu požívají všichni moji známý a jsou spokojeni a na Dolmaru se mi líbí kovový karter a výkon...
Servis mám na obě v jednom městě (10 km z domova)
Těžký výběr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika