Husqvarna 555, 562 XP



host - 160.168 (?)
8.12.2011 14:14

Jsem zvědavej po roce práce co se vyskytne za problémy.Upřímně se bojím že s pilou se bude více chodit do servisu jak do práce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 156.239 (?), 8.12.2011 13:15

Mělo by to fungovat tak, že pila musí být dostatečně zahřátá, proto ten údaj 3-5minut, kde je nežádoucí pilu vypínat. Jednoduše řečeno budete řezat (ideálně špalkovat) kmen se zahřátou pilou, při řezu držet otáčky mezi 8-12k při dalším řezu taktéž, zde je největší nesrovnalost ve formulaci, je napsaná tak, že si ji někdo vykládá špatně a domnívá se, že musí být řez dělán bez přestávky, nemusí, můžete klidně pilu vydělat z řezu a snížit otáčky, počítán a brán v potaz je čas čistého řezání, kdyby to tak nebylo, museli by jste řezat kmen podélně a 5 minut podélného řezu s 560tkou to by možná na délku nestačil ani vzrostlý smrk Takže až budete seřizovat pilu, prostě stačí 5 minut špalkovat kmen, klasickým způsobem, musí to být tlustý kmen, aby se docílilo řezu na celou lištu a tím otáček 8 - 12 000. U smrčku pila ani neví, že něco řeže a nedostanete se pod 12 000.

V praxi se mi to osvědčilo bezvadně, pila mi chytala nová podobně jako Jaroslavovi = studená ok, teplá ok, na pomezí nic moc. Sešteloval jsem ji na dubu a teď chytá na pomezí dobře, teplá dobře a studená hůř   Po nastartování - (napumpování a zatažení cca 5x do zabrumlání) už chytá celý den v poho, takže určitě posun k lepšímu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.168 (?), 8.12.2011 14:14

Jsem zvědavej po roce práce co se vyskytne za problémy.Upřímně se bojím že s pilou se bude více chodit do servisu jak do práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hupino - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 211.189 (?), 8.12.2011 14:15

Tak z toho startování radost nemám.

Když píšete o těch špalcích. Má ji tady aspoň jeden kdo se tím živí? Včera mě praskla lišta a tak jsem šel do Stihlu pro novou. Mají tady i na Husqvarnu. Tak jsem kolíkovi řekl ať mě podá nějakou profi pilu. Podal mě něco ani nevím číslo, rozebral jsem mu to tam, prozkoumal, běhal s ní po obchodě že odvětvuju. Komentovat to snad ani nebudu. Nakonec jsme se pohádali, už se pár let známe. Jen se modlím ať 560tka vydrží to co od ní potřebuju a já mu tam pak před obchodem se svoji krasavicí vyřežu nějakej pěknej ornament do dveří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 8.12.2011 16:07

Neměl bych z toho strach, je to profi Husqvarna a nedovolili by si tam dát něco nekvalitního, rozpitváváme tady prkotinky, ale žádná pila není dokonalá. Stihl má u nových pil úplně to samé ale místo Autotune tomu říká M-Tronic. Na Dolmary tady byla chvála a vidíte, že se rozbije nebo zadře úplně stejně jako jakákoli jiná značková pila. Potřeba ji dobře mazat a nevidím důvod, proč by nevydržela. Profík pilku po třech letech za 10k prodá a koupí novou = bude tratit nějakých 10k za tři roky a amatérovi musí vydržet do smrti. Se Stiláckým prodavačem se nehádejte, němci mají taky výborné pily. Momentálně žádnou tak dobrou ale němci obecně nedělají špatné výrobky, jejich preciznost je vyhlášená. Na youtube přibývají videa od profíků, takže časem se pila určitě rozšíří a přibudou dlouhodobější poznatky, ona Husqvarna nějaké ty mušky doladí za pochodu. Těším se na video, kde bude přímé srovnání v řezu s takovou MS 441 nebo HQ 372 = trochu soupeři

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hupino - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 211.189 (?), 8.12.2011 20:13

No já až takovej strach nemám. Těším se na ni tak vyzvídám. Se Stihláckým prodavačem se hádat budu asi pořád. Sám jednou ve slabé chvilce řikal, že až prodá pilu mě, tak to bude vrchol jeho kariéry a teď cítí po tříletým cyklu další příležitost.

Jinak teda na to jejich německý autotune M-Tronic jsem se ho ptal a on řikal, že to má na našem trhu jenom nějaká 280tka a že snad ani neni profi. To mě je ale tak nějak jedno. Jestli je to jinak tak mě opravte, ale pátrat po tom někde na Stihláckejch stránkách nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 9.12.2011 18:45

Na zahraničních diskuzích si hodně "pochvlalují" to Autotune, hlavně ti kterým pila nejede. Dosti lidem pila zlobí při zahřátí, jsou s tím problémy  Někomu to jede v pořádku jak má a někdo to označuje hanlivě, skoro až vulgárně. Na odstranění problému existuje několik teorií. 1- Seštelování pomocí řezu do silného kmene podle návodu. 2- Sťuknutí svíčky za pomocí měrky z 0,5mm na 0,4mm. 3- Pumpnutí 1x primerem, aby se do karburátoru dostala směs. 4-výměna vadného zapalování a řídící jednotky. 5-Vyzkoušení jiného paliva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.46 (?), 10.12.2011 17:28

Ja chci jen dodat neco k cene 562.Nekdo na strane 8 pise ze v Rakousku stoji 29000 kc. Ja ji kupoval v zari v Nemecku a stala 930 eur. Meli je tam driv nez 560. Zatim krome praskleho silenbloku vse Ok.Nejdriv jsem z ni unesenej nebyl, ale po trech mesicich uz na ni nedam dopustit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hupino - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 211.189 (?), 10.12.2011 20:45

To jsem psal já. Mají to pověšený na ofico stránkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.239 (?), 10.12.2011 23:39

U nás na prodejně se prodali 3x 560XP a 1x 555 a zatím žádný problém, jedou jak mají a všichni si je víceméně pochvalují. Problémy měli asi jen prvotní kousky. Jak se tady někdo ptal na lištu a řetěz, doporučoval bych asi nechat originální řetěz. Tyto pily jsou menším obsahem prioritně určeny k odvětvování, proto je giroskopickému odporu podřízená spojka ven. S 325" řetězem se zkrátka lépe odvětvuje, pila je díky otočené spojce obratnější a díky 325" klidnější v řezu. Pokud pilu budete používat v těžbě, hodně kácení a špalkování, pak bych teprve uvažoval o výměně za 3/8. Stejně tak nejsem nakloněn delší jak 50cm liště, kde se pak vytrácí všechny přednosti těchto dravců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.168 (?), 11.12.2011 17:26

Jak jsem psal-do roka a do dne.Zatím je brzy dělat úsudky na spolehlivost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika