Husqvarna 40 špatně chytá



host - 12.234 (?) 
23.10.2013 7:57, zobrazeno: 6388x

Dobrý den,

prosím o radu. Mám přes dvacel let starou pilu Husqvarna 40. Dosud s ní nebyly žádné problémy, kompresi má dobrou a je mi líto ji vyhazovat.

Pila v poslední době velice špatně chytá jak teplá tak studená. Jiskru hází dobrou, benzín tam jde, vzduchový filtr je čistý, svíček jsem zkoušel vícero.

Pilu jsem nechal seřídit, chytala dobře za tepla i za studena, tak jsem ji uložit a když jsem ji potřeboval tak se problém vyskytl znovu.

Jistě si dovedete představit, když je člověk na stromě a bezúspěchu opakovaně startuje pilu tak má chuť jí hodit dolů.

Poradí někdo čím by to mohlo být? Případně doporučí nějakého šikovného servismana ve středních čechách?

Předem díky všem za reakce k témutu. Roman

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 12.234 (?), 23.10.2013 8:16

Ještě bych doplnil že pila má tendenci se "uchcávat" stačí tak třikrát zatáhnout za startovací šňůru a svíčka je zalepená benzínem. Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.219 (?), 23.10.2013 9:34

Měl sem podobné problémy, postupně mi v servisu dali nové membrány do karburátoru, vyměnili zapalovací trafo, chyběl mi nějaký kroužek na startovací páčce, vyměnili řetězku a pak mi řekli, že je i trochu načnutej válec. Za 1000kč by mi jí vykoupili. Cena za servis a součástky byla celkově 2500? Je třeba se zamyslet, zdali je vhodné dávat peníze za opravu či nekoupit něco novýho třeba H445.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.219 (?), 23.10.2013 9:40

A jinak, H40 po opravě běhá jak fík... snad bude ještě dlouho. Už si připadám trapně, když přijdu do Husqvarny a řikám, až mi ta pila dojde koupím novou... chodím do Husqvarny Kladno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 12.234 (?), 23.10.2013 12:30

Díky za reakci. Membrány zkontrojuli a zkusím seřídit karburátor podle návodu pana J.S. na energoporále.

Jinak novou pilu nechci, mám celkem tři. Navíc tohle je ještě poctivý švédský výrobek, novodobé Husqvarny mne neoslovují. V dnešní době bych se v případě koupě koukal po Dolmaru nebo po nějakém japonci, ale to už je mimo téma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika