Élektrická píla č.1



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?)
15.11.2009 19:04

Asi jste mimo. El. pila řady 21xx je profi. Ovšem použití elektrického nářadí profi se předpokládá zejména pro řemeslníky, tesaře, stolaře, prostě tam, kde se intenzívně používá. U el. pily je to trochu problém co je profi, neboť takovou pilu používat na manipulačním skladu asi nemá význam, když jsou tam třeba velmi výkonné pily. Ve starším katalogu Dolmar, kde je první model této řady ES 1xx je tato pila popsána, jako pro řemeslníky a spol., což není určitě hobby. To, že je v návodu použitý výraz příležitostní, není žádný podvod.  Ale návody jsou mnohdy kopírovány a změněny v důležitých bodech, naopak jiné body se ponechají. Tyto pily si speciálně kupují řemeslníci a jiní profesionálové. Kdyby tuto zátěž nebyly tyto el. pily schopné zvládnout, tak by to pro výrobce dopadlo sérií reklamací a určitě by na svých stránkách neměl toto: viz. obr.  

Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 15.11.2009 18:26

Jak to myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.226 (?), 15.11.2009 18:35

S tím Návodem na použí.  Nabízené jako profi pila, ale došla hobby. Psal jste včera, že jste ji pokřtil a že jste spokojen. Já ji také mám novou, asi 1 měsíc a též prozatím spokojen. Vzal jsem ale 2135 a Vy myslím 2140. Uvidíme, jak bude sloužit např. po 50 hod. provozu. Jiný Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 15.11.2009 19:04

Asi jste mimo. El. pila řady 21xx je profi. Ovšem použití elektrického nářadí profi se předpokládá zejména pro řemeslníky, tesaře, stolaře, prostě tam, kde se intenzívně používá. U el. pily je to trochu problém co je profi, neboť takovou pilu používat na manipulačním skladu asi nemá význam, když jsou tam třeba velmi výkonné pily. Ve starším katalogu Dolmar, kde je první model této řady ES 1xx je tato pila popsána, jako pro řemeslníky a spol., což není určitě hobby. To, že je v návodu použitý výraz příležitostní, není žádný podvod.  Ale návody jsou mnohdy kopírovány a změněny v důležitých bodech, naopak jiné body se ponechají. Tyto pily si speciálně kupují řemeslníci a jiní profesionálové. Kdyby tuto zátěž nebyly tyto el. pily schopné zvládnout, tak by to pro výrobce dopadlo sérií reklamací a určitě by na svých stránkách neměl toto: viz. obr.  

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 15.11.2009 19:20

Jiný Michal má pravdu v tom, že pokud by se člověk řídil návodem, asi by si mohl opravdu myslet že se jedná o pilu pro lehké práce.Nicméně z hlediska případné reklamace je to naprosto jedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.226 (?), 15.11.2009 22:42

Děkuji za vysvětlení pane J.S.  Byl jsem jenom trochu překvapený tím popisem charakteru použití přímo v přibaleném Návodu na použití. Je to skutečně dobrá el. pila, mám s ní velikou radost. Prozatím. Reklamaci, doufám, nebudu muset použít. Pilu používám a vůbec všechno své nářadí jak se má, bez přetěžování a v jeho technických možnostech. Dopustil jsem se jenom malého nedodržení  doporučení výrobce a síce na mazání řetězu používám  olej M6 A, což není asi na závadu, právě naopak. O tom zde už bylo napsáno hodně, nemá smysl se dále o tom rozepisovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 16.11.2009 9:37

jj, podle popisu v návodu to je hobby pila občas na klacíky (podle čísla to ale je profi). Zajímavé je, že je to tak i v německém návodu. Ale jestli je tohle provedení hobby, tak pak jsou hobby všechny el. pily ;-) A nevím do jaké kategorie zařadit to co se prodává v baubau a podobně...

Ten "profi paket" mě docela rozesmál - ke stejné pile bedna + příslušenství a hned je to profi :-)  Ale koukám, že už k pile dělají 5m kabel, já mám ještě ten 30cm ocásek. Do držáku se nevejde silný prodlužovák, takže stejně používám kus tenčího..   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 16.11.2009 14:21

Ta pila samozdřejmě profi je, ale profi např. pro tesaře nebo do stolařských dílen atd. Rozhodně není určená k řezání 50cm kmenů, i když mám vyzkoušné že to jde. A co se týče držáku na kabel tak s tím nemám žádný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 16.11.2009 15:17

Držák kabelu - mám kabel 3x2,5 v gumě, to už do držáku nevleze... 

Když řežu palivo, tak většinou mám metrovky naskládané na koze a řežu na celou lištu dva celkem dlouhé řezy hned po sobě. Pila to zvládá v pohodě. Moje hodnocení po roce a půl provozu je: snese profi zatížení a uřeže všechno na co stačí délka lišty :-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 16.11.2009 17:56

zadejte si na you tube -weszter dolmar 1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.145 (?), 16.11.2009 19:02

Na tom videu je jasně vidět, že ten návod k pile říká pravdu.Řezat prkna, latě nebo hranolky ta pila zvládne bezvadně a třeba v profesionálním nasazení každý den, ale na takové klády je lepší zvolit silnější stroj.  Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika