Elektrická motorová pila - kterou?



host - 73.233 (?) 
4.5.2022 10:17, zobrazeno: 1666x
Dobrý den všem, na netu není moc míst, kde zjistit zkušenosti s el. pilami. Hodnocení u nákupu se provádí většinou hned po nákupu... Chtěl bych pořídit novou pilu na řez topiva, většinou měkké, sem tam buk. Lišta 35 - 40 cm. Celkem váhám, na trhu je toho dost... Treba Stihl MSE 170, 190 CQ... Makita UC4051, UC4041A, UC3541A, UC3552AX1, UC3541A, Husa 420 EL, Narex EPR35-25, 35-20, 40-23... Kupovali jste něco poslední dobou, jak jste s tím spokojeni? Díky.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 81.144 (?), 4.5.2022 12:24
Měl jsem před lety profesionáslní od Husquarny stála tehdy něco kolem 7000 Kč a nic nevydržela. A to bylo používána příležitostně. Těsně po ukončení zárkuky prní oprava v servisu a pak už jsem víc do ní neinvestoval... Naproti tomu máme od Husquarny benzínové a i když už mají za sebou několik desítek let provozu, jsou to nezmaři, i když už taky proběhly různé opravy včetně výměny pístních kroužků a nakonec celého válce. Ale to si napíšete do eshopu pro díly a opravíte doma...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 73.233 (?), 4.5.2022 14:51
Díky za info, ta HQ mi taky trochu přijde, že je na světě proto, aby měli nějakou elektriku v nabídce, asi jako sekundární stroj k benzínovce. No, asi zkusím tu Makitu, Narex mi přijde moc plastově zranitelný. Lesu zdar!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 4.5.2022 16:21
Pokud bych do něčeho podobného ještě někdy náhodou še, uvažoval bych o Stihlce... At toho hodně pořežete a přeju štastnou ruku ve výběru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 71.65 (?), 5.5.2022 20:26
Do Narexu bych nešel, viz foto (foceno v hobbymarketu).
Narex elektro moto pila
Narex elektro moto pila
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 59.207 (?), 6.5.2022 11:16

Před cca 3 roky jsem synovi koupil Makitu elktrickou s podélným motorem. Lišta tam byla cca 35 cm a je přímo nadšený. Občas si ji od něj půjčí, pořežu co potřebuji a vyčistím mu ji a vrátím. Dělá se i ve verzi Dolmar / jen jiná barva/ ale syn má i další nářadí od Makity a tak abych mu nenaboural "barevné ladění" wink. S tou 30 lištou se dá pořezat 60 cm průměr- což je naprosto dostačující a delší lišta je dle mne kontraproduktivní - horší manipulace, větší opotřebení lišty, řetězu i řetězky, tj ta 30/35 je OK.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.65 (?), 7.5.2022 17:25
Ahoj, mám ji taky, souhlasím, je to dobrá pila. Hlavně ale záleží na oleji, necpěte tam sajrajty - vyjetý olej, fritovací oleje, stolní oleje, biooleje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 7.5.2022 17:54
Ještě dodám, že já jsem měl na té Husquarně problém s uhlíky a rotorem. Výměna uhlíků v servisu tehdy stála téměř 1000 Kč plus pořizovací cena 7500 Kč. Za to bych měl ze supermarketu 3 kusy se zárukou at už by vydržely co chtěly... Ale provoz zajištěn minimálně 6 let v těch zárukách...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.215 (?), 14.5.2022 13:09
Ono záleží kolik toho paliva budete zpracovávat, pokud to bude sem tam trochu například do krbu, nebo na opečení špekáčků tak tak je el. řetězová pila ok.Pokud to je na vytápění domu domu tak je lepší benzínová a nebo ještě líp kolibkova cirkula.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 139.149 (?), 10.5.2022 8:08

Přidávám se k Makitě/ Dolmaru s motorem v ose. Mám Dolmarku ES2135A už 14 let, nnařezala mraky dřeva a pořád jede bez problému, i uhlíky původní (ty jdou příp. snadno vyměnit, jsou přístupný zvenku). Mám ještě verzi bez štelovacím čerpadlem, novější už jde regulovat, hodí se slabší dřevo kdy pevné čerpadlo maže zbytečně moc). Co mi vadí je napínání řetězu, radši mám profi klasiku na dva šrouby a boční napínák, ten rychloupínák mi přijde slabší, problémový není funguje dobře, jen to na dva dva šrouby jsou ještě lepší.

Ta pila vychází ze spolupráce Makity a Dolmaru, od Makity je el. část od Dolmaru řezná. Jsou to stejný pily v jiný barvě, za ty prachy neni co řešit. Motor v ose = dobré vyvážení, motor netáhne do strany a není problém řezat celý den, manipulace při tesařině je s tim taky lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika