Dolmar PS420c opakovaná závada nestartuje



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 34.235 (?) 
22.1.2014 18:18
Co ruplá pružina, to je běžná závada na 560, ale ty ostatní, více projezdili, než si vydělali profesionálové. A japonec, má servis slabší než dolmar a jak Vám to vadilo a vadí při bajkách. Tak si stejně na díl počkáte, Vy tedy, máte v pilách 200t, tak máte kde brát v servisu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 224.6 (?), 22.1.2014 18:39

Já opravdu nevím o co vám jde. Chcete tím snad navodit situaci, že u HQ se tím, že vaše HQ266 30 roků má původní zapalování, se na nových HQ pilách také zapalování nepokazí, zatímco u mé PS420 odešlo po 4letech, takže se zapalování zákonitě na všech PS420 pokazí také? A kdybych ji používal jako profík, takže by se zapalování pokazilo pnohem dříve? A je to tím, že v zapalování Dolmaru jsou použity šmejd součástky? Že se u Domara pokazí zákonitě zapalování, zatím co u HQ jen pružina, takže pila pojede dál? Pro všechny diskutujíí: pokusil jsem se jen přeložit skutečný obsah příspěvku.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.253 (?), 20.3.2017 19:07

Zdravím, teď řeším podobný problém, na volnoběh jde moje Dolmarka  PS 420 C krásně, startuje na drcnutí, ale nejde do otáček, tarokuje. Po výměně svíčky za starou z křovinořezu chvíli jela, pak zase to samé. Koupil jsem dnes novou svíčku, nic nepomohlo. Palivovou směs jsem vyměnil za čerstvou, palivové vedení lehce profoukl, filtr je průchozí, vzduchový filtr také vyčistěn.

Může být tedy chyba v zapalovacím modulu? Pilu mám cca 5 let, doteď jela bez jediné závady.

Děkuji za jakékoliv odpovědi k tématu. Karel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.80 (?), 30.3.2016 15:47

Ted jsem se vratil z prodejny Dolmar Tisnov. Civka tam stoji 2000,- a vice.

Je asi lepe koupit nejakou Cinu. Vydrzi asi stejne a da se pak cela vyhodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 31.3.2016 0:48

Čínu mám křoviňák a půjde co nevidět z domu. Směs 1:25, nedá se u toho dejchat. Vibrace na rukojetích, že po půlhodince mravenčí v prstech. Ergonomie - toť slovo pro číňana nepochopitelné. A jako bonus - karburátor je spotřebák, protože některé těsnění jsou z polymeru, který v benzínu za rok ztvrdne. Sada těsnění, tak jako pro skutečné karburátory, neexistuje. Na druhou stranu, cena celého čínského karburátoru je srovnatelná s cenou sady těsnění do Walbra a podobných. Tak si vyberte. Osobně mě už s*re, neustále se v něčem hrabat a koumat, proč se tomu zase nechce a zatím práce stojí. To radši zaplatím kvalitu. Holt, jak říkával můj děda: "Každá sranda něco stojí."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.212 (?), 31.3.2016 6:44
Lidi se naučili na levné výrobky, jednorázovky. Ty se nevyplatí opravovat ani je často opravit nejde, není zajištěn servis a náhradní díly. Dřív si kvalitní věc koupili za několik výplat. Teď si mohou koupit kvalitní věc za polovinu výplaty a dá se opravit. Na jedno polínko je zbytečné kupovat velkou značkovou pilu. Zase na častější řezání dřeva je pořádná pila nutnost. Zapalování se dá koupit za míň, hledat na internetu je jako najít tuhle diskuzi a psát do ní stesky. Ještě sem nenarazil na kvalitní levný výrobek. V tomto platí co říkal ten děda a Baťa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 31.3.2016 9:54

Cena v německu nyní na Eshopu Dolmar Stuetzpunkt 24 je 61,25EUR. Já jsem ji tehdy koupil opravdu za peníze co jsem uvedl, asi trochu přitvrdili. Cena byla přepočtena z EUR na CZK podle tehdejšího kursu, ale to ještě ČNB nezasáhla v "náš prospěch" devalvací.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.140 (?), 24.9.2013 12:38

Dobrý den,

(mám PS420c cca rok a půl)

1, přijdu ke studené pile, s páčkou v horní poloze (tj. se sytičem) zatáhnu tolikrát, aby pila "škytla".

2, shodím páčku dolů, zatáhnu, pila nastartuje a běží s půlplynem

3, zmačnku plyn, pila se shodí do volnoběhu.

PRIMER NEPOUŽÍVÁM je to zbytečné, možná proto se Vám uchcává.

Pouze a jedině v případě, že ji vyjedete úplně do sucha, ale to se běžné nestává, protože když dochází benzín, tak to slyšíte na chodu motoru.

Zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 24.9.2013 14:02

Primér (dudlík) nemá vliv na bohatost směsi, ale jen na to, aby měl karburátor benzin ihned k dispozici, když pila déle stojí, nebo když se vyjede nádrž. Já vždy kontroluji, jestli v dudlíku je benzin vidět, případně jednou, 2x zmáčknu.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.51 (?), 22.1.2014 20:06

Mám Dolmar PS 109 a jsem velmi spokojen. Nicméně, se sytičem opravdu opatrně- jak nechytne na první trh, sytič vypínám a pak už jen bez něj. V začátcích jsem jí často uchlastal a nenastartoval a také se všude ptal. Co jsem se to naučil, problém už nemám a nedám na ní dopustit. Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika