Dolmar PS420c opakovaná závada nestartuje



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 32.15 (?) 
20.1.2014 19:45
Asi je široký pojem. Popište stav.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 138.139 (?), 20.1.2014 23:27

Pila nešla nastartovat, tak jsem vymontoval svíčku a zkusil jiskru. Jiskra nikde. Tak jsem koupil novou svíčku a výsledek stejný. Další svíčka z jiné pily a opět nic. Když jsem ty svíčky dal do druhé pily, tak pila i svíčky bez problému fungovaly. Zapalovací kabel taktéž.. Tak jsem vzal pilu do servisu. Několikrát mě vyhodili stylem "toto tady neopravujem"! Až v jednom servise se mi je podařilo přesvědčit, aby mi aspoň zjistili závadu. A právě servis potvrdil tu cívku, proto potřebuji novou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.160 (?), 21.1.2014 8:10
Nevýhodou víkendových pilařů je, že pilu v době záruky pořádně neprověří a elektronické moduly jsou jenom dobré a jenom vadné. Vadný se projeví po větším zahřátí a zatížení pily.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 22.1.2014 0:47

Obávám se, že tak jednoduché jak to popisujete to není. Elektronika obecně může být vadná nebo dobrá, ale může být vadná jen na půl a taková pak občas funguje a občas blbne, v takovém případě je závada těžko diagnostikovatelná viz. příklad kdy to v servisu jelo a doma zas nic, zjednodušeně  "zakletá" mašina smiley

Pravdou je, že odchází velmi záhy po koupení pily, většinou do 3 měsíců a nebo pak vydrží. Větší až extrémní zátěž tuto závadu mnohem lépe odhalí, ale může ji i vytvořit, při překročení určitého bodu (extrémní teplota a přehřátí může do té doby 100% zapalování odejít. Tuto poruchu co tak čtu závady uživatelů mají Dolmarky hodně často. Husqvarna u 5tkové řady jednu chvíli měla také zvýšený výskyt těchto poruch. Nekvalitní čínská výroba a laciné kondíky udělají své. Nejjistější, nejrychlejší a nejsnažší řešení odhalení je výměna z pily co funguje, protože u nás v servisu se už jednou stalo, že nový modul byl taky vadný a výměna nepomohla, pak chápu, že servisák a hlavně pilčík z toho museli být na mrtvici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.53 (?), 22.1.2014 8:56
Napůl vadné po 10 min začne vynechávat. S čínou běžte někam, ta je u elektroniky ve všem a je to o tom, kdo pro koho vyrábí. Elektronika na pilách je problematická, protože mikrovibrace jsou proti tv a pod nesrovnatelné. Když je v pořádku, umožňuje dokonalejší funkce zapalování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 22.1.2014 17:24

Nevím kam bych měl chodit s čínou, ale japonci si dělají elektroniku sami. Když kupujete základní desky například do PC je na top modelech made in japan u pil je to zrovna tak, buď máte kvalitu a nebo shity, cena pily se musí někde promítnout. Stačí přečíst heuréku, je tam i z toho mála hodnotících pár, co mělo problém. Jinak zapalování je kvůli vibracím zalité, takže to problém není, problémem jsou nekvalitní součástky uvnitř a výroba v číně, francii, brazílii atd. globalizace je svinstvo.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.235 (?), 22.1.2014 18:11

I na starších pilách, kde nebylo zapalování vícefunkční k závadám občas docházelo. Součástky jsou zalité proti prachu a vlhkosti. Ale vadí to při teplotách a vibrace, co si budeme povídat, stačí chytit na motor v otáčkách. Shity jsou potom u všeho, mám několik obalů z dílů a nejsou pro dolmar a je na nich china. Jak jste poznal, že to zapalování je čínské? Říká Vám něco pruefrex.com, Ducati, to jsou zapalování na dolmarech. Na 420 je Pruefrex. Bajky si nechte pro děti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.168 (?), 22.1.2014 3:44

Stála kolem 1600 korun už to nevím přesně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.6 (?), 22.1.2014 10:50

Já jsem na podzim měnil zapalovací modul na své PS420C. Pila vynechávala, nechtěla do otáček. Dal jsem novou svíčku a pila jela. Pak jsem ji za několik dní vzal a zase vynechávala- bylo to jasné. Modul jsem koupil na Slovensku cena cca 1100CZK., dodán za 3 dny. Závada vznikla po cca 4letém používání pily. Čínu bych do toho také nepletl. Prostě zapalování odešlo. Zkušenosti s různými hobby výrobky, kterými jsou zaplaveny baubau superkrámy, nelze přenášet na vše, co je vyrobeno v Číně.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 22.1.2014 17:38

Na mé H266 bylo a stále je zapalování původní cca 30 let. Dělal jsem z PC a musím konstatovat, že ty komponenty, kde je to ošizené prostě odchází mnohem dřív. V práci máme jeden kvalitní monitor puštěný 24/7 10 let a jede, mezitím jiných 6 odešlo. U desek je to zrovna tak, kde jsou kvalitní kondíky z pevným elektrolitem, výdrž je jinde. 4 roky není krátká doba, ale F.O není profík, kde by to odešlo dřív a letět z pilou z lesa (tato závada je pro chod pily horší než ruplá pružina na AV) do servisu 50Km, to naštve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika