Bruska na řetězy z Lídlu



host - 190.207 (?)
30.8.2014 0:56

Taky jsem ji teď koupil a celkem ok. Teprv se s ní seznamuju. Žádnou zkušenost s elek. bruskou jsem ještě neměl.

První co je, tak určitě vyzkoušet, zda nehází brusný kotouč. Neměl by vůbec nikam lítat, u mé nelítá.

LED dioda by mohla svítit o něco intenzivněji když už tam je.

Musel jsem doladit plechový doraz(západku) co vymezuje polohu zubu vůči kotouči. Byl vychýlen moc do strany a zub byl opřen o tu jeho zkosenou hranu, což je špatně. Bohužel je vše uchyceno v plastech. Vyřešil jsem podložením dvěma podložkami.

Vůle v pantu samozřejmě bruská má. Plasty jsou měkké a kroutí se.

Na spodek brusky jsem našrouboval železný L profil a upevňujji ji do svěráku kvůli skladovatelnosti.

Při prvním broušení je určitě dobrý zkusit si nastavení a broušení na nějakým starým/přetrženým řetězu, pak už to de samo :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 85.18 (?), 26.8.2014 10:11, zobrazeno: 19524x

Dobrý den, má někdo zkušenosti s bruskou na řetězy, kterou nabízí Lídl. Cena 599,- Kč.

Děkuji za zprávu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 229.11 (?), 26.8.2014 11:27

urcite se tady najde mnoho profesionalu kteri ji zavrhnou mam podobnou a jsem sni spokojeny pro me brouseni naprosto vyhovujici delam si drevo pro svoji potrebu a pilnik jiz temer nepouzivam do teto bych klidne sel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.69 (?), 26.8.2014 13:17
Ve firmě mám profi brusku, hleděl jsem jak tyto levny umí nabrousit řetez.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 12.46 (?), 26.8.2014 20:45

velmi dobrou sice to je čína grizli ale svojí funkci to udělá brousím známím řetězí a ty říkali že je to skoro jako nový řetěz brousím tak 50 řetězů za rok furt s původním kotoučem hlavně nekupovat woodster.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 190.207 (?), 30.8.2014 0:56

Taky jsem ji teď koupil a celkem ok. Teprv se s ní seznamuju. Žádnou zkušenost s elek. bruskou jsem ještě neměl.

První co je, tak určitě vyzkoušet, zda nehází brusný kotouč. Neměl by vůbec nikam lítat, u mé nelítá.

LED dioda by mohla svítit o něco intenzivněji když už tam je.

Musel jsem doladit plechový doraz(západku) co vymezuje polohu zubu vůči kotouči. Byl vychýlen moc do strany a zub byl opřen o tu jeho zkosenou hranu, což je špatně. Bohužel je vše uchyceno v plastech. Vyřešil jsem podložením dvěma podložkami.

Vůle v pantu samozřejmě bruská má. Plasty jsou měkké a kroutí se.

Na spodek brusky jsem našrouboval železný L profil a upevňujji ji do svěráku kvůli skladovatelnosti.

Při prvním broušení je určitě dobrý zkusit si nastavení a broušení na nějakým starým/přetrženým řetězu, pak už to de samo :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 106.99 (?), 30.8.2014 8:33

Tady ani tak nejde o brusku samotnou, jako o ruce které ji budou obsluhovat.Pokud obsluha chápe dobře princip broušení řetězů, nabrousí i levnou bruskou řetěz tak, aby dobře řezal, tedy broušení není jen o kvalitě brusky a její ceně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.153 (?), 22.10.2021 15:48

Bruska z Lidlu PSG85B2 je teď v eshopu ve výprodeji za 450,-Kč Takže jsem si konečně pořídil brusku, počítal jsem samozřejmě s nutným DODO. Je třeba vymezit vůle všude, kde se díly vůči sobě hýbou, tedy oba trny dorazu řetězu a hlavní pant, kolem něhož se celá bruska sklápí.  Lze to učinit ovíjením hřídelí kaptonovou lepící páskou, která má pro takovéto účely vyhovující pevnost. Dále bylo třeba přesoustružit házející unašeč kotoučku, k tomu bylo nutné rozebrat motor, unašeč jsem soustružil nasazený na kotvě, tu jsem upnul v místě uložení zadního ložiska. Unašeč lze demontovat, je jen lehce nalisovaný. Kaptonovou páskou jsem vymezil i vůli ložisek v domečkách, domečky jsou také plastové a přiliš veliké. Po těchto úpravách (cca 1,5 hod práce) bruska brousí k naprosté spokojenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 24.34 (?), 22.10.2021 17:09

Takže rozumím vašemu příspěvku tak, že stačí jen si pořídit malý soustruh či najít někoho kdo jej má a umí to. Potom vymezit vůli ložisek v domečkách, tedy lépe je sehnat si nová ložiska s kovovými domečky, rozebrat sklápění brusky a celé to zpevnit kaptonovou páskou (vydrží to asi půl roku) atd. atd. atd. No a pak je ten zázrak provozu schopný... No to se musí v Lidlu chechtat jak zase napálili pár škudlilů na bezvadný a hlavně levný stroj! Vlado z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.153 (?), 12.11.2021 12:05

Jak kdo chce, řetězy lze nechávat strojně brousit u profíků, ručně pilníkem, doma na brusce vyrobené v prvotřídní kvalitě bez nutnosti DODO v ceně cca 10 000 Kč,- nebo potom bruskou v ceně 2500 - 3500,-Kč, kde už je potřeba začít dodělávat. A nakonec ta nejlevnější, ale po úpravách zcela použitelná varianta, je ta, co jsem popsal, včetně toho, že bylo potřeba se brusce asi tak hodinu a půl pověnovat. Soustruh mám, takže jsem unašeč přesoustružit snadno mohl. Ložiska samozřejmě kovová jsou, domečky jsou součást motoru a ty pochopitelně předělávat příliš nelze, to už by bylo nesmyslně komplikované. Nevím, na základě čeho se domníváte, že kaptonka v tom vydrží půl roku, dle mého názoru jsou "vykaptonovaná" místa namáhaná velmi málo a tudíž nějaké opotřebení pásky nepředpokládám. Pokud za hodinu a půl vyděláte takové peníze, že je pro vás nesmysl se s nějakými úpravami zabývat, nebo takové úpravy udělat kvůli nedostku schopností neumíte, případně brousíte stovky řetězů ročně a potřebujete profi stroj, nemá pro vás můj příspěvek smysl a tudíž jej prosím považujte za bezpředmětný.. Tak ať to řeže!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika