Ake su motorove pily Oleo-Mac?



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?) 
6.7.2010 16:38

Naprosto souhlasím, neboť stejnou zkušenost udělalo několik profesionálů u nás. Zejména uvěřili těmto argumentům: 7 let záruky (to je v profi fantazie, kdo tomu ale uvěří je...) a potom jim byly pily prezentovány jako profesionální(956,962). Už jsem to uváděl dříve, jednu totálně vylágrovanou měl vystavenou po 8 měsících provozu v lese jeden náš prodejce pil. Majitel dělal hlavně slabší dřevo a dodržoval obsluhu a údržbu. Úplně se vydral nikasil, pokud tam nějaký byl a pila byla pouze použitelná, jako důkaz místo slibů. Tady se dost majitelů OM zlobí, že jim pily jedou a jsou spokojeni. Já jim tu spokojenost přeji. Ale už jsem několik OM dostal zadarmo, neboť jedině na součástky se dá použít pila, která je odrovnaná po několika měsících, záruka na to neplatí, oprava se nevyplatí. Známý přišel s OM 952 ze servisu, abych mu seřídil pilu. Tak jsem se ptal, když byl v servisu, proč mu pilu neseřídili. Já tam chodím jen z důvodu prohlídky, ale všechno doma udělám sám (filtry, řetěz, svíčka) a jen jim pilu dám na chvilku, aby naznali, že není nic třeba měnit a potvrdili mi záručák. Poprvé totiž platil téměř 1000,-Kč za to, že mu udělali na pile údržbu a výměnu dílů, které podle něho měly nařezáno 20 metrů dřeva. Tak je to s tou 7 letou zárukou. Osobně proti OM nic nemám, ale nepatří do výkonostní třídy špičkových výrobců motorových pil. Motorové kosy a křovinořezy jsou chváleny podstatně více, ale z pohledu spolehlivosti. Spotřeba, výkony a vibrace jsou také horší, což ale mnoho majitelů nedokáže posoudit a docenit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 185.246 (?), 10.8.2010 7:40

Ahoj lidi mám taky OM 962 a HS 7300 a jsem v celku spokojený s obouma pilama abych pravdu napsal tak nařežu zhruba 80 m dřeva pokácím a nařežu na 30 cm špalky ten oleomac 962 nařeže 70 m a zbytek ty brutaly dolmar a stím oleomacem jsem dokonce káce černý topoly o průměru 120 cm kdybych věděl jak sem dát foto tak by jste se mohly pokochat najsem žědnej machr na počítač ale snad toněkdy zjistím tak se mějte a hlavně žádný nehody Venca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.218 (?), 6.7.2010 16:21

Nedoporučuju. Jednoznačně! Oleo-mac prostě ne!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lubos25 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.252 (?), 6.7.2010 19:22

Tak to byl teda smysluplný příspěvek, který celé diskuzi dal korunu a tímto příspěvkem bych diskuzi uzamkl a ukončil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.111 (?), 10.8.2010 18:27

To můžeš Luboši ukončit, on sem stejně za pár týdnů někdo dá vlákno s tím samým, aké su nebo jaké jsou OM, kupovat nekupovat, vydrží nevydrží... nestačí mu vidět provedení, úroveň plastů, provedení páky brzdy-jednou podepřená, výkon 2,5 Kw u padesátikubíkového motoru, "servis" a další vychytávky. Jo řezat to bude, stejně to bude sloužit jako hoby párkrát za rok a víc se o tom napíše než s tím nařeže. Má to pěknou barvu, no a to kolo štěstí! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.64 (?), 14.9.2011 18:11

Predpokladam, ze k Bedovi profici nakupovat profesionalni veci nechodi a pokud ano - je to prinejmensim smutne. OM od Bedi je pro normalni kutili jako jsem ja a vetsina zde diskutujicich - tem OM bohate staci! Je to jen o tom, na co to potrebuji! Do maleho sadu, par stromu, na zahradu - OM je fajn. Kacet s tim hektary lesa, provozovat zivnost... asi ne a pokud ano - je mi lito zivnostnika, ktery nema na poradne, znackove, profi naradi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.141 (?), 16.11.2011 8:57
Soused na chalupe rovnez zakoupil pilu Moantfield, zadny velky objem pro to co potreboval stacila. Po 2 letech a par smejknuti cca 5cm pila zadrena. Oprava by stala 3,5-4tis. Radsi zakoupil novou HQ. Rozdil v internetovych cenach Dolmar a Mountfield je skoro nepodstatny. Takze pro me to byla jasna volba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 16.11.2011 9:45
Rozhodně ne Husquarnu, ale raději Stihl nebo Dolmar.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.76 (?), 28.12.2011 19:07

proc by mnela byt husqvarna spatna,-?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Hupino - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 211.189 (?), 28.12.2011 19:19

Asi nikdy v životě nepochopím jak může někdo napsat něco takovýho jako nade mnou pan Petr: Rozhodně ne Husqvarnu, ale raději Stihl nebo Dolmar. Tomu se můžu zasmát a nebo zareagovat. Je hodně pil na světě, ale jen pár vyvolených. Husqvarna mezi ně nepatří? To snad ne!! :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika