Mošt chytá plíseň - kde je chyba?



host - 133.38 (?)
16.11.2020 22:11

Nesterilní nádoba, při stáčení teplota poklesne, u džemů to funguje při plnění vařícího a stejně se často dává ještě konzervant.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 236.1 (?), 1.11.2020 13:47

Tím se ovšem výrazně prodlouží zavařování a stoupnou náklady na energii. Lahvové sklo bez problémů zvládá teplotní skok 40 st, C, ale mám vyzkoušené, že při opatrném vkládání (neklepnout o stěny hrnce) snese i víc. Máte-li strach, postavte pár lahví další várky na teplou podložku (např. na víko zavařovacího hrnce) a ty vložte do vody jako první.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 1.11.2020 18:25

Taky jsem dřív zavařoval mošt. Před cca 30 roky. Asi 10 let. Někdy i víc jak 100 l. Do zelených vratných 1 l lahví od vína. Taky jsem „řešil zcela bezpečný tepelný skok“, který lahve snesou (i s běžným klepnutím). Vyzkoumal jsem si tehdy pravidlo rozdílu 30º C, uvnitř - vně lahve (na 1-2º stupních tu i tam nesešlo). Takže to je dnes hodně podobné, nebo stejné.
Předehříval jsem v druhém hrnci. Potřebné časy už si nepamatuji. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.123 (?), 16.11.2020 9:27

Tak bohužel, mošt sterilizovaný v hrnci a pak nalitý do lahví opět začíná masivně plesnivět. Všechno odvíčkovat a znovu sterilizovat tentokráte v lahvích. Naleju pár centimetrů pod hrdlo, předpokládám že tepelnou roztažností mošt přeteče, pak vyndám ven a ihned zavíčkuji snad už to bude OK.

Jen fakt nevím kde je ta chyba - v hrnci jsem ho držel min 20 minut na poctivých 80st C, víčka jsem nevyvářel ale po uzavření lahve jsem je položil aby se vydezinfikoval prostor pod víčkem, fakt nevím jak tam může plíseň přežít. Ale asi to chce jí nechat pod víčkem minimum vzduchu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.38 (?), 16.11.2020 22:11

Nesterilní nádoba, při stáčení teplota poklesne, u džemů to funguje při plnění vařícího a stejně se často dává ještě konzervant.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika