Světlušky



host - 82.2 (?)
27.7.2009 14:22

Světlušky létají v červnu a cca do poloviny července i přímo v Praze. Obora Hvězda, u potoka Světluška, jsou jich tam desítky, někdy snad i stovka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 49.39 (?), 23.6.2009 18:47

V sobotu jsme s naší kočkou viděli poslední ojedinělou světlušku ve 23.20 a ještě potom nad lesním rybníčkem asi ve 23.30.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 24.6.2009 12:46

Včera - 23.6. - to byl tanec světýlek! Holt je dneska svatého Jana! Čekám, že se to dnes bude opakovat.

V předchozím příspěvku (Mimmo) jsou zajímavé informace!

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 24.6.2009 20:06

No, tak já pořád čekám a prdlajs.Od pondělka leje a leje, teplota dnes 12-13 stupňů.Prostě bída! Zravím B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 1.7.2009 16:25

Věřím, že jste se už dočkala.

U nás jsem je viděl hlavně v sobotu - to jich bylo opravdu hodně!!!

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.34 (?), 1.7.2009 18:27

U nás, Šumpersko, jsem první viděla od doby, co jsem ještě byla dítě... krásné vzpomínky, ještě že jsou.)broučci.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 17.7.2009 19:47

Tak jsem tu zase se zpravodajstvím o světluškách: poslední jejich ojedinělé poletování (asi 2 letící svatojánci a 3 na zemi sedící světlušky) se světýlky jsem zaznamenal v pěkném teplém večeru v neděli (12. července).

A včera a předevčírem mi vlétl jeden brouček do koupelny, ale nesvítil, byl vypnutý.

Letošní sezóna tedy trvala něco málo přes měsíc (od 8. června do 12., resp. 16. července).

A už se zase těším, až se napřesrok zase vyrojí. (Do té doby se budu těšit zase z nějakých jiných drobných přírodních divů).

Jestli se někde u Vás rojí ještě nyní anebo ještě později v létě, jak ve výše uvedených příspěvcích bylo psáno, dejte nám sem, prosím, vědět. Díky.

Světluškám zdar. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.247 (?), 24.7.2009 19:37

Ano jsou u nás. Viděli jsme je asi před měsícem.  A docela jsme zírali. Naposledy jsme je viděli jako děti.

Bydlíme na blanensku.

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 27.7.2009 13:02

Díky za reakci.

Z dřívějších (loňských) příspěvků mne zaujal hlavně postřeh z Ameriky o světluškách různých barev. To musí být nádhera!

Letos jsem při světluščím rojení, kdy jich najednou byly vidět desítky, uvažoval o tom, jestli by se to nechalo vyfotit. Nedjspíše dlouhým časem, aby byly vidět dráhy letu jednotlivých svatojánků. (Avšak vzhledem k tomu, že v době, kdy létají, není úplná, černočerá tma a jsou vidět obrysy stromů apod. se obávám, že tento dlouhý čas zvýrazní tyto předměty a poletující světýlka zase zaniknou.) Máte s tím někdo zkušenosti?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.2 (?), 27.7.2009 14:22

Světlušky létají v červnu a cca do poloviny července i přímo v Praze. Obora Hvězda, u potoka Světluška, jsou jich tam desítky, někdy snad i stovka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.164 (?), 21.8.2009 14:26

V Ostravě v zábřeh-Pískové doly je tak zvaný mašinhaus. je tam staré koryto odry, kam se chodí chytat ryby. Okolo něj v lese se to rojí světluškami-nesčetná množství. Škoda že u nás svítí jen jednou barvou.
Kdesi v austrálii žije housenka motýla, která svítí několika barvami zároveň .  Hlubokomořští živočichové mají z 90% svoje světýlka, protože je tam tma. Začínal bych s ďasem, kterého jsem včera viděl v Makro zmraženého, ale mrtvý už nesvítil, čekal na labužníka, je chutnější než candát. Ted jsem tam nebyl, asi do půl července by měly být, chytali jsme ryby do tmy a zažili jsme to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika