Světlušky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 75.136 (?) 
27.6.2008 15:38

Třeba to byla světluška. Ve skutečnosti nevypadá moc pohádkově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 204.34 (?), 27.6.2008 16:44

Sameček - to jsou ty svatojánské mušky co létají - je nenápadný, asi 1 cm velký tmavošedý podlouhlý brouček; samička vůbec nevypadá jako brouk, je taká cca 1 cm velká (neměřil jsem ji, když jsem ji měl v kdysi ruce) bezkřídlá, bílá, zalezlá někde v trávě. No a ti samečci samozřejmě létají a hledají, kde v trávě pod nimi svítí samička...

Jak jsem se zmiňoval již dříve, občas na podzim nebo zjara narazím na svítícího jedince v mechu či v trávě apod.; co je to v tomto případě - jestli larva nebo samička (sameček asi ne - splní svůj úkol a asi zhyne?) - nevím. ještě jsem neměl čas si prostudovat odkaz na Wikipedii anebo někde jinde.

Co to bylo ve vašem případě v břečťanu za svítící housenku, to opravdu nevím. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bretislav - (38) - 197.113 (?), 19.7.2011 22:10
Na Zlínsku a Uherskohradišťsku se téměř nevyskytují, alespoň jsem tu nikdy žádnou neobjevil. Ale na Českokrumlovsku jich vždy vidím hodně :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 181.70 (?), 24.6.2008 21:41

Každý den ve stejou dobu v tomto obdobi na stejném míste - dva jedinci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 27.6.2008 13:39

Světlušky jsem naposledy viděla jako dítě od té doby mebylo mi přáno.Snad jen v televizi, jednu,ale ta světluška byla pěkně kulaťoučká, nadrátovaná a svítila baterkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 178.81 (?), 27.6.2008 13:57

Povídání o světluškách i s obrázky je např. zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Sv%C4%9Btlu%C5%A1ka_v%C4%9Bt%C5%A1%C3%AD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 29.6.2008 23:31

Světlušky, áách jo, u dědečka v Pyšelích jich bylo mraky, kočka byla hotová ze světlušek, a děda z kočky.Teď bydlíme na nymbursku ještě jsem tu žádnou neviděla.Místo světlušek se soumrakem přiletí netopýři, to je taky dobrý kino.Jestli oni je nevybaštili.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 9.6.2009 12:42

Tak včera jsem viděl první letošní světlušku.

Zatím jen jedinou, a už jsem myslel, že na ně budu muset ještě pár dnů počkat.

Jak jste na tom se světluškami u vás?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 9.6.2009 14:18

U nás na Šumavě se začínají objevovat až tak v červenci.Ale jsou vidět jen sem, tam. Žádné velké rojení, jen tu a tam světýlko.Alespoň,že tu jsou nějaké.Zatím dělám světlušku já, když v noci sbírám slimáky s baterkou. Zdravím p.Josefa B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.2 (?), 10.6.2009 13:46

Tak to u nás na Šumavě je očekávám příští týden. Každoročně pravidelně kolem sv. Jana (24. 6.) se objevují a vydrží svítit tak 14 dní. Už se na ně moc těším, hlavně aby bylo teplo a dalo se sedět venku až do noci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika