Světlušky 2012



host - 132.123 (?)
15.6.2012 23:26

Ano. Četl jsem o svítících pařezech jako dítě, ale naživo jsem je spatřil až jako adolescent při plavbě po Berounce. Světlo je ve tmě celkem jasně rozpoznatelné, zelenkavé, ve dne ale není svíticí pařez k rozeznání od nesvítícího.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 168.120 (?), 2.7.2012 5:54

Včera to byla jen slabá bouřka..(i bez těch trakařů). Ale stejně jsem byl od počátače vyháněnej, ať to raději vypnu.

Jjosef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 132.123 (?), 15.6.2012 23:26

Ano. Četl jsem o svítících pařezech jako dítě, ale naživo jsem je spatřil až jako adolescent při plavbě po Berounce. Světlo je ve tmě celkem jasně rozpoznatelné, zelenkavé, ve dne ale není svíticí pařez k rozeznání od nesvítícího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 225.131 (?), 15.6.2012 22:40

KONEČNĚ! Dnes jsem viděl letošních prvních pár (cca 10 ks) létajících světlušek. První asi ve 22.03. A už předtím 2-3 světýlka v trávě.

Jak jste na tom s výskytem světlušek ve vašich končinách Vy?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 213.39 (?), 17.6.2012 23:01

Včera jsem světlušky nesledoval: poslouchal jsem fotbalový zápas (a to nejsem žádný sportovní fanoušek). Potom už na světlušky bylo pozdě (resp. jedna jediná svítila v trávě).

Dnes jsem viděl asi osm letících světtlušek a jednu "pozemní" - vylezla si na velký kámen, aby byla co nejlépe vidět.

Zatím je to vcelku slabota, ale očekávám, že se to bude každým dnem zlepšovat. A co u Vás? Kdo jste už letos pozoroval světlušky, kde a v jakém počtu? Sdělte prosím i další svá pozorování, zajímavosti, názory, postřehy...

Těší se

Josef.

(Dobrou noc).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 182.105 (?), 18.6.2012 23:07

Horký letní den... (tedy spíše večer a téměř letní). Procházka kolem lesního rybníčka a téměř vyschlého potůčku. Velmi omamná vůně zimolezu - "růže z Jericha". Světélkující pařez jsem nenašel - asi je vypnutý :-).

První světluška asi ve 22.11, pak ještě asi 15 kousků dalších letících světýlek a asi 8 světýlek na zemi a v trávě, pod keři...

A jak u Vás???

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 24.6.2012 9:37

Tak jsem se byl včera podívat, jak vypadá velký den světlušek, noc svatojánská. A opravdu jim kalendář funguje, byly všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 197.250 (?), 25.6.2012 21:32

Michale, díky za Váš příspěvek. Já jsem je v uplynulých třech dnech nějak nestíhal sledovat (ani jsem nezaregistroval, že je svatojánská noc, to jsem ale ostuda!) a v ten pravý čas jsem na procházce nebyl. Ale dnes to zase napravím: za chvilku jdu na to s tradičním čtyřnohým doprovodem. Je tu tedy oblačno až zataženo, větrno a zima jako v psírně :-) Věřím, že je to neodradí a vyrazí si zasvětýlkovat.

Hezké podívání všem přeje

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 37.47 (?), 27.6.2012 23:50

Předevčírem dobrý (to byla ta zima), včera slabší (ale nesledoval jsem to dostatečně), ale dnes úplně uchvacující (teplo, pod mrakem, jako kdyby chtělo sprchnout). Zhruba přesně v deset hodin se skoro jako na povel vyrojily desítky světýlek, celkem dost jich bylo ještě před jedenáctou hodinou a některé světlušky vydržely i do půl dvanácté... Jak říkám, stojí to za to a nejlepší na tom byl právě ten začátek.

Podívejte se a pokochejte se také.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 190.113 (?), 28.6.2012 23:02

Lidičky, to je opravdu nikdo nesledujete anebo se u Vás nevyskytují.

Dneska jsem je pozoroval zase. Měl jsem na to více času, zbytky sena jsem dříve shrabal a tak jsem se mohl lépe kochat. A mohl bych se kochat ještě teď, kdybych neseděl tady u "stroje" a nechtěl jít o něco dříve spát.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 29.6.2012 10:28

No asi nevyskytují,   z okna je nevidím, na zahradě je nemám, u blízkého lesíka nepoletují a ani v kukuřici, kterou jsme teď obklopeni ze tří stran. Možná se ale jen neumím dívat.

Mám už několikeré bydliště a nikde nikdy poblíž domu či bytu světlušky nebyly. Ať už to bylo ve městě (Zlín, Praha, Třinec), či na vesnici  (tam jsem bydlel uprostřed obce, na kraji dědiny, na samotě v polích i u lesa). Viděl jsem je jen párkrát a byl to vždy úžasný rej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika