Slunéčka - co to dělají?



Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?)
28.12.2013 21:36

Nedávno jsem o tom někde četla, proč asijské berušky rády lezou do bytů.

V domovině přezimují ve skalních šterbinách, tady jim to připomínají vyšší domy a paneláky.  Naše slunéčka přezimují spíše v listí, v kůře stromů, pod větvemi apod. Cizinci jsou žravější, plodnější a souboj larev vyhrává spíše asijský přistěhovalec sad.

Jinak bych neřekla že našich sedmitečných je málo, alespon u nás na zahradě jich je spousta. Stačí odhrnout listí z trvalkových záhonů... ted zatím spinkají ale na jaře opět bude velké hemžení laugh

Jaro 2013
Jaro 2013
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 112.2 (?), 19.10.2012 21:01, zobrazeno: 6822x

Dobrý den, mohl by mi někdo vysvětlit chování slunéček??Již druhým rokem pozorujeme, že v říjnu máme nálety různých druhů slunéček na jižní stranu fasády. Jejich tam stovky a stovky.Postupně padají (jsou mrtvý).Stalo se to taky někomu nebo může mi to někdo vysvětlit?

děkuji za odpověď

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 19.10.2012 21:41

Presne to iste sa deje aj u mna.

Preco, neviem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 19.10.2012 22:23

Mladá slunéčka takto přezimují - po příchodu chladných dnů se shromažďují ve velkých skupinách. Většinou v přírodě (pod kameny, kmeny atd.), ale lákají je i lidská obydlí. Jsou ve strnulém stavu, takže vypadají jako mrtvá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.149 (?), 28.12.2013 19:18

Taktéž se mi stěhují do bytu, ale jsou to slunéčka jiná, než na která jsme byli zvyklí - sedmitečná. Tito brouci mají teček plné krovky, jsou různě barevní od béžové po černou a příšerně páchnou. Kde je konec našim červeným. Je pravda, že to jsou dravci z ciziny, kteří ta naše slunéčka likvidují? Děkuji za odpověď.  Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 28.12.2013 21:36

Nedávno jsem o tom někde četla, proč asijské berušky rády lezou do bytů.

V domovině přezimují ve skalních šterbinách, tady jim to připomínají vyšší domy a paneláky.  Naše slunéčka přezimují spíše v listí, v kůře stromů, pod větvemi apod. Cizinci jsou žravější, plodnější a souboj larev vyhrává spíše asijský přistěhovalec sad.

Jinak bych neřekla že našich sedmitečných je málo, alespon u nás na zahradě jich je spousta. Stačí odhrnout listí z trvalkových záhonů... ted zatím spinkají ale na jaře opět bude velké hemžení laugh

Jaro 2013
Jaro 2013
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.1 (?), 20.10.2012 19:40

Třeba jen tak blbnou. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
brousek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 175.210 (?), 28.12.2013 14:11

Prosím o informaci, co to jsou za slunéčka, která nejsou sedmitečná, jako dříve, ale mnohočetná (ta sedmitečná už nejsou vůbec vidět) a celý podzim a taky teď v zimě se mi stěhují do bytu v četných skupinách a příšerně páchnou. Slyšela jsem, že to jsou přistěhovalci z ciziny, kteří likvidují slunéčka česká a jsou to vetřelci. Je to pravda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 95.70 (?), 24.12.2015 11:02

V Dansku su na prašky z Lienok -Slunečka nastahovali sa im do bytov a ničia im nabytok, boli k nam dovezene aziske a indoneske druhy s ktorymi si nedokaže poradit nikto v Eu.







Pre fanušikov športu
Pre fanušikov športu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika