Výsev meruněk



host - 146.135 (?)
7.8.2010 20:59

Díky za radu. Jak dlouho mám čekat, zda bude rodit, nebo raději naroubovat?  Mám ještě na zahradě 2 roubované meruňky. Co poradíte?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 23.7.2010 22:34, zobrazeno: 8740x

Vím, že to trvá nejistě dlouho než začnou semenáče plodit, nicméně bych to rád zkusil. O výsevu jsem se dočetl, ale nevím jak mám uskladnit teď semena, která z plodů vyjmu. Poradí někdo jak na to?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 85.197 (?), 23.7.2010 22:50

Rada je jednoduchá, stačí pohledat např. zde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 66.105 (?), 7.8.2010 14:10

Čisté, vyzrálé pecky nebo jádra se na několik dní namočí a vysejí. Nebo se stratifikují a vysejí se na jaře. Menší množství pecek se dá stratifikovat v ledničce ve dvojitém kelímku (vnitřní je perforovaný) -zasypat vlhkým pískem. Větší množství raději zakopat v květináči nebo jinak držet ve vlhku při teplotách 2-7 stupňů aspoň 3 měsíce. Dva plodící semenáče (sedmileté) vídám u sousedů. Dá se to jíst, ale štěpované by byly lepší. Hlavně nevíte, jak se mají správně ošetřovat, protože jsou jiné.

Dotaz na p. Keiki3: z kterého jste okresu, kdyby nebyl jiný zájemce o ty semenáče?

Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 146.135 (?), 7.8.2010 14:39

Před 2 lety na podzim jsem zasadila pecky meruněk do záhonu. Klíčivost byla asi 60%. Vloni na podzim jsem je hned přesadila a letos už je mám vysoké asi 1,5 metru. Terminál jsem zaštípla ve výši 60 cm. Sama jsem zvědavá, co z toho bude. Rostou krásně, větví a to jsem je vůbec nehnojila, tak je teď pohnojím. Když to bude k ničemu, tak je můžu kdykoliv vykopat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.183 (?), 7.8.2010 17:17

Vykopat je by byla obrovská škoda. Pokud nebudou rodit, stačí je naroubovat. Pokud je dobře zakořeněný semenáč, roste po naroubování neuvěřitelně rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 146.135 (?), 7.8.2010 20:59

Díky za radu. Jak dlouho mám čekat, zda bude rodit, nebo raději naroubovat?  Mám ještě na zahradě 2 roubované meruňky. Co poradíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 24.183 (?), 8.8.2010 12:23

To je těžká rada. Mě letos poprvé zarodil jeden semenáč asi po osmi letech. Pokud máte na zahradě málo místa, nečekejte a roubujte hned příští jaro.

Některé z minulý rok roubovaných meruněk na asi 5-8leté myrobalány mají letošní přírůstky skoro tři metry a po necelých dvou sezonách jsou to v podstatě hotové stromy. Žádný stromek ze zahradnictví se nikdy výkonem kořenového systému nevyrovná semenáčku. Jen to chce pořádný žebřík na sklízení úrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika