Veselku či jinou odrůdu meruňky?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?) 
24.2.2015 19:00

Veslka je dobrá volba, nezabírá moc místa, výborné chuti, dobrý zdravotní stav, má jen jedno mínus, za deště praská a posléze hnije, což by Rubista neměla.Pokusím se to ověřit v praxi, příkoupením Rubisty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 24.2.2015 23:37

smileyTak vzhůru za Rubistou, Jirko. Hlavně, aby to Rubista byla, nezapomeň, že Jilemnice není od Semil zase tak daleko. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.207 (?), 23.3.2015 21:19

Pane Petre, poradite mi, kde Veselku poridit, prosim? Jsem z Hradce K. Diky, Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 23.3.2015 22:46

Dobrý večer, Pepo. Prodeje ovocných stromků v blízkém okolí nenavštěvuji z důvodu neměnícího se sortimentu. Myslím, že o existenci meruňkových odrůd z Veselé u Piešťan neslyšeli tito prodejci ani v rádiu, natož aby je prodávali. Musíte si do vyhledávače (např. Google) zadat název odrůdy Veselka, Veharda a objeví se Vám odkazy, mezi kterými jsou i zásilkové prodeje ovocných stromků, kde tyto odrůdy mají a po objednání Vám je zašlou na dobírku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 24.3.2015 7:04

Jestli není pro Vás daleko Velim, zkuste zahradnictví Jiří Hruška - Veselku v nabídce mají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 24.3.2015 14:57

Pan Mikeš mně připomněl, že v tomto zahradnictví je opakovaně k mání nektarinka NEVE. V nabídce je uvedeno, že se jedná o nektarinku žlutomasou, ale nejedná. Naopak by se mělo jednat o nektarinku bělomasou s moderní pevnou dužninou a výraznou chutí a mám dojem, že i zajímavou velikostí plodů. Bohužel je zase naopak nabízena na nemoderní podnoži "broskvoňový semenáč", což ale může do většiny půd vyhovovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.207 (?), 24.3.2015 20:54

Pane Petře, co si myslíte o meruňce VEECOT? Máme doma 2 stromky, ale co jsem se dočetl, že propadá v květu i plodech, tak mi připadá, že to asi nebude nejvhodnější odrůda... Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.234 (?), 1.4.2016 20:30

Dnes jsem zakoupil Veselku na podnoži M-VA-1 v zahradnictví v Louňovicích (u Mukařova), tak jsem zvědav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.204 (?), 1.4.2016 22:42

Vesalku mám asi 5let, ale ochutnala jsem jen jednou, protože kromě minulého roku vždy mrzlo a nebylo nic. Jinak chuť je dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 30.6.2017 12:35

Veselka mně prozatím mnoho radosti nedudělala. Silně bohatá násada opadala a zůstalo asi dvacet plodů. Jestli vůbec nějaký ochutnám, tak to bude zázrak. Na fotce je sice moniliová hniloba po "kráteru" od krup, ale meruňky hnily a padaly zelené i v jiných letech.

Veselka po kroupovém bombardingu
Veselka po kroupovém bombardingu
Veselka po kroupovém bombardingu
Veselka po kroupovém bombardingu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika