Veselku či jinou odrůdu meruňky?



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
24.3.2015 14:57

Pan Mikeš mně připomněl, že v tomto zahradnictví je opakovaně k mání nektarinka NEVE. V nabídce je uvedeno, že se jedná o nektarinku žlutomasou, ale nejedná. Naopak by se mělo jednat o nektarinku bělomasou s moderní pevnou dužninou a výraznou chutí a mám dojem, že i zajímavou velikostí plodů. Bohužel je zase naopak nabízena na nemoderní podnoži "broskvoňový semenáč", což ale může do většiny půd vyhovovat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 24.2.2015 19:00

Veslka je dobrá volba, nezabírá moc místa, výborné chuti, dobrý zdravotní stav, má jen jedno mínus, za deště praská a posléze hnije, což by Rubista neměla.Pokusím se to ověřit v praxi, příkoupením Rubisty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 24.2.2015 23:37

smileyTak vzhůru za Rubistou, Jirko. Hlavně, aby to Rubista byla, nezapomeň, že Jilemnice není od Semil zase tak daleko. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.207 (?), 23.3.2015 21:19

Pane Petre, poradite mi, kde Veselku poridit, prosim? Jsem z Hradce K. Diky, Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 23.3.2015 22:46

Dobrý večer, Pepo. Prodeje ovocných stromků v blízkém okolí nenavštěvuji z důvodu neměnícího se sortimentu. Myslím, že o existenci meruňkových odrůd z Veselé u Piešťan neslyšeli tito prodejci ani v rádiu, natož aby je prodávali. Musíte si do vyhledávače (např. Google) zadat název odrůdy Veselka, Veharda a objeví se Vám odkazy, mezi kterými jsou i zásilkové prodeje ovocných stromků, kde tyto odrůdy mají a po objednání Vám je zašlou na dobírku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 24.3.2015 7:04

Jestli není pro Vás daleko Velim, zkuste zahradnictví Jiří Hruška - Veselku v nabídce mají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 24.3.2015 14:57

Pan Mikeš mně připomněl, že v tomto zahradnictví je opakovaně k mání nektarinka NEVE. V nabídce je uvedeno, že se jedná o nektarinku žlutomasou, ale nejedná. Naopak by se mělo jednat o nektarinku bělomasou s moderní pevnou dužninou a výraznou chutí a mám dojem, že i zajímavou velikostí plodů. Bohužel je zase naopak nabízena na nemoderní podnoži "broskvoňový semenáč", což ale může do většiny půd vyhovovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.207 (?), 24.3.2015 20:54

Pane Petře, co si myslíte o meruňce VEECOT? Máme doma 2 stromky, ale co jsem se dočetl, že propadá v květu i plodech, tak mi připadá, že to asi nebude nejvhodnější odrůda... Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.234 (?), 1.4.2016 20:30

Dnes jsem zakoupil Veselku na podnoži M-VA-1 v zahradnictví v Louňovicích (u Mukařova), tak jsem zvědav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.204 (?), 1.4.2016 22:42

Vesalku mám asi 5let, ale ochutnala jsem jen jednou, protože kromě minulého roku vždy mrzlo a nebylo nic. Jinak chuť je dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 30.6.2017 12:35

Veselka mně prozatím mnoho radosti nedudělala. Silně bohatá násada opadala a zůstalo asi dvacet plodů. Jestli vůbec nějaký ochutnám, tak to bude zázrak. Na fotce je sice moniliová hniloba po "kráteru" od krup, ale meruňky hnily a padaly zelené i v jiných letech.

Veselka po kroupovém bombardingu
Veselka po kroupovém bombardingu
Veselka po kroupovém bombardingu
Veselka po kroupovém bombardingu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika