Prosím o radu o roubování



host - 49.50 (?)
8.4.2011 21:03

Při roubování silných větví jsem svázal křížem mladé výhony páskou PVC a tím se rouby spojily a vítr je tak snadno nevylomí.To zaštípnutí také pomůže protože rouby srůstají jen po obvodě silné větve tak tam moc nedrží zrovna tak nedrží větev vyrůstající z kmene po zmlazení ze spícího očka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 59.254 (?), 7.4.2011 13:37

Loni se mi rouby meruněk v korunce myrobalánu v létě vylomily - vlastní vahou kvůli bujnému růstu a odstranění úvazků v červenci. Roli mohla hrát taky technika roubování - kopulace. U anglické by byl srůst jistě lepší. Uvázky, které jsem pak ponechal, aby se také nevylomily se do podzimu zase zařízly do dřeva...

Takže doporučuji hlídat a radši v létě odstranit pásku z roubování a převázat místo srůstu páskou novou, kterou odstraním až v dalším roce, po střihu.

Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 65.50 (?), 7.4.2011 16:34

Nejčastěji se mi vylomí, jak už jsem psal,  rouby naštěpované za kůru. Překvapivě však až následující rok - kdy z letorostu vyrazí několik nových výhonů. Když se olistí a opře se do nich vítr, srůst to často neudrží. Dřív jsem to řešil vyvázáním letorostu k hůlce. Dnes už jen ponechávám první 2 roky všechny ujmuté rouby na seříznuté větvi. Pomáhá to i lepšímu hojení řezné rány. 
      Pokud z roubu (kopulací) vyrůstají výhony příliš bujně a roub sílí,  tak srůst nepřevazuji. Raději výhon zakrátím. Než vyrazí předčasný obrost, srůst se zpevní a výhony 2. řádu lze použít k zapěstování korunky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.50 (?), 8.4.2011 21:03

Při roubování silných větví jsem svázal křížem mladé výhony páskou PVC a tím se rouby spojily a vítr je tak snadno nevylomí.To zaštípnutí také pomůže protože rouby srůstají jen po obvodě silné větve tak tam moc nedrží zrovna tak nedrží větev vyrůstající z kmene po zmlazení ze spícího očka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika