Postřik Baycorem proti mrazu?



host - 161.178 (?)
15.4.2010 17:21

Dobrý den, mohl by jste prosím mi vysvětlit pojmem "zadešťování"?           Někde jsem se doslechl, že před mrazem květy ochrání, když se stromek orosí vodou, který udělá ledový povlak na květech a ty nezmrznou, je to pravda?  Díky Brrouk

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 155.121 (?), 15.4.2010 12:37

U Championu to může být i 14 dnů před květem.     VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.178 (?), 15.4.2010 17:21

Dobrý den, mohl by jste prosím mi vysvětlit pojmem "zadešťování"?           Někde jsem se doslechl, že před mrazem květy ochrání, když se stromek orosí vodou, který udělá ledový povlak na květech a ty nezmrznou, je to pravda?  Díky Brrouk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 15.4.2010 17:27

Je to tak, akorát to chce dělat s citem a spíše vytvořit takovou mlhu (jako kdyby venku mrholilo). Když to přeženete, tak sice ochránite květy, ale strom neunese váhu ledu na větvích a rozštípne se. Vlastní zkušenost na broskvoních...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 15.4.2010 19:05

Zadešťováním rozumím postřik vodní mlhou, čím jemnější, tím lepší. Zadešťování provádím postřikovači o průtoku 20l/h. Má to však tu nevýhodu, že očekáváte mráz, večer postřikovač pustíte a necháte ho postřikovat do rána. V průběhu postřikování nemůžete vodu vypnout, neboť by tryska zamrzla popřípadě i hadice. toto je ideální při relativně nízkých mrazících. Každý rok je co vylepšovat. Dokonce 2 sezóny po sobě jsem postřikoval se slabou hadicí a postřikovačem přímo z vodovodního řadu. Každou půlhodinu jsem postříkal a zatáhl hadici do kotelny. 1 rok jsem hadici nechal venku, sledoval teploměr, pořád nebyl mráz až najednou jsem viděl jak je šedivá protější střecha dřevníku. Rychle jsem se oblékl, vyběhl splašeně ven, rychle uchopil hadici, načež se hadice zlomila a bylo po rosení. Nebylo se čemu divit, neboť v tuto chvíli ukazoval teploměr položený v blízkosti broskvoní - 5°C. Jsem v mrazové kotlině, takže o plody meruněk a broskvoní je každý rok boj a je otázkou zda se člověku chce či nikoliv (v noci) a v neposlední řadě kolikrát za toto období příjde mráz. Faktem ale je pokud postřikujte svědomitě, tak si troufnu tvrdit, že do teploty -5°C úrodu lze zachránit.

S pozdravem   Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.178 (?), 16.4.2010 15:18

Moc díky za vysvětlení!! Brrouk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 15.4.2010 12:34

Ano, v korunách stromů jich jsou miliardy a právě na nich začnou růst krystaly ledu, jako když jsme ve škole dělali pokusy s modrou skalicí - tam nám krystal modré skalice narůstal na uzlíku na niti.     VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika