Příspěvky uživatele - Milan Boštička

Nepodařené uzení, 18.12.2012
Přátelé, vždy jsem toto téma jenom četl, ale nikdy jsem nereagoval. Nenechte si radit od lidí, kteří v životě neudili a zde vystupují jako mistři uzenáři a za jejich příspěvkem zbývá jenom uvést stranu knihy. Nedivím se, že klobásy uzené 4 dny... celý příspěvek >
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 10.12.2012
Velmi nerad se vyjadřuji k nejlepšímu jablku, neboť i ta nejlepší odrůda má každý rok jinou chuť. Ale abych se z této odpovědi nevykrucoval, lze říci, že fandím bezkonkurenčně Jonagoldu a hlavně jeho všem dostupným mutacím, dále Top Bohemia, Otava,... celý příspěvek >
Rubinstep, 15.11.2012
Plody jsou příliš velké, tvarově nevyrovnané, brzy moučnatí. Při podtržení trpí kvalita chuti. Na jaře, nejpozději na podzim tuto odrůdu vyměním, neboť s ní nejsem spokojen. Odrůda svými vlastnostmi v mých podmínkách zdaleka neodpovídá popisu odrůdy... celý příspěvek >
Fantazie, 2.11.2012
Ano Coxovu renetu považuji po chu ťové stránce za jednu z nejlepších odrůd. Ale pokud sklep nabízí v tuto dobu ke konzumu Desert, Bohemii, Vitos, Deligu, Roselu (nechal jsem pouze jednu ve stěně) a jsem nucen jednu odrůdu přeroubovat, pak mi z toho... celý příspěvek >
Fantazie, 1.11.2012
Vitos a Desert mám vedle sebe. V loňském roce jsem vykopal poslední Fantazii, kterou jsem pěstoval určitě třicet let. Letos potřebuji naroubovat jednu odrůdu dovezenou z ciziny a nemám již místo. Je třeba vyhodit Desert nebo Vitos. Z velkou převahou... celý příspěvek >
TopTaste?, 26.8.2012
Dobrý den. Letos Top Taste opět neodlučitelná od pecky. Čekám, co se bude dít dále. Loni se plody začaly scvrkávat u stopky a čím déle byly na stromě tím byla odlučitelnost horší. Bezesporu je sladká.
Těchobuzická, 20.8.2012
Platné je přísloví nechval dne před večerem. Koncem sezony Těchobuzickou ruším. Malé plody, šarka na listech, plody velmi propadávají. Letos poprvé zarodila tak, že je doslova modrá, ovšem než dojde ke sklizni, bude více jak polovina na zemi, chuť... celý příspěvek >
Svestka neroste, 20.6.2012
Králičí hnůj nepálí, úkolem každého nového stromku je v prvním roce se řádně zakořenit, a od druhého roku jede. Nicméně dodejte mu nyní trochu dusíku a to samé příští rok ihned zjara. Ideální by byl slepičinec, ale pozor na předávkování.
Postřik rajčat proti plísni bramborové, 16.6.2012
Propíchnutí stonku měděným drátem bylo popisováno v časopisu zahrádkář již dobře před deseti lety, možná že ještě o něco dříve, tuším, že pokus byl dělán ve VU Praha Ruzyně. Nevěnoval jsem tomu dále pozornost, neboť bylo konstatováno, že ochrana byla... celý příspěvek >
Odrůda jabloně Jonagored - pěstuje někdo?, 14.4.2012
Jonagored je pouze jeden, nikoliv několik. Jedná se, jak již bylo řečeno o jednu z mutací odrůdy Jonagold. Proti základní odrůdě Jonagold se liší červenějším zbarvením. Ze všech mutací je ve sklepě nejtrvanlivější základní odrůda. Jonagored a rovněž... celý příspěvek >
Řez jabloňové stěny, 4.4.2012
Volil bych první patro 50cm od země a dále rozestupy 30cm. Vybudovat konstrukci a natáhnout dráty. Větve bych ohýbal do vodorovné polohy vždy na drát. Další patro vždy budovat až po zapěstování toho předešlého, tzn. vyplnit první pole obrostem a pak... celý příspěvek >
Jakou odrůdu meruňky zvolit na vysočinu, 27.3.2012
Všechny tři odrůdy z Francie zmrzly v květních pupenech, -25st. Naopak Veselka, Veharda nikoliv. Osobně bych pro tyto účely preferoval Bergeron a Lealu.
Jahoda gigantela, 11.1.2012
Gigantelu maximu mám velmi dlouho. Vždy zvažuji, zda ji obměním, či nikoliv, ale nakonec vždy pár desítek sazenic dám. Paní Aničku sice neznám, ale pokud tvrdí, že Gigantela dosahuje hmotnosti cca osmi kusů do kila, pak zodpovědně prohlašuji, že... celý příspěvek >
Karneval, 4.1.2012
Odrůdu Karneval nemám a ani ji nebudu pořizovat. V současné době jsem vyčerpal volná místa, takže při pořízení nové odrůdy musím vždy nějakou zrušit. Bráním se více odrůdám na jednom stromu. Ačkoliv budu rušit několik stromků ve stěně a to Rozelu,... celý příspěvek >
Dvouleté rouby, 25.12.2011
Pane Lucasi jedl jste někdy Oldenburgovo?  Jestli ne, tak věřte, že by bylo lepší tuto odrůdu neroubovat.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika