Mráz - malé plůdky meruněk



host - 45.252 (?)
19.4.2014 13:33

Tak včera na Olomoucku -1C jak jsem psal a dnes jsem koukal na plůdky znovu a jsou z jedné třetiny u špiček vždy trochu tmavší zelené než zbytek plůdku, který je schován do té suché hnědé košilky zbytku zaschlého květu... tož nevím zda to spadne nebo přežije???

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                  
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 18.4.2014 18:26

Jak složité je zvolit tu správnou lokalitu, která by vyhovovala pěstování všech, nebo většině plodin, a s tím spojené mikroklíma oblasti.Vypadá to,že byly mrazem více poškozeny níže položené oblasti.

U nás se přízemní teploty zdržovaly ze středy na čtvrtek, tak i v pátečních nočních, a ranních hodinách nad nulou.Jinovatka nebyla.V tuto dobu mohu vyloučit sebemenší poškození na kvetoucích, odkvetlých stromech, rovněž i na stromech, které se kvést chystají.Ale rizika namrznutí stále trvají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 18.4.2014 20:08

Tak u nás bylo dnes ráno taky pod nulou, přesně nevím koli, teploměr ukazoval necelý -1 °C, kontroloval sem plůdky a vypadají dobře, zatím jsou zelené jak byly předtím. Tak budu čekat na další noc :-) Jinak sem nedýmil ani nijak jinak nepomáhal. Zahrada, kde mám umístěné meruňky je ve výšce necelých 240 mnm, ale je to takový mírný svaz k jihu, tak je možně, že ten mrazík "stekl" dolů na spodní stranu svahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 19.4.2014 0:09

Zlínsko

Tak meruňky zachráněny, o pulnoci jsem kukl na digi teploměr a jak jsem uviděl 2,4 C hned jsem valil ven zapálit ohen do krbu, ktery jcca asi 3 - 5 m od merunek, pak do 2 kyblů uhlíky a do 4 ráno jsem rotoval a prenášel od jedne ke druhé a průběžně měřil na merunkách digi teploměrem a nejvíc to spadlo na 1,9 C, ve 4 ráno ovíněn jsem to vzdal, naložil plný krb a šel spát.

Ráno kontrola a vypadá to ok, jen květy třešní to trochu lízlo a žena hlasila přimrzlý sklo na autě ještě v 7:30,asi kdybych nezatopil bylo taky po úrodě.Harogem, Kioto,Pincot, Citronka,Bergeron ok

Vloni nachlup stejná situace, taky jsem zachránil, snad už další mrazy nepřijdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.70 (?), 19.4.2014 8:40

PZ: Zadýmovat v relativně husté zástavbě se nemusí hodit.  Navíc v minulých letech mi Karola přežila úspěšně řadu mrazíků, ale to byla v květu. Letos jsou malé plůdky na pravdě boží a to definitivně, dle jejich stavu žádná možnost zmrtvýchvstání neexistuje.   Martin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 19.4.2014 13:33

Tak včera na Olomoucku -1C jak jsem psal a dnes jsem koukal na plůdky znovu a jsou z jedné třetiny u špiček vždy trochu tmavší zelené než zbytek plůdku, který je schován do té suché hnědé košilky zbytku zaschlého květu... tož nevím zda to spadne nebo přežije???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 233.109 (?), 19.4.2014 14:09

Tož to sa brzo dozvítě.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 19.4.2014 14:34

Na ja, richtig...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 19.4.2014 16:54

Profíci na venkově se dokážou proti mrazu bránit lépe. Takové zadýmování může mít smysl.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.6 (?), 21.4.2014 13:20

Tak mráz odrovnal Bergeron a skoro celou Lenovu, třešně také dost poničené, ale tam se ještě uvidí, ořešáky komplet černé, odnesla to dost i Malvazinka, část některých švestek (Těchobuzická) a i jabloní (Grávštýnské). Inu nezbývá, než zase počkat napřesrok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 245.242 (?), 21.4.2014 14:07

Já mám plůdky na broskvoních, zdá se, v pořádku. Lenova je taky v pořádku. Proč to odnesla celá Harcot a Sundsrop je záhadou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika