Mráz - malé plůdky meruněk



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.6 (?)
21.4.2014 13:20

Tak mráz odrovnal Bergeron a skoro celou Lenovu, třešně také dost poničené, ale tam se ještě uvidí, ořešáky komplet černé, odnesla to dost i Malvazinka, část některých švestek (Těchobuzická) a i jabloní (Grávštýnské). Inu nezbývá, než zase počkat napřesrok.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                  
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 18.4.2014 18:26

Jak složité je zvolit tu správnou lokalitu, která by vyhovovala pěstování všech, nebo většině plodin, a s tím spojené mikroklíma oblasti.Vypadá to,že byly mrazem více poškozeny níže položené oblasti.

U nás se přízemní teploty zdržovaly ze středy na čtvrtek, tak i v pátečních nočních, a ranních hodinách nad nulou.Jinovatka nebyla.V tuto dobu mohu vyloučit sebemenší poškození na kvetoucích, odkvetlých stromech, rovněž i na stromech, které se kvést chystají.Ale rizika namrznutí stále trvají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 18.4.2014 20:08

Tak u nás bylo dnes ráno taky pod nulou, přesně nevím koli, teploměr ukazoval necelý -1 °C, kontroloval sem plůdky a vypadají dobře, zatím jsou zelené jak byly předtím. Tak budu čekat na další noc :-) Jinak sem nedýmil ani nijak jinak nepomáhal. Zahrada, kde mám umístěné meruňky je ve výšce necelých 240 mnm, ale je to takový mírný svaz k jihu, tak je možně, že ten mrazík "stekl" dolů na spodní stranu svahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 19.4.2014 0:09

Zlínsko

Tak meruňky zachráněny, o pulnoci jsem kukl na digi teploměr a jak jsem uviděl 2,4 C hned jsem valil ven zapálit ohen do krbu, ktery jcca asi 3 - 5 m od merunek, pak do 2 kyblů uhlíky a do 4 ráno jsem rotoval a prenášel od jedne ke druhé a průběžně měřil na merunkách digi teploměrem a nejvíc to spadlo na 1,9 C, ve 4 ráno ovíněn jsem to vzdal, naložil plný krb a šel spát.

Ráno kontrola a vypadá to ok, jen květy třešní to trochu lízlo a žena hlasila přimrzlý sklo na autě ještě v 7:30,asi kdybych nezatopil bylo taky po úrodě.Harogem, Kioto,Pincot, Citronka,Bergeron ok

Vloni nachlup stejná situace, taky jsem zachránil, snad už další mrazy nepřijdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.70 (?), 19.4.2014 8:40

PZ: Zadýmovat v relativně husté zástavbě se nemusí hodit.  Navíc v minulých letech mi Karola přežila úspěšně řadu mrazíků, ale to byla v květu. Letos jsou malé plůdky na pravdě boží a to definitivně, dle jejich stavu žádná možnost zmrtvýchvstání neexistuje.   Martin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 19.4.2014 13:33

Tak včera na Olomoucku -1C jak jsem psal a dnes jsem koukal na plůdky znovu a jsou z jedné třetiny u špiček vždy trochu tmavší zelené než zbytek plůdku, který je schován do té suché hnědé košilky zbytku zaschlého květu... tož nevím zda to spadne nebo přežije???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 233.109 (?), 19.4.2014 14:09

Tož to sa brzo dozvítě.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 19.4.2014 14:34

Na ja, richtig...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 19.4.2014 16:54

Profíci na venkově se dokážou proti mrazu bránit lépe. Takové zadýmování může mít smysl.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.6 (?), 21.4.2014 13:20

Tak mráz odrovnal Bergeron a skoro celou Lenovu, třešně také dost poničené, ale tam se ještě uvidí, ořešáky komplet černé, odnesla to dost i Malvazinka, část některých švestek (Těchobuzická) a i jabloní (Grávštýnské). Inu nezbývá, než zase počkat napřesrok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 245.242 (?), 21.4.2014 14:07

Já mám plůdky na broskvoních, zdá se, v pořádku. Lenova je taky v pořádku. Proč to odnesla celá Harcot a Sundsrop je záhadou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika