Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?) 
3.3.2015 21:03

Petře,
ten Zamir jsem uvedl jako příklad, co proti úžehu někdy používám já. Do ovoce není registrován, tak ho není možné doporučovat.
Protože je určen jen pro profesionální použití, tak v meším balení než 5l nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.3.2015 22:22

Obě účinné látky, jak tebuconazole, tak i prochloraz se proti moniliovému úžehu peckovin používají, takže by se jistě nic nepokazilo. Lahvinka ZAMIRU by tedy určitě bodla, ale přece jen to je velké množství za moc peněz. Jedině se na něj složit a každý, že by si vzal třeba litřík.

smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.3.2015 15:32

Mě by zajímalo, kdy budeme v nižších polohách provádět první postřik proti moniliovému úžehu. Teď jsou "hice", na postřik je ještě brzo, ale myslím, že se květy brzo otevřou. Výhled na další dny je ovšem deštivý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.3.2015 18:22

Z dřívějším nakvétáním zlobí každoročně Goldrich na B-VA. Vzal jsem ho dnes raději oblíbeným Kumulusem, který je na agromanuálu doporučen i proti moniliovému úžehu. Síra je asi opravdu všemocná.smiley Protože má Kumulus i vedlejší akaricidní účinek, tak jsem ho použil i proti vlnovníkovi na hruškách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 25.3.2015 18:56

Mně v HK Goldrich začíná probělávat. Vidím to na neděli. Veecot zatím ne. Použiju Talent + Zato.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.3.2015 19:47

Ostatní meruňky mají květy ještě zcela zavřené, nevím co ten Goldrich na B-VA každý rok tak blbne. Pozdější postřik budu provádět taky Talentem a vezmu ještě jednou i tento Goldrich. Jestli přisypu do postřikovače i Zato, ještě nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 25.3.2015 19:50

Petře, ten Kumulus se ma pouzivat v tuto dobu? Mam pocit, ze se mi tez vyskytl na hrusnich, navic listy hodne hnedly, tezko rict, zda suchem ci deficitem K, ale ten vlnovník tam taky byl :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.3.2015 20:08

Zdravím, Mirdo. Rozdíl mezi Sulkou a Kumulusem je vysvětlen ve vlákně Kumulus - padlí broskví. Akaricidní účinek na roztoče mají oba dva přípravky. Kumulus díky "odlišnému působení" lze používat i během vegetace na rozličné houbové choroby jako je strupovitost, nebo moniliový úžeh. Tedy alespoň podle návodu k použití Kumulusu na agromanuálu. Ještě použiju po odkvětu na roztoče ten Vertimec. Myslím u hrušní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.3.2015 21:57

Kuky, má smysl stříkat proti moniliovému úžehu ještě nerozvinuté květy bez "bílých čepiček"? Myslím u stromů s takto zavřenými květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.3.2015 15:57

Ohledně Kumulusu jsem měl na mysli, použít ho jako "předpostřik", nikoliv jako náhradu za dva klasické postřiky na začátku kvetení a při dokvétání. První základní postřik bych provedl až po tom mizerném počasí, které má přijít příští týden. Kukyho nedůvěra ke Kumulusu mě přiměla, abych dnes provedl postřik Talentem. Ovšem nevím, jestli to bude mít nějaký význam, když většina květů na stromech je ještě uzavřená, mimo Goldrichu na B-VA. Takhle brzy jsem nikdy ještě postřik neprováděl. Vždy až při otevírání prvních květů. Pravda je, že příští týden se toho už moc nepostříká, tak leda deštěm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika