Moniliové spále 2024 STOP



Stránky: 1,  2   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
8.3.2024 16:11, zobrazeno: 2159x

Dnes byly ideální podmínky pro postřik meruněk proti spále, protože bylo chladno a nelítaly žádné včely. Zásobu Signum mám dobrou a k tomu ještě Belanty. Zároveň jsem provedl postřik proti hálčivci hrušňovému a švestkovému Kumulusem, který má vedlejší účinek i proti těmto roztočům.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 8.3.2024 17:54

taky jsem chtěl vyrazit na monilii, ale u nás bohužel fouká a ještě bude, takže až někdy jindy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.15 (?), 8.3.2024 19:40
Dá se kombinovat aplikace Championu a Signum pro jeden postřik nebo to nemá smysl? Zní to jako hloupost, ale jedu na zahradu k rodičům na jih Moravy a chtěl bych meruňky ochránit proti mrazům i monilioze. Děkuji za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 8.3.2024 21:16

Pátral jsem po mísitelnosti Championu s jinými přípravky, ale nic zásadního jsem nevypátral. Tuto kombinaci mám vyzkoušenou, význam má. Směs hned vystříkejte a raději už nic nepřidávejte (smáčedlo, hnojivo apod.), kvůli stabilitě. Postřiky v době kvetení meruňek většinou poškodí květní plátky, mohou zreznout. Vypadá to tragicky, minimálně konec světawink, ale opylení a vývoji plůdků to nevadí. Nepátral jsem tolik po snášenlivosti fyzikální (jestli se směs třeba nevysráží), ale po snášenlivosti chemické (měď může reagovat). Ale OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.15 (?), 9.3.2024 3:50
Děkuju za odpověď. Zkusím to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.15 (?), 9.3.2024 20:26

Tak míchačka postřiku provedena, dnes na jihu Moravy "teplota" 8 stupňů, studený vítr. Z meruněk v květu silně Soledano, méně květů Orange Red, Tsunami. ULA, Anegat a Frostina červené květní pupeny, dosud nerozvinuté. Uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 9.3.2024 21:19

V HK bylo 9°C, foukalo s přestávkami. Tak postříkáno mám (Luna Experience)! Goldrich a Harlayne jsou ve stadiu balonku až první otevřené květy. Ideální termín pro první postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.83 (?), 10.3.2024 6:51

Mám 4 stromy meruněk: 2x Bergeval, 1x Goldrich a 1x Leskora. Bergeval zatím ještě nekvete, květní pupeny ještě bez viditelnách bílých okvětních lístků. Leskora a Goldrich již několik částečně otevřených květů.

Vzhledem k prognóze počasí mám dnes poslední den na ošetřní proti spále.

Použil bych osvědčené Signum, ale mám otázku k účinku tohoto postřiku na stromy ve fázi neotevřených květů. 

Je účinná látka schopná se dostat do pletiv stromu i při takto ranné fázi?

Popřípadě přimíchat třeba Champion jako kontaktní látku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 10.3.2024 10:47
Já bych postříkal všechno. Určitě se něco do pletiv dostane a jedna složka Signum se šíří později i odparem z okolí. Champion proti monilii nemá význam přidávat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.83 (?), 10.3.2024 13:39
Dobře, zkusím Signum, ale bude to boj s větrem, velmi silně tady fouká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika