Meruňky 2023



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1777) - 168.103 (?) 
20.3.2023 20:29

držím Vám palce, pane SPCH a ať se Vám daří a zahrady pěkně rostou. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 81.144 (?), 20.3.2023 18:11
Ani venku už to nebude dlouho trvat, pane z Hané. Bohužel budou rozkvétat do deště, pokud budou mít rosničky pravdu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 20.3.2023 18:45

Paráda, vážení přátelé, máte to nádherné, to jste mně udělali radost. Když vidím, že je stále v oblibě Kompakta, tak... no nevím, myslím, že lepší už to nebude. Zraje až v době, kdy už jsou k mání mnohem chutnější odrůdy. Jinak, ale odolnost proti mrazu a moniliovému úžehu tam nějaká je. Leala je držák, ale hlavní větev jsem přerouboval Šalachem anasným. Pinkcot se sype, to se nedivím, ten se sype a sype každý rok. Je to taková "sypací" odrůda. Koolgat už taky mám. Přeroubovat ho případně, nebude snad problém. Pán, co pěstuje meruňky na balkóně, je vítězem dnešního dne. Proč tam dávat rajčata, když můžu rovnou meruňky. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 20.3.2023 19:46

Prozradíte pane 153.65 rozměry nádob pro meruňky a jaký substrát jste dal?

Tady severovýchod 240m otevírají se první květy na Tsunami, přesněji nějaké to procento poupat co nezmrzlo. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.65 (?), 20.3.2023 20:28
První dva roky jsem měl nádoby 30x30x30, ale už jsem postupně přešel na 50x50x50. Větší už dávat nebudu. Výhodou je, že květy, ani plody nezmrznou, je dost jednoduché reagovat na vývoj počasí. Za prvé je v lodžii vždy o nějaký stupínek víc a za druhé jednoduše přehodím přes korunu větší igelitový pytel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.65 (?), 20.3.2023 20:30
Nevím, proč se mi tam vkládají ty fotky jinak, než je mám uložené v mobilu. Tak se omlouvwm, něco dělám špatně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 21.3.2023 10:51
První včele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 21.3.2023 19:00

Zemáky a zelé, živobytí celé, pane SPCH? Při dnešních cenách všeho to tak brzo dopadne. Zajímalo by mě, co budete roubovat, nebo co máte doma za odrůdy meruněk, nektarinek a broskvoní. Paní z vlákna "jakou odrůdu nektarinky" by jste mohl nějakou hnedle doporučit. Co se týče meruněk rozkvétá Goldrich, "Thyrintos", Wonder Cot. Ten Thyrinthos sice není odolný vůči mrazu v květu, za to je odolný vůči všem jiným nemocem. Zřejmě to bude nějaká teplomilná odrůda, protože když se nechá na stromě změknout až do Leskor, chuť se zlepšuje. Dá se trhat samozřejmě mnohem dříve v pevnějším stavu, ale v této době je chuť poměrně fádní. Jakoby bez cukrů i kyselin. Ořezaná. Podle narůžovělých "čepiček" u Harcotu, Tsunami a falešného Fardaa, by se mohlo možná jednat u falešného Fardaa o Tsunami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 22.3.2023 8:35

No co na to po pravdě pane Petře z Pardubic... asi takto- v průměru, každoročně jsem schopen pro naši malou rodinku-tj.5 člověků, jeden malý pejsek s velkým srdíčkem a jedna polodivoká čičina vyprodukovat brambor a další zeleniny tak na tři měsíce, zbytek z hyper-supercheeky. Bývala dvě prasátka v chlívku, kačen, slípek, moráků, králíků, nutrií, perliček, holubů desítky i více-kdeže tyto sněhy jsoucool. Na od obce pronajatém, neoploceném pozemku se nemohu realizovat na 100 prc. Však raduju se i z mála- jsem se zatetelil jako asfaltka za horkého letního dne, když jsem si vyptal proutky průsvitné letní-spousta lidí jí až pohrdá, já ji snad zase za asi dva-tři roky ochutnám-tak si někteří z nás na té údajně bohaté Hané vyskakujemelaugh. O mých několika obyčejných, nejběžnějších br.a nekt. škoda podrobně psát, co vážený pan Dubovský u kina Nadsklepí v KM nabízí, to průběžně koupím a snažím se dopěstovat-prostě s krátkým řetězem nejsem ani švec Bursík, natož Baťacrying. A když čtu, jak i Vy jste mnohdy spravedivě rozladěn z neférovosti některých prodejců, kteří bez mrknutí oka zamění sorty-prostě jde to, ale dře to, lepší už to asi nebudeindecision, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 22.3.2023 9:50

Krásný čas, viďte, pane SPCH, když kvetou meruňky a zlatý déšť. Pozemní květinky nepočítaje. Osobně mám raději meteorologické jaro, než toto astronomické, protože začíná už 1. března a je to po té dlouhé zimě vždy o něco blíž. Mám na mysli začátek jara, aby mě nechytal někdo zbytečně za slovo. Co se týče toho, že oslovuji některé pisatele, není žádné "drzování", ale spíše snaha o jejich účast v diskuzi. Zajímají mě všichni a všechno. Vaše stromy i stromy pana PP například. Vím, že má broskvoně FM3 a Fairhaven, Althanovu renglódu, Wangenheimovu. Per z H má zase kouzelný sad meruněk na kopečku u Brna. Ten mně taky utkvěl v paměti. Asi se tady fotek a příspěvků pana PzH už nedočkáme, což je škoda. Že tady vystupuje anonymně jsem nevěděl. A ještě jsem zapomněl na super ostré fotky včel na meruňkách od pana Waltra, to už je taky klasika.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika